Jump to content

Малък проект за КОРАБА


HristoforBoqnovGeorgiev

Recommended Posts

Добър ден колеги замислил съм да засиля малко кораба имам а6 ц4 2.5тди АЕЛ, но ми е малко спънат та реших да сложа едни по големи разпръсквачи, мап сенсор 4 баров и един чип.

Въпросът ми е дали някой  знае какви разпръсквачи да взема и от кои модели стават за АЕЛ-а  и  горе долу колко магарета ще отиде ?

 

 

Благодаря предварително и се извинявам ако има такава тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То стоковите хранят перфектно до към 180коня което се постига и само с ремап. За нагоре иска и по-големи разпръсквачи и по-голямо турбо и съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де но аз искам да стане около 200 hp та въпросът ми е какви разпръсквачи ще станат и от каква кола да ги взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм търсил защото тия 200 коня ще ги гоня с хибридна турбина, ремап и газова уредба. Това ти е другия вариант AEL-а да върви без да пуши като стар трактор и без да си тровиш децата.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм а тази газ няма ли да прецака мотора ? Питам защотот не знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се кара на 30% LPG и 70% Нафта. Горенето е чисто, саждите намалят 20 пъти, мощността се вдига както и получаваш доволно повече въртящ момент във високите обороти. Икономията е минимална, ако харчи 8l нафта с газово ще харчи 2l газ и 6l нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Та така спрях се само на чип тунинг повозих се на корабче само със и мисля че ми е достатъчно все пак благодаря колега за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сподели подробности за чипа- марка, цена, къде ти го слагат, как се държи колата след чипосването и др.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само внимавайте да не уморите маховика след чипа. Мен това ме спря да чипосам моя АЕL.

Намери читав тунер, да ти напише хубав софтуер. . А нов маховик, понеже е в някаква малка серия произвеждан и доколкото сме говорили с @radi_nrj май се слага само на този модел , барабар със съединителя, струва олеле майко. Буквално. 

 

Ако искаш пиши, мога да те насоча към добър тунер, който 2.5 AEL го прави да не го познаеш после. :D

 

И предполагам след ремапа ще подчадва на ужас. :D

 

 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, JusttRelaxx написа:

Ако искаш пиши, мога да те насоча към добър тунер, който 2.5 AEL го прави да не го познаеш после. :D

 

И предполагам след ремапа ще подчадва на ужас. :D

 

 

Сподели го този мастер, че и аз се ослушвам за чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя майстор работи и един от админите на Шкода клуба - Pepino. 

 

Трябва да видя дали му имам номера, ако не, при интерес ще го издиря. Или можете да се свържете с него в шкода клуба. 

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47766-pepino-racing-team/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена ходих при Ивайло - Ифидик  за да ми центрова помпата и да зацепи мотора .... както и да е и останах с доста добри впечетления и мисля да чипна АЕЛ-ла  при него какво ще кажете ?  А и аз не искам да изкарвам максимума , особенно след като настрои помпата тази кола върви като откачена дори при стария собственик  не е вървяла така  и искам още съвсем малко да върви :) някаде около 160-165 кончета мисля че ще са ми достатъчни бях чел за оригинални чипове на МТМ които горе долу вдигат 165 кончета та така някой запознат  да каже дали Ифидик би направил добър чип на АЕЛ-ла или да търся тези на МТМ(които незнам от къде да намеря изобщо) но все пак кое би било по добре като цена и качество . :)

 

On 1/24/2017 at 9:03 PM, milmar said:

Колега, сподели подробности за чипа- марка, цена, къде ти го слагат, как се държи колата след чипосването и др.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега , все още не съм чипосвал колата но мисля да е при ифидик след като в целия форум всички пишат че е  ЦАР НА ТДИ-то  и преди няколко дни имах наблюдения върху  работата на човека останах с много добри впечетления а за чип иска 300лв  като ще стане 170-180коня  нали вече диното ще покаже най добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с чипове от MTM, но не знам дали може да се изчетат без да се отваря компютъра. Колата е чипосвана 1996-та от самия Роланд Майер, пломбата на комплютъра е непокътната т.е. има поне за мен колекционерска стойност :D

6a83b982f27032c5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пууу не те е срам хаха шегувам се това си е късмет и аз ако бях нямаше да отворя да разваля пломбата :)  А иначе знаеш ли колко кончета е реално колата ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена ходих при Ивайло - Ифидик  за да ми центрова помпата и да зацепи мотора .... както и да е и останах с доста добри впечетления и мисля да чипна АЕЛ-ла  при него какво ще кажете ?  А и аз не искам да изкарвам максимума , особенно след като настрои помпата тази кола върви като откачена дори при стария собственик  не е вървяла така  и искам още съвсем малко да върви [emoji4] някаде около 160-165 кончета мисля че ще са ми достатъчни бях чел за оригинални чипове на МТМ които горе долу вдигат 165 кончета та така някой запознат  да каже дали Ифидик би направил добър чип на АЕЛ-ла или да търся тези на МТМ(които незнам от къде да намеря изобщо) но все пак кое би било по добре като цена и качество . [emoji4]

 

Колега , все още не съм чипосвал колата но мисля да е при ифидик след като в целия форум всички пишат че е  ЦАР НА ТДИ-то  и преди няколко дни имах наблюдения върху  работата на човека останах с много добри впечетления а за чип иска 300лв  като ще стане 170-180коня  нали вече диното ще покаже най добре.

Супер! И съм от Варна. Единствено за съединителя се притеснявам малко и недай си боже маховик. Иначе ми се иска да засиля и аз.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат но доколкото знам маховика замина след като изстържеш съединителя и не го смениш навреме а аел-ла имал похвално здрав съединител но ще го видим на лято ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не знам на кой подред маховик е, но този дето е на колата вече е пътник. Има някакъв проблем с работата на колата (след 3000 оборота тъпче) и вади 140 коня, но нютоните са 345. Писах си с MTM и ми отговориха, че настройката е за 160кс и 315N/m с EGR и катализатори, които при мен са премахнати. Самата услуга за чипване на AEL не я предлагат от години и нямат други данни за софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се надявам да намеря чипове МТМ ... остава варианта при  Ифидик  а за маховика незнам от Добрич съм тук има 2-ва АЕЛ-ла чипосани и нямат проблем дори с съединителя а вече единия кара така 2 години другия 6-7 месеца ... Все пак до лятото има време за размисли :D 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това , че другите карат, няма много общо с теб , защото и твоя ако е пътник , има вариант да го доубиеш бързо-бързо след чипа. После минаваш на плътен маховик и обикновен съединител и си караш. Във S2 форума с @radi_nrj гледахме вариант с маховик от ААТ и притискател от 4.2 ако не се лъжа.

 

P.S Намерих темата , доста е интересна цялата , пича бая усилия , финанси и желание е вложил :

 http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=82672

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега темата е много добра а този е уникален чак му се чудя как се е навил на тази цялата схема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...