Jump to content

Вентилатор парно/климатик за В4 - help!


Recommended Posts

Колеги,

яко го закъсах - заклини ми вентилаторът на парното / климатика :D:D , най-вероятно разбит лагер, защото присвирваше докато работеше. В момента на I, II и III степен няма никой, на IV-степен свири яко и ще сдаде багажа всеки момент.

Възможно е и да са изгорели кабели на първите 3 степени, но определено трябва да се смени лагера.

Питах в Аутоплюс - нямало лагер кат резервна част - целият вентилатор комплект - 700 лв :D :roll:

Знае ли някой дали е капсулован и дали може да се смени само лагера?

Моля за съвет, че без вентилатор ни зима, ни лете ...

ПС. Вентилаторите са различни за автомобили със и без климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди при някой електричар, ама да не е специализиран за коли, че ще ти вземе скъпо. Почти съм сигурен, че може да се отвори и да се смени само лагера. А лагери дал Бог - винаги можеш да намериш заместител - само гледай номера на самия лагер.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е за майстор на климатици. Моя вентилатор ми го смениха с нов, с работата излезе 200 лева. Внимавай къде ходиш, моя падна и блокира на втория ден след монтажа, та трябваше да :D майстора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Свалих вентилатора - почистих електромотора, смазване на втулки - врътка кат нов - вместо 700 лв на Ауто+, малко труд и нерви по монтаж/демонтаж :(

СВалих и каскадата - изгорял термопредпазител - нов за 1,50 лв вместо 40 лв Юнитрейд за цялата каскада.

За инфо само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така, никакъв фандък за обирзжиите :)  

Ти си от малкото хора дето обаждат резултатите от борбата с проблема :)

Ами на мен форума за това ми е от полза - питаш, някой дето се е сблъсквал помага, обяснява - след време някой си спомня, че е чел подобно нещо ....

... и си го оправя за 1,50 , вместо за 750 :(

Отделно като питах по майстори ....

"Било се сваляло цялото табло, воланът се свалял, отдолу не се знаело какво ще излезе, било тежък ремонт ...." - демек , ако се вържеш, плащаш си. Не се знае и какви допълнителни поразии ще ти направят...

Иначе не се сваля нито таблото, нито волана, направено си е "ентелигентно" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на мене ми свиреше на 1ва и 2ра степен и аз го свалих моя почистих го със спрейове намазах го хубаво с грес и си го монтирах. Обаче след 1 месец пак започна да си стърже. Надявам се при теб да не стане така. Аз просто ти казвам моито приключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте приятели! При мен проблема не е с винтелатора а със степените,може би то е едно и също?Значи I ,II и III степени изобщо ги няма, само IV работи.Някой да има някаква идея как да се оправи и налага ли се да ходя на сервиз.Благодаря ви за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря приятелю rolin.Ще проверя първо ключа, а след това ще търся този резистор.Ще ми опишеш ли как се стига до него.Пишеш че е под жабката, но какво представлява за да знам какво точно да търся. Благодаря ти предварително!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eto prednata tema sus snimka

http://audibg.com/forum/viewtopic.php?t=1299

Kljucha se svalja lesno, nishto drugo ne se maha.

A rezistora ti mozhe i da ne e kudeto e moja. Pri men se svalja cjalata zhabka i posle se vizhda (80 b4 2.6). Pri teb rezistora mozhe da e lepnat za duhalakata i da e svalja otpred.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...