Jump to content

Цена на ГИ за 1,8ТФСИ 160 коня


Recommended Posts

Колеги някой може ли да ми каже колко би струвала газта за Октавия с този двигател? Четох някъде, че на празен ход не можела да работи на газ а само на бензин и отделно от това инжекторите впръсквали и газ и бензин в съотнощение 70:30 газ : бензин, не работела изцяло на газ защото се прецаквали инжекторите. Вярно ли е това? Из Шкода форума чета за някакви цени на ГИ от порядъка на 2 хил.лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За съжаление нямам код на мотора, колата е 2006-2007. Не може ли да се каже в най-лошия случай каква би била цената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, NITRO1 said:

...на празен ход не можела да работи на газ а само на бензин .......и газ и бензин в съотнощение 70:30

Досега никой не оборил тези твърдения.

Съотношението зависи от режимите, като на празен ход (както си отбелязал) може да стигне до 100:0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, muki said:

Има вариант и да не стане на газ, затова те питам за код на мотора.

Изпратено от Мобифоня с любезното съдействие на Мобиком

Колега би ли споделил кой код на мотора НЕ става за газ за да знам, ако попадна на такъв да не я гледам.

Говоря принципно за този двигател, наистина не съм знаел, че дори и той има няколко разновидности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В таблица са изброени кои кодове стават, а не кои не стават :) т.е. някой трябва да намери всички възможни кодове и от двата списъка ......

влез на сайта на брц и провери списъка.

Информацията я има примерно в сайта на брц.бг след точно два клика: http://brc.bg/media/5716037d2f31b.pdf

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е с кода на мотора.  Всеки мотор и електроника позволяват различно съотношение газ бензин в различните режими. http://landi.bg/газов-инжекцион-fsi-tfsi-tsi-gdi-tce/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може с модел,година,мощност и с данните на компа.

Най добрия вариант си е с кода на мотора.По този начин се намират и такива модели, които не са включени в списъците има единични разработки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След разговор с няколко газаджии, се губи смисъла да се монтира газ на този двигател (според мен), колата гори и газ и бензин и наистина понякога съотношенията могат да бъдат до 100 % само бензин. Не ми е рентабилен този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато нямат решение на даден проблем и веднага нямало смисъл.Тази песен я слушам редовно.Кога е то понякога?Всеки мотор е различен,не си казал какъв е и вече диагнозата е поставена.Истината е,че много от производителите нямат решение,особено бюджетните и газаджията да не се изложи,че не може да монтира отсвирва с клиента,че не можело или не било рентабилно.Защо тогава Хюндай,Кия и други монтират на нови на 0км?Те ли са будали и не могат да изчислят кое е рентабилно и кое не?Кой е казал че се стига до 100%бензин?На кои двигатели?Най вероятно тези газаджий хабер си нямат от тази тема!

Намери време и отиди на Ботевградско във фирмения ни сервиз и ще видиш на живо туй чудо как работи.Ще ти бъде и предоставена таблица с разхода на гориво и икономията.Този наш автомобил взе 2 място по икономичност на ралито организирано от БРЦ това лято. http://www.ecodrive.bg/

По добър коефициент даде само Кади на заводски метан и то с някакви милиминки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип кия, хюндай и други не са интересни, когато се пита за ауди. Затова аз (и колегата) питаме конкретно за тфси:

Кои (т)ФСИ мотори монтират фабрично газови уредби? До колко пъти цитираните Кия и други впръскват на такт?

С каква температура са изгорелите им газове (в сравнение с Ауди), имат ли водно охлаждане на колектора, както при Ауди, за да работят със супербедни смеси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочете ли добре защо споменах Кия,Хюндай и други?Да ти разясня-цитирах,че се монтират на нови автомобили на 0км и че не са балъци тези вносители за да искат да монтират,съответно са минали тестове и са с доказан икономически ефект и безаварийна работа!Вносителите на Ауди и Ваген са от голямото добро утро и с тях да се говори за газ е невъзможно и за това не съм се интересувал.Шкода имат такива двигатели и сред тях има с фабрични газови TFSI и FSI.Никоя от системите на Ланди не впръсква на такт а като процент от горивото.Всеки такт при различни натоварвания работи с определен процент бензин.Най масово разпространено е от  7-30%.Всички мотори с директно впръскване работят с бедна смес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.10.2016 г. at 18:57, landir написа:

Шкода имат такива двигатели и сред тях има с фабрични газови TFSI и FSI.

Каква е тази фабрична газова уредба?Слагана е в завода производител или е поставяна допълнително след излизането им от завода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/29/2016 at 6:57 PM, landir said:

Никоя от системите на Ланди не впръсква на такт а като процент от горивото.

Явно нямаш представа как работи ТФСИ при ВАГ и в частност при Ауди, затова даваш примери с кия и сие.

 

ПП Сетих се да питам - като Ланди имат китове за Кия и Хюндай, имат ли и за Митсубиши?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, integrale45 написа:

Каква е тази фабрична газова уредба?Слагана е в завода производител или е поставяна допълнително след излизането им от завода?

Монтирана в завода производител.

Преди 4 часа, robobug написа:

Явно нямаш представа как работи ТФСИ при ВАГ и в частност при Ауди, затова даваш примери с кия и сие.

 

ПП Сетих се да питам - като Ланди имат китове за Кия и Хюндай, имат ли и за Митсубиши?

Четеш ли какво ти ти пиша или търсиш повод да се заяждаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, но не разбирам. А се "заяждам", защото се дават примери с кия, които не виждам какво общо имат с Ауди.

Отговори ми просто - като може за Кия, защо да не може за Митцубиши?

Също не разбрах дали кия има водно охлаждане на колекторите, както Ауди....нали знаеш за какво служи?

 

Досега не съм си променил впечатлението, че нямаш представа как работи ТФСИ мотор на Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето впечатление досега,пък е,че се заяждаш и не четеш!По горе съм пуснал линк и там има списък с автомобилите(макар и по стар)които могат да се конвертират.Не си прочел,а се заяждаш,за това няма да ти отговарям на заяжданията.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  landir, как ще ме убедиш че въпросния двигател не впръсква и бензин , когато се кара на газ. Единия газаджия, който питах ми каза че може да монтира такъв тип газова уредба, но е доста по-скъпа от ГИ, цената е някъде към 2500 и на всичкото отгоре се впръсква и газ и бензин демек един път набутвация с цената и втори път да ми лапа и бензин. Ти в твоя сервиз можеш ли да ми гарантираш че колата след като мине на газ ще работи само и изцяло на газ? И ще работи само на газ без значение дали е на празен ход, или под товар ? И ще изкара 100 хил.км така без проблеми в инжекторите или газовата уредба?

Поради гореизброените причини и така описания начин на работа за мен монтирането на газ на тоя двигател е нерентабилно и икономически неизгодно. Пак казвам..............за мен, за някой друг пък може дори да му доставя удоволствие.

On 2.11.2016 г. at 7:22 AM, robobug said:

Чета, но не разбирам. А се "заяждам", защото се дават примери с кия, които не виждам какво общо имат с Ауди.

Отговори ми просто - като може за Кия, защо да не може за Митцубиши?

Също не разбрах дали кия има водно охлаждане на колекторите, както Ауди....нали знаеш за какво служи?

 

Досега не съм си променил впечатлението, че нямаш представа как работи ТФСИ мотор на Ауди.

Колега какво е това водно охлаждане на колекторите? Само при ТФСИ ли е? При 1,8 Т има ли го?

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде да съм споменавал,че работи само на газ?Примери дадох достатъчно,кой разбрал разбрал или желал да разбере.Нямам намерение никой да убеждавам,всеки има глава на раменете и сам да прецени.След като не се чете и разсъждава какво се пише,а се кара на автопилот такъв е резултата в цялата ни мила татковина.Лека и успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата landir, можеш ли да преминещ към факти, т.е. да кажеш на какъв тип впръскване на горивото в работната камера на двигателя са двигателите на тези автомобили KIA и HYUNDAI, на които си монтирал газова уредба (или си видял т.нар. "заводска" монтирана такава).

За да улесня избора, видовете впръскване са два MPI и FSI, дай инфо на коя от двете технологии си сложил газово.

Ако Ти не знаеш какъв е типът на двигателя, дай инфо за двигателя, а ние ще си го проверим.

Не го приемай като заяждане, а като фактология в подкрепа на изказванията ти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички двигатели от производствената гама на Кия,Хюндай,Ситроен,Грейт оул,Рено-Дачия и на някой модели от Опел,Пежо произведени през последните 5години на 0км сме монтирали!!!Дал съм линк към моделите на които може да се монтира,макар и не пълен за директно впръскване.Дал съм линк за икономията която са дали автомобилите на състезанието за икономично каране организирано от БРЦ-България!Монтирани вече има доста вкл. на Ауди,но не на 0км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...