Jump to content

Звук от двигателя C5 1.8t

RTM

Recommended Posts

Здравейте. Харесал съм си едно ауди, но ме притеснява странно цъкане в/около двигателя. Все едно отваря електрически клапан, но постоянно.

Двигателя ако не се лъжа трябва да е APU. Колата е 08.1999г. На доказано реално 230 000км е. ОБАЧЕ е седяла една година в гараж и е препалвана от време на време само. Произход Швеция.

Вижте клипчето и моля да споделите мнения.

Дали може да е обтегача на валовете? Да е заял щом не е карана толкова време и да трака веригата.

АКО е обтегача, на този двигател може ли да се слагат от по евтините без електрониката? Мисля че беше към 200лв+ без веригата.

Цъкането най-вероятно идва от клапана за бензиновите пари който се намира около кутията на въздушния филтър. Моята работеше по абсолютно същия начин и не виждам нещо притеснително. :zustimm: Инжекторите също цъкат.

Не е от клапана над филтърната кутия. Той си се чува там. Това се чува където гледа камерата. От задната страната на двигателя в дясно.

• 4 weeks later...

Ако искаш да провериш обтегача, пробвай на загряла кола и на равна улица да потеглиш без газ, само с отпускане на съединителя. Яко тръгне, без да гасне, значи си работи. 

Според мен не е верига, ако тя е износена/разтегната, когато я изфорсираш на празен год, /при връщане на газ-та/отпускане на педала/ ще издрънка здраво на метал.

Тоя мотор си има слабо място, все пак е 20 клапана, и все някой повдигач е дал фира. Не се пълни и почуква. Карай нямаш проблем.

• 2 months later...

Колеги, смених веригата и обтегача, но това цъкане си остава. Старите бяха в много добро състояние.

Набеждавам някой повдигач вече. Понякога звука изчезва и е супер тихо в купето на високи обороти.

Когато подам газ интензитета на шума се увеличава. При затворен капак не се чува, но в купето се чува и ме дразни.

Карам я с 5W40 motul. Дали с друго масло ще се подобри работата на повдигачите?

Edited by RTM

Не,че се хваля но моето ТДИ бачка по-тихо.Имам приятел със същия мотор и неговата не се чува въобще.Вярно,че е мапната но си мисля,че това не е причина за да работи толкова тихо.Имя нещо според мен но не знам какво е.

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Телефона прихваща всякакви звуци и се изкривява цялата представа за работата на двигателя. За това акцентирам на цъкането.

Реално двигателя работи тихо. А когато и цъкането изчезне вече е рай :D

54 minutes ago, mitaka7717 said:

Не,че се хваля но моето ТДИ бачка по-тихо.Имам приятел със същия мотор и неговата не се чува въобще.Вярно,че е мапната но си мисля,че това не е причина за да работи толкова тихо.Имя нещо според мен но не знам какво е.

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Чак толкова тихо колкото 1.8Т не работи, повярвай ми :hilezh: Моя е БАУ и работи мазно ама не е като 1.8 в никакъв случай. Говорим за празен ход, на дълго е ясно кой печели конкурса :flipoff: Но да не се откланяме от темата, че е за друго.

• 1 year later...
На 02/03/2017 at 13:41, RTM написа:

Телефона прихваща всякакви звуци и се изкривява цялата представа за работата на двигателя. За това акцентирам на цъкането.

Реално двигателя работи тихо. А когато и цъкането изчезне вече е рай :D

След толкова време реши ли проблема??

Не колега, за една година при колкото майстори ходих, с колкото собственици на такива двигатели приказвах, всечки ми казаха едно и също. “И при мен е така” или “ Тоя двигарел така си се чува не се занимавай”. Смених и веригата с обтегача на разпределителните валове и пак няма разлика.

На повечето от гейта на турбината “паричката”,и то при отпускане на гаста. Не е болка и аз съм тъй скоро го установих,но рано или късно ще е сменя.

• 4 weeks later...

Моя го изтърбуших да не се тормози турбината. Не е от там при мен :)

За паричката не съм гледал, но там ефекта не е ли само като отнемеш гаста?

Най интересното е че не го прави винаги... все едно някой клапан си почуква понякога. На старото ауди го имах тоя проблем с почукването на клапан понякога (чуваше доста по силно), но така си откара 80 000 км и проблеми не излезнаха.

Edited by RTM

На 02/03/2017 at 8:33, RTM написа:

Колеги, смених веригата и обтегача, но това цъкане си остава. Старите бяха в много добро състояние.

Набеждавам някой повдигач вече. Понякога звука изчезва и е супер тихо в купето на високи обороти.

Когато подам газ интензитета на шума се увеличава. При затворен капак не се чува, но в купето се чува и ме дразни.

Карам я с 5W40 motul. Дали с друго масло ще се подобри работата на повдигачите?

Може да си много прав,пробва ли с друго масло? А как си с налягането на маслото? Моя примерно на загрял мотор е оклоло 2бара и на 2000об окло 4.4бара. Да не би да държи по-голямо налягане!