Jump to content

Притрисане на автомобила - Audi A3 2.0TDI


JoroYan

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Наскоро си взех  Audi a3 Sportback quattro, искам да попитам дали някой е срещал подобен проблем? При движение се получат вибрации в купето, независимо на коя скорост е но само между 1800-2000 оборота... малко под или над тях няма никакъв проблем, мисля че е нещо, като резонанс! Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега имам го от 2 седмици и не съм кой знае колко запознат, затова ако има нещо ще ме извиняваш.. :) в талона се води ВММ, мисля че е 8 клапанов, a  DPF имам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 TDI, 170 hp., 8 клапана.

И аз имам подобно "притрисане" в тези обороти, но когато дам повечко газ или на баир. Според мен, при мен това се дължи на тръгнало каре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 hp e.. да и при мен е точно така, когато подам повече газ или на баир, но само в тези определени обороти между 1800-2000. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 140 hp. Обърках се. 

Същите симптоми. Аз усещам че източника на вибрацията при мен е  отпред в дясно. За това съм се насочил към каре. Тези дни ще сменям и дясна биалетка, че леко е тръгнала и я чувам по "черни" пътища. Дано пък се окаже от нея, но не ми се вярва. Когато се заема с проблемът, ще споделя решението. Ако ти го остраниш преди това, пиши за причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаха карето на полуоската, здраво е.. на диференциала има един зегер от който имало пак вибрации, но и той е здрав. Относно биалетите задна дясна ми беше за смяна, смених и двете, няма промяна във вибрациите! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вибрацията няма нищо общо с изброените тампони. Прословутия двоен тампон е сменен още при първоначалното обслужване след покупката. А също така, на място и неутрална нямам абсолютно никакви вибрации, притрисвания или потрепвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/5/2016 at 8:44, bsdnikolov написа:

Дано пък се окаже от нея, но не ми се вярва.

 

Със сигурност няма да оправиш проблема със смяната й. При мен вътрешните карета са вече за смяна и се усеща вибрация във волана при ускорение от 110 до 130км/ ч. На пролет ще сменям комплект полуоски с външни и вътрешни карета.

Интересното е, че вибрациите при вас са при обороти, а не при скорост, както при мен. Това не ми звучи на проблем от карета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-високо е "напрежението", толкова по-силни са вибрациите. Най-осезаеми са при баир или ускорение. Автомата ми след преминаване към по-висока предавка ме праща на ~1200 оборота. Отдавам на каре при мен, защото напрежението над него тогава е по-голямо. А и вибрацията я усещам отпред в дясно. Там при мен е по-дългата полуоска. Ако е тръгнало вътрешно каре, напълно е възможно да ми предава вибрация по цялата полуоска. Усеща се като на крива (дебалансирана) джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах "усеща се като". Аз съм с два чифта гуми и джанти (зимни и летни). И при двата, вибрацията я има и е идентична. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен напрежението е факторът, но когато карето се върти с определените обороти докато съм от 110- 130км/ ч. Докато, както го описваш, при всяка предавка му 1800 и 2000 об/ мин, напрежението в/у карето е различно. Има разбира се вариант при тия карета. Трипод ли е вътрешното или обикновено при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, baha написа:

 Трипод ли е вътрешното или обикновено при теб?

Не знам. Все още не съм се заел с този проблем и не съм проучил нещата. Много рядко усещам това притрисане. При стандартно градско каране, го усещам само когато изкачвам "Черни връх" или "Драган Цанков", през останалото време няма и помен от него. При извънградско се усеща, когато съм намалил заради ограничение и после докато интензивно ускорявам все още на 6-та предавка. Предполагам на пролет (като се позатопли) ще се съсредоточа над проблемът. Но за сега, при нормални градски условия, изключително рядко се проявява и то при сериозни височини и заход в ниските обороти.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това описание, клоним категорично към вътрешно каре. Тъй като при мен са тръгнали вътрешните, а има и лек луфт във външните и аз ще сменям всичко накуп напролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е ладна нема притрисане , Когато загрее нормална температура леко притриса мотора проблема би е ( 

03G 198 051 A ) промена на сите 4 дози мотора повече нема да притриса 100 процента

gumici na dizni.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Здравейте ! Аз имам подобен проблем и мисля, че е каре, но не съм сигорен. Понякога по често при ускорение се чува  чаткане и колкото по бързо се вдига скороста, това чаткане става по често докато не спре изведнъж.При маневра също се чува все едно се намества нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Считам проблема за сериозен защото ако потърсите в други теми много внимателно съм описъл всичко което съм сменил ( всичко без купето )

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Audi a3 8p 2.0TDI и от вчера се появи един проблем сутринта запалих колата и няма проблеми но когато стигнах до работа и изгасих взичко добре но се наложи да пренестя и при палене започна да тресе много но запали веднага от какво е това тресене дайте савет какво да направя и каде да отида на диагностика или сервиз

Редактирано от Nikolai_ivanov_ivanov@abv.
Савет
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...