Jump to content

Прегряващи и слаби спирачки А4 B5


autorazsipnik

Recommended Posts

Здравейте колеги,

не мога да намеря тема със сходен проблем.От доста време Б5 -та ме дразни със лошо спиране.Колата я стягам за продаване и искам да и оправя спирачките,но не откривам причината за проблема.А той е следния: При движение с висока скорост и напълно натиснат педал на спирачките ,с доста повече  усилие от нормалното,колата спира бавно и плавно.Толкова силно натискам педала,че чак се набирам на волана и пак няма сила да спре рязко или да задейства ABS-а. Само едно такова спиране по описания начин от 200км/ч до -100 км/ч и предните накладки прегряват и започват да миришат.Ако не се кара внимателно и с голяма дистанция спирането ще бъде в предния автомобил.При градско каране не е голям проблем.Преди потъваше педала,но смених ABS модула и сега не потъва.Предни дисковес накладки сменям през 10 000км,защото се кривят.Явно прегряването не прощава.Главен спирачен цилиндър-нов,водачи с маншончетата нови навсякъде,нов спирачен апарат отзад,ремонтен комплект отпред,спирачна течност дот 5.1,всичко изчистено до блясък и пак няма резултат. Единствената разлика е,че на тюф-а даде абсолютно еднакви резултати отляво и дясно.Отпред записа по 240 N ,което мисля,че е малко.Ще сменя и спирачните маркучи макар ,че ги сменях преди 4-5 години.Някой от вас имал ли е такъв проблем и решил ли го е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен за подобни проблеми при неработещ АБС модул или необезвъздушен такъв.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния ден като я пробвах натиснах спирачката със всичка сила и педала потъна.Спука се преден десен спирачен маркуч.Ако е АБС и/или лошо обезвъздушаване едва ли ще вдигне толкова налягане.Надявам се сп.маркучи да са раздували и със смяната да се реши проблема.

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуча не трябва да можеш да го спукаш, ако ще и двама да натискате педала. Може да се е спукал, защото е дефектен, а не че си вдигнал кой знае какво налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато си смазва спирачния механизъм лесно ли ти се връщаха буталата. Питам защото аз имах подобен проблем и се оказа от ABS блока , беше блокирал от мизерия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Колега и аз имам сходен проблем със спирачките, при мен когато карам с 80 примерно и натисна с равномерно усилие спирачката да намалявам и ми се наложи да натисна малко по-силно ,почти не усещам да спира,трябва да се набера едвали не на волана ,за да спре .Друго ми прави впечатление ,че като натисна педала до долу и си махна крака рязко ,той излиза бавно :nixweiss::stupid:.За сравнение като карам служебната Тойота Ярис,като натисна с равномерно усилия спирачката докато карам и след това просто ми трепне крака както се казва ,направо ще ти изкочат очите така спира и педала се връща резко като го пусне...Карах я на сервиз ,вакуум има силен,смениха ми възвратен клапан ,но промяна в спирачките няма,дисковете и накладките на 4-те колела са сменени преди ~ 2000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...