Jump to content

Двигател за ауди б4


Vlad86

Recommended Posts

Здравейте, искам да помоля за съвет карам Ауди Б4 1991г. 2.0 90 коня но блокира двигателя, искам да попитам може ли да се сложи от друг модел или марка или ако някой има двигател за продаване моля да се свърже с мен 0878698447. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Vlad86 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

колега от друг модел да ,но марка само ВАГ груп. и търси само от ударена, бракувана ли е без удар може да е като твоята.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах с двигател от пасат но не ми отговаря закрепването  възможно ли е да се модифицира по някакъв начин

аз не разбирам казаха ми че трябва да си е от Б4 иначе не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко преправяне сигурно ще стане, но трябва да попаднеш на майстор, който да може да го направи. Ако вземеш друг модел двигател ще трябват и неща от периферията и преправяне на инсталацията, което ще усложни още нещата. Най безболезнения вариант е да си намериш двигател като твоя и само да се сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Marto_180 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Определено е така но немога да намеря като моя

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А варианта основен ремонт защо е отписан? Частите за тези двигатели са евтини и няма да е сериозна сумата и трябва да стане, ако не е задрало някое бутало в цилиндър. До колкото знам този двигател не може да удари клапаните в буталата, така че защо не пробваш да го направиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Marto_180 написа:

А варианта основен ремонт защо е отписан? Частите за тези двигатели са евтини и няма да е сериозна сумата и трябва да стане, ако не е задрало някое бутало в цилиндър. До колкото знам този двигател не може да удари клапаните в буталата, така че защо не пробваш да го направиш?

Казаха ми цена от 800 до 1000 за ремонт на моя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега в базар бг. се продава същия двигател като твоя но е от Варна. а може и си вземеш блок с вал и бутала направи му профилактика и  го събирай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от Ауди А4 да си сложиш двигателя преправя се едното ухо за закрепване на двигателя и се сменя инсталацията с компютъра.Може и от всички разновидности на двигатели на Б4 да си сложиш.На моята и правих основен ремонт.Сам си го правих 450 лв дадох за възможно най-качествените части.Като двигателя ми е чисто нов в момента.Сегменти,основни,биелни лагери,шлайф на главата,напасване на клапани и водачи,нови гумички,шлайф на коляновия вал.Износването на цилиндрите ми беше минимално затова си сложих нови сегменти на заводския си размер.Нови ремъци филтри масла и повдигачи.И сега двигателя е бетон.И преди си беше ама сега вече е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bgdan написа:

Износването на цилиндрите ми беше минимално 

A нов хонинг на цилиндрите направи ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока беше оставен в завод,където извършват тези процедури:шлайфане,балансиране,производство на части и т.н.Блока си го взех готов сглобен.Тъй като ми са приятели ми го направиха без пари.Сглобен имам в предвид,че буталата и коляновия вал бяха сложени.Защото нямах време а и кола,за да ходя да купувам скоби за сегментите.Те предложиха да го съберат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...