Jump to content

Audi A4 B8 2.0 TDI - avant quattro


Recommended Posts

Привет, много се чудя дали да не направя една "инвестиция" за една такава колица. Бюджет ми е към 25к лева. Искам да е с възможно всички екстри и да е фейслифт. 

Годишно изминавам около 12 - 15 000км, като по-голяма част е извънградско.

Знам, че има няколко разновидности на тия мотори и съм се насочил към 170 или 177 к.с. вариантите. Има обаче неща, които ме интересуват. 

 - За обслужване колко пари трябвва да си приготвя.

 - И се чудя дали да е ръчка или автоматик(досега повечето, които съм виждал са с ръчка). Какви потенциални проблеми може да очаквам - дюзи ?

- какъв разход да очаквам с каране до 140 примерно ? градско ?

- какъв бюджет трябва да имам годишно, за да поддържам една таква кола в добра форма ?

Вярно е, че има доста изписано за тия коли по форума, но не видях някой да се е ангажирал с конкретни цифри.

 

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейсово Б8 куатро пък и с най-ного екстри за 25 хии леа ще е кютук най-страшен... Или събирай още или снижи критериите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало сложи едни 10к. лв. отгоре към бюджета в най добрия случаи.(за кола на над 200к. км.)

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може би аз нещо съм в грешка. Оглеждам се за такова(примерно): http://www.cars.bg/c1700817
Значи не е задължително да е фейслифт, защото ми извън бюджета.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което си побликувал от Асеновград го гледах туко що.Внос е от Германия или Австрия,има ръжда по спирачни апарати,дискове,предпазители и т.н.Мен това ме отказа моментално.Не съм я палил,но си личи,че отдавна ги е минала 190хил.км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е,това не е признак,че не става.

И в автокъщите ги вали дъжда.

Две коли имам от Швейцария,да не са дроб я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да са само спирачките,окачването и всеки болт ще е в ръжда.Аз като ви казвам,че е има ръжда на предпазителя на диска,имам в предвид,че боя на него почти не се вижда.Още две зими и ще е на швейцарско сирене.Всеки който поне малко разбира от коли ще види,че колата си е доста покарана,но и цената й е такава.Не искам да разубеждавам никой,който има мерак и му харесва да я взима.

Гледам,че са я пуснали на ново в cars-а с с доста пооправени снимки. http://www.cars.bg/c1700817

Редактирано от deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...