Jump to content

Q7 2010 4.2 TDI Качва маслото Моля за съвет!?


bei4e

Recommended Posts

Качваше нивото на маслото .Дюзите бяха горе долу зле.Смених 8 бр. Дюзи от германия чисто нови бош 0445117 020 за 3000 лв. Спря да мерише от аспусите .Нивото пак се покакчва .

DPF не е изключеан и махан.

 

Възможно ли е да е от помпата за нафтата ,казаха ми че стояла на двигателя и има връзка с маслото.?

 

Възможно ли е да е от DPF?

 

И някой знае ли къде седи охладителя на маслото с антифриза -да не е от там?.

Благодаря  благодарен ще съм ако някой сподели и да я оправим.

0888 888 079 viber 

Редактирано от bei4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите са чисто нови оргинални БОШ  -не са рециклирани и старите си ми седят.'

GG-Motoren

Almestr. 7

33649 Bielefeld

Tel.: 0521 95035322

Fax: 0521 95035323

 Та за моя проблем каде да я карам.

дюзите не се програмират адаптивни са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си сменил дюзите, моето предположение също е за ДПФ филтъра. Има ли грешки колата? Знаеш ли корекциите на дюзите след смяната (72-79 канал и 13-15 канал ако имаш VCDS)?

Маслото като извадиш щеката какво е? Бистро или мътно? Мирише ли на изгоряло или на сурова нафта? Нивото на антифриза намалява ли ти в казанчето? Сори, че те обсипвам с въпроси, но се опитвам да изключа очевидните неща. Междудругото ДПФ-а също може да се види в какво състояние във VCDS и да се потвърди дали прави той проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото винаги мирише малко на нафта.

 

ДПФ-а може да се види в какво състояние го води компютъра, че е и да се прецени дали може да е от него. 

Ако компютърът не е правил отдавна регенерация, значи е добре и не е от него. Има и други стойности, но ги знам за 3.0 къде са и какви са, за 4.2 сигурно има разлики.

 

А тия дюзи може да се окаже, че са други на 4.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пита, за да изключи варианта да смесва маслото с антифриза ;)

По отношение на качването на нивото на маслото, те мисля всички качват по малко, особено ако се кара повечко градско и на къси разстояния.

Въпросът е колко качва?

Колегата, дето те е съветвал с лека ръка да махаш DPF-а, не ти дава добър съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/16/2017 at 3:25 AM, firewire said:

Маслото като извадиш щеката какво е? Бистро или мътно?

Аз лично бистро масло на дизелов двигател (дори след смяна) и след 50км пробег още не съм виждал. 

***

edit:

И аз мисля, че махане на DPF-a не е добър съвет. В допълнение, както се видя, нещата се затягат...имам предвид акцията с КАТ до 17 февруари с мобилните лаборатории, които те проверяват имаш ли катализатор/DPF или нямаш и съответно спират от движение. Няма да се изненадам да направят проверките постоянни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го задържа доста време чисто. Има черен отенък, но 500-1000км жълтее, даже трудно успявах да го видя докъде е на пръчката. Сега след 1500 вече е черно.

 

На тая кола да махнеш филтъра си е безумие.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,колеги след смяната на дюзите с чисто нови ,пак пълнеше 1000 км. 1.5  л. капваше нивото... Махнах DPF  сложиха ми и чип и резултата беше ясен.... от 350 ps. na 437 ps .  изтрелва се като ластик...и най важното- спря да вдига нивото..от ДПФ а  е било ...горещо препоръчвам да се корми . 

 прилагам снимка с новия софт. на мотора ..и конете.

Screenshot_20170123-200035.png

Редактирано от bei4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/9/2017 at 15:36, Pagemakerboy написа:

Пита, за да изключи варианта да смесва маслото с антифриза ;)

По отношение на качването на нивото на маслото, те мисля всички качват по малко, особено ако се кара повечко градско и на къси разстояния.

Въпросът е колко качва?

Колегата, дето те е съветвал с лека ръка да махаш DPF-а, не ти дава добър съвет.

Е явно се оказах прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, не мисля, че си се оказал прав. На 4.2 ТДи, за да му замине ДПФ-а, колата трябва да е на НАД 300 000 км или да е карана основно градско.

И пак не е най-правилното решение да и маха ДПФ-а и да се превръща в Икарус.

 

Извън това се замислих...странично малко...човек, дето не може две изречения да напише грамотно, кара А8 и Q7...напред върви прекрасната ни България. Ш'съ опра'им. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...