Jump to content

Теч в купето на Ауди Б4


камен каменов

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

тая зима ми дойде и тоя проблем-теч в краката ми...Оня ден хубаво с черен силикон уплътних около жилото на километража въпреки че и тапата си е на място.Изсуших идеално мукета.Днес отидох на автомивка и след това проверих-отново е мокро в краката на шофьорското място,но интересно че е мокра само тая високата част от пода.Бърках с пръсти горе в края на мукета,но нещо не намерих теч от горе..Утре мисля в улея за оттичане на водата да вкарам маркуч да видя ще се изтича ли бързо водата или ще има някакво запушване,но исках все пак някой ако се е сблъсквал точно с тоя теч на това място във по-горното ниво на пода да каже за да знам къде и какво да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разглобя тия дни таблото отдолу и ще ида на мивка да проверя.Ако е от него лесно ли се вади?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жилото за отваряне на предния капак минава покрай въпросното табло, има гумен маншон там и като остарее пропуска вода, на мен специално от там ми навлажняваше пода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго лутане и аз със подобен проблем но на ауди купе се оказа че водата влиза през колонките на стъклото (лявата и дясната). Между стъклото и гредата има уплътнение което при мен беше заминало.

Не знам дали и при б4 е така ако не е купе но просто ти давам насока.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата може да влиза и от уплътнението на вратата, започва от огледалото, минава около него и се стича под прага. Няма правене това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, SIMO написа:

След дълго лутане и аз със подобен проблем но на ауди купе се оказа че водата влиза през колонките на стъклото (лявата и дясната). Между стъклото и гредата има уплътнение което при мен беше заминало.

Не знам дали и при б4 е така ако не е купе но просто ти давам насока.

 

Я сподели как го реши тоя проблем, че и при мен е нещо такова, май ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се разнитят от вътрешната страна самата колонка и тогава има достъп до уплътнението.

Аз обаче ги запълних с черен силикон м/у стъклото и колонката и теча спря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наложи ми се местене и много работа покрай него и нямах време.Иначе в тия големи дъждове като че нямаше теч или ако е имало малък не съм го и усетил.Ще ходя някой ден на мивка със струя да видя ще се появи ли,но май ще е малко по натам и ще пиша когато го установя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...