Jump to content

Проблем с уред на таблото


stasko24

Recommended Posts

Здравйте колеги и колежки, имам проблем с уреда за температурата на таблото. Отчита, но не вярно, когато проверя температурата на двигателя през климатроника всичко е 6, колата е B5 facelift 1.9 TDI quattro, със сигурност не е от термостата понеже както казах на климатроника всичко си е 6, а на таблото ми показва над 100 градуса. 

Въпроса ми е може ли да се смени само този уред и голяма играчка ли е? 

А и като дам на контак уреда започва да показва от 70+ градуса, с теста на ВАГ ком-а пак е същата работа, стрелката въобще не може да слезе до/под 60 градуса.  

Прилагам и снимки. 

 

IMG_20160711_181412.jpg

IMG_20160711_181416.jpg

Редактирано от stasko24
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно колата е с френско табло Jaeger.След време и прибора за горивото ще си показва каквото иска.След това оборотомера,скоростомера и т.н.Оправянето е подмяна с табло марка VDO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, veselin velchev написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Има ли вероятност да е от температурният датчик?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инамен мие така че понякока показва 120градуса имоето табло е джагер но понякога се оправя даже и стрелките за километража и скороста не работят после се оправят 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с температурният датчик не е невъзможен,но е малко вероятен,да не кажа нулев.

Имахме същият проблем с А3-та на сина.Купихме табло VDO,едно посещение при Жоро Тошков в Пазарджик и сега сме с работещо табло с борд и нов дисплей.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега проблема ти е елементарен. някой е свалял стрелките на километража и не ги е поставил както трябва. или поне не тази. 

 

на изключено от контакт щом не пада до началото 100% стрелката не е поставена правилно. и ти отчита правилно датчика. 

 

Решение: разглабяш километража и нагласяш стрелката . 

 

Километража се тестват уредите с ВагКом , и със същия си настройваш стрелките. 17 Instruments cluster  нещо такова беше. И проблема ти е решен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Mad Killer написа:

 

 

Решение: разглабяш километража и нагласяш стрелката . 

 

 

И след една седмица положението ще е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го тествах с ВАГ ком, но не знам как се настройват стрелките, ако може малко по-подробно обяснение. А до преди това си показваше правилно, нямаше някакви такива страшни отклонения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.07.2016 г. at 20:25, veselin velchev написа:

И след една седмица положението ще е същото.


И защо да е същото ? Нещо не виждам логика в поста ти колега ?

Преди 16 часа, stasko24 написа:

Аз го тествах с ВАГ ком, но не знам как се настройват стрелките, ако може малко по-подробно обяснение. А до преди това си показваше правилно, нямаше някакви такива страшни отклонения. 


През вагком на теста на уредите на километража. като пуснеш теста  стрелките се движат от нула до максимум  и после застават в позиция за монтаж на стрелките. стрелките за температура на антифриза и за бензина/дизела трябва да застанат по средата точно. Когато стрелките са в позиция за монтаж вадиш стрелката и я наместваш да сочи точно средата. после пускаш теста отново и така докато нагласиш стрелката да ти показва правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, The Mad Killer написа:


И защо да е същото ? 

Защото на Аудито на сина два пъти настройвахме стрелката на антифриза и след известно време пак ставаше така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18/07/2016 at 19:04, veselin velchev написа:

Цитиране на предходно мнение! 


Ние пък до сега сменихме поне на 30 километража дисплеите и всеки път ги настройваме стрелките  така и  проблем няма.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на плаките и калибрирането на стрелките е едно,а съвсем друго е проблем в самото табло.В по-горните си постове съм написал,че ако таблото на автора на темата е Jaeger,каквото беше и нашето табло оправянето на проблема със стрелките клони към нула.С таблата VDO тези драми ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш път към софия или си от софия. отиди при колегата от форума bsdnikolov
http://audibg.com/forum/index.php?/profile/54067-bsdnikolov/
.  той ще ти го поправи , ако са само разместени стрелките. ако километража е Джагер има голяма вероятност да е дефектирал

Редактирано от The Mad Killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...