Jump to content

Странни/непостоянни вибрации AFN


papi92

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам проблем с колата, който много ме дразни. Колата работи равномерно и спокойно, но понякога се появяват вибрации в купето и скоростния лост и волана започват видимо да треперят. Един ден трепери, друг не, понякога започва по средата на пътуването да трепери. Забелязва се в спряло положение. Няма друга промяна в поведението на двигателя или поне аз не успявам да я видя. Набира и пуши еднакво винаги. Ще ме насочите ли къде да търся проблема?

 

Сменил съм тампоните на скоростната кутия и меката връзка, премахнал съм катализатора. 

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не, няма връзка с температурата на околната среда или на колата. Понякога трепери веднага след като я запаля сутрин, а понякога след 30 минути работа. Следващите дни ще са по-топли и ще обърна повече внимание на температурите. Няма промяна при натискане на съединителя.

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш vcds погледни температурата на антифриза,когато го направи проблема  също и сравни показанията.

Ако имаш vcds погледни температурата на антифриза,когато го направи проблема  също и сравни показанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички показатели са еднакви при всякакви състояния и температури на колата. Трептенето се забелязва при по-висока външна температура. Не му бях обърнал внимание до сега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от тампоните на двигателя се е предал.Бих погледнал и тампоните на грънците. 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пуснеш климатика, вибрациите спират ли ? Ако не си пробвал, пробвай да го пуснеш, когато се появят вибрации и кажи какъв е ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите не се променят от нищо. Нито от включване/изключване на климатика, нито от натискане на съединителя. Наблюдавах я няколко дни и наистина при по-топло време ги има. В събота на 26 градуса външна температура и 90 на двигателя нямаше и следа от вибрации, а в петък имаше. 

 

Тампоните на изпускателната система са наред, бяха прегледани и сменени при смяната на меката връзка. Ще погледна тези на двигателя.

Вибрациите не се променят от нищо. Нито от включване/изключване на климатика, нито от натискане на съединителя. Наблюдавах я няколко дни и наистина при по-топло време ги има. В събота на 26 градуса външна температура и 90 на двигателя нямаше и следа от вибрации, а в петък имаше. 

 

Тампоните на изпускателната система са наред, бяха прегледани и сменени при смяната на меката връзка. Ще погледна тези на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Малко повдигам темата от прахта. Вече са сменени и тампоните на двигателя. Десният (от към турбибата) беше целия в масло под маншона. Вибрациите обаче остават. След смяната,  двигателя се повдигна с 5 милиметра (съдя спрямо планката на предния тампон). Предния не съм го сменявал, защото ми предстои смяна на водна помпа и при свалянето на предницата ше го сменя и него, но ми се струва че тези вибрации не може да са от него. 

 

Сменени са тампоните на скоростната кутия, тампоните на двигателя, меката връзка, тампоните на генерацията. Вибрациите не се променят при натискане на съединителя, при потегляне или при включване/изключване на климатика. 

 

Направил съм едно клипче как вибрира самия двигател, но не се вижда много добре, защото са много финни: 

 

 

Замислям се дали няма проблем с центровка нещо или със самия си двигател? Някакви идеи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не съм чистия колекторите след премахването на егр. 

 

Тампони на двигателя се стягат когато двигателя легне на тях (аз така наорсвих) или преди да го пусна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ще напиша края на сагата, за да може да съм полезен и на други колеги. Смених и маховика. Сложих комплект съединител с нов двумасов маховик LUK. Вибрациите в колата осезаемо намаляха и точно тези дразнещите изчезнаха. Благодаря на колегите които дадоха своите идеи и предложения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...