Jump to content

смяна на скоростна кутия


alibaba

Recommended Posts

Здравей те колеги. Искам да попитам дали 6 степенна скоростна кутия от ауди а6 96г. , 2.5 тди, 143 коня ще стане на моята а6ца, 99г, 1.9 afh 110 коня. или пък от някое друго ауди може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че за да се поддържа висока скорост при ниски обороти на мотора си трее мощност, а дали ще е добре на мотора ти ...... , незнам. Може и да се справи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя двигател по принцип си е малко муден. На баща ми А4-ката е с него и като и се кача ми е леко спъната, но въпреки това, мисля че една 6 степенна няма да я спъне кой знае още колко. До колкото си спомням разликата в предавателните числа на 1-ва и 2-ра беще нищожна, както и между 5-та на 5 стапенната и 6-та на 6 степенната между другото. Друг е въпроса, че най вероятно ще трябва да смениш и съединител, което са си още едни 1000 - 1300 лв. Така че прецени сам дали си готов да се изръсиш толкова, за да свалиш малко оборотите при висока скорост.Ако не пътуваш често извън града - просто не си заслужава. Пък и лично аз съм крайно недоволен от 6-степенната кутия, може да погледнеш едната от темите ми, но това се надявам да си е само мой лош късмет.

Редактирано от katsi86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

мерси колега, ще погледна. Междъ другото си взех и един форд галакси, който е 1.9, 115коня, помпа дюза, 6 скорости. на 2000 оборота е на 110 км, а моята е на 100км. Разликата не е голяма

Редактирано от alibaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите и 12 да са пак ще върви. Много малко скорости използват повишаващи предавки. Гледай деференциала с какво число е. От него зависи почти всичко, бавния компенсира силата на мотора за сметка на оборотите. Ако не дърпаш 1600кг каравана нямаш ядове, колкото и бърз деф да сложиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Имам едно питане отговора на което ме мъчи няколко дни. Колата е А6 от 2003 2.5тди 163к.с. с ръчна 6 степенна кутия с предно.

Кутията има едно виене като е на скорост. Има го на всички предавки като се засилва със скоростта.

Та светилата от сервиза казаха смяна на кутията не се ремонтира(по скоро не им се цапа за 200лв. )

Както и да е кутията е на колата номера и не го знам. Намерих от една градска морга такава кутия само че е от а4 началото на 2005г. 4ca8bf1fb1a61e547703a10677920751.jpg

Само това успях да намеря по кутията на а4-ката.

А това с 300-та зора го видях от моята.

c9fcc5dbc23e0f2f7452ca1cdf9f0893.jpg

Та питането ми е да са съвместими двете кутии като захват и предавателни числа. Имам и опция от моргата за проба-грешка. Ако не стане да я върна но ме интересува дали да се вкарвам 200 монтаж демонтаж.

Благодарен съм на всеки който се включи с идеи.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменяш цялата кутия погледни как е маслото. Незнам дали си го сменял ,или проверявал. Мое мнение е , че виенето ти идва от деференцяла щом е зависимо от скоростта а не от предавката. Ръчна кутия само с предно няма разделяне на  масло скорости/деференцял. Изкарай твоето масло в чист съд и го провери за отлагания на метални частици така ще добиеш представа за преблизителното състояние вътре. От синхронизаторите падат жълти стружки всичко останало което излезне е от зъбните колела. Има ли по-големи парчета от размер на ситна готварска сол, работата е за сваляне и смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването първо!

Не е проверявано маслото. Диагнозата на майстора е само по слух и по обяснение. Направи едно кръгче и край- за смяна е. Ако маслото е често или със стужки в норма този диференциал ремонтира ли се, че не съм наясно

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да търсиш по моргите. Всичко може, желание да имаш. Имам поло 1.4 tdi със скорости пълен збирщаин. След безкрайно ходене по "майстори" и цени от минимум 600лв заради трудно включване на 3-та. се взех в ръце. Взех си цели скорости от 1.6 дизел прехвърлих всичко в моята кутия, без сателитните и планетните колела, зареди разлика в изходящите валове за каретата. Ако при теб пиньона и короната са същите като на 5степенните кутии ще имаш доста голям избор, на народни цени.   Преди каквото и да решиш да правиш смени маслото, тези масла са с пробег 60 000км а може и никога да не е сменяно. Не е голяма инвестиция а може да спести много главоболия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се вслушам в препоръката.

Мерси още веднъж.

Ще пробвам да сменя маслото да видим какъв е резултата.

Притеснява ме само да не съм закъснял с маслото защото шума от кутията го усещам като вибрация в скоростния лост на 1-ВА и 2-ра.

Дано не съм прав.

Надявам се също да устиска едни 1000км още защото са планирани вече а нямам алтернатива към момента.

Дано не науча телефоните на пътна помощ....

Поздрави!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎22‎.‎3‎.‎2017‎ г. at 20:04, ivanparvan написа:

вибрация в скоростния лост на 1-ВА и 2-ра

Това при рязко ускорение ли е колега, защото при мен е така. Сякаш мотора подскача. И отгоре на всичко за няма 2 години, вече 3-то дясно каре заминава. Кутията ми е същата като твоята, а тази от А4-ката не е съвместима. Твоята е 01Е, а другата, ако не се лъжа, е 02А и е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма значение дали рязко или плавно подавам газ. Шума и вибрацията в скоростния лост си го има щом е на скорост(без значение на коя). И се извисява с повишаване на скоростта.

При 160 звучи като булид от Ф1, натискам съединителя и става като котенце.

Чакам началото на седмицата да ми дойде маслото и ще пробвам със смяна по препоръка на колегата(благодаря за което).

Ако има резултат ще давам пояснения после и може и бири да поръчвам....а дано!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Относно съвместимостта на кутиите не съм запознат много но намерих такава от а4 която по номер е еднаква с моята(номера си ги гледах аз щото майсторчето го е домързяло и ми беше записал номера на съединителя)

Но не искам да пребързван със смяна на кутия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кутия съм намерил,но се надявам на помалкото зло...

Поне маслото няма да се загуби така или инъче.

Изпратено от моят K012 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2017 г. at 20:44, ivanparvan написа:

Не няма значение дали рязко или плавно подавам газ. Шума и вибрацията в скоростния лост си го има щом е на скорост(без значение на коя). И се извисява с повишаване на скоростта.

При 160 звучи като булид от Ф1, натискам съединителя и става като котенце.

Чакам началото на седмицата да ми дойде маслото и ще пробвам със смяна по препоръка на колегата(благодаря за което).

Ако има резултат ще давам пояснения после и може и бири да поръчвам....а дано!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Относно съвместимостта на кутиите не съм запознат много но намерих такава от а4 която по номер е еднаква с моята(номера си ги гледах аз щото майсторчето го е домързяло и ми беше записал номера на съединителя)

Но не искам да пребързван със смяна на кутия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Остави го тоя номер , виж и кода той ти трябва.

Намира се отгоре на камбаната, гледаш три букви. Отваряш капака позачистваш и гледаш .

 

kod kutiq.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малката разлика, че това на снимката е 01А кутия която е 5 степенна. На 6ст. кутии 01Е кода е набит под лявия фланец за полуоската, точно до капака на диференциала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го моя код

Sent from my iPhone using Tapatalk

35fa66d09c60f9a066057a3e219a45bc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Има омасляване по кутията и се надявам със смена на масло да даде резултат. Не ми се сменя кутия.

Инъче кода се намира точно където е описал колегата-до полуоската от шофиорската страна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ivanparvan написа:

Инъче кода се намира точно където е описал колегата-до полуоската от шофиорската страна.

Само дето ти си намерил номера на кутията, но не и кода!!! Той както колегата по горе е казал се намира отдолу на кутията на капака на дифа! Обикновено са 3 букви, например при мен е FRK оригинално, в момента е GVA. Същия номер можеш да намериш и на стикера в багажника при резервната гума. Ако има несъответствие между двата (както бе при мен) значи в някакъв момент е била сменяна кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

донора който съм намерил е от 2003 ауди А4 Б6 2.5тди 163кс. но код на мотора не знам само кутията сме обсъждали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По етка излизат 01Е , 01Х и 0А2 като модели и общо 15 различни кода ,като 12 са с твоя диф 3,875.

Разбери кода на донора и да сравним ,като модел предполагам че е 01Е .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...