Jump to content

Анализ за втора ръка Audi A4 B8 TDI 2.7 и съвети


Recommended Posts

Ходих да гледам тази на плаза. Действително не е оправен, ето как ми изглеждаха пръстите след като се опитах да ги изтрия:

IMG_0552.JPG

 

Също така (без да съм особен разбирач) ми се струва, че има някакво тракане. Вие разбирате ли нещо по това видео?
https://www.youtube.com/watch?v=2hxDFgWuadk&feature=youtu.be

 

Иначе вътре колата е като нова, всичко е в супер добро състояние:

IMG_0554.JPG

 

 

 

И carfax-а на тази кола - закачен. Нямаше никакви други документи, сервизни книжки в жабката и тн. 

Carfax Audi A4 2.0 TFSI.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако си решил да дадеш 65к за 5г , така пише в ексела нали?

Защо не купиш кола за 40 например и да дадеш останалите 25к за 5г?

И не става въпрос да вадиш накуп парите.

Не разбирам логиката. Дали ще купиш кола за 20 и дадеш 45 после или обратното е едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, mgpepe said:

Ходих да гледам тази на плаза. Действително не е оправен, ето как ми изглеждаха пръстите след като се опитах да ги изтрия:

IMG_0552.JPG

 

 

 

Това не е начин да се разбере. Колко щеше да е лесно ако беше! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и така да е много трака. Мойта кадето е на 14год. работи каде каде по тихо.

Редактирано от ares 1967
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, mgpepe said:

И carfax-а на тази кола - закачен. Нямаше никакви други документи, сервизни книжки в жабката и тн. 

Carfax Audi A4 2.0 TFSI.pdf

 

А това Алърт! Проблъм фаунд! под Собственик 2 в ПДФа какво е? Точно срещу графата Спасено имущество, боклук, наводнение, пожар, град и т.н.

 

Тракането е от обтигачите. За сменяне са.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, CVT said:

Това не е начин да се разбере. Колко щеше да е лесно ако беше! :)

@CVT е това с чернилката го пуснах, защото четох статията на @verter . там пише с големи черни букви че това е златно правило хаха Не съм виновен! :steinigung:

Сега да гугълна какво са обтегачи...

 

@Teo Teo Като цяло търся кола 18-22к лв. Карането на всяка кола за 5 години е грубо 20к лв - за по-старите автомобили отиват в ремонти, за по-новите отиват в амортизация. така че синьото поле е колко реално ще изскочат от джоба ми. Но от тях само половината ще са цената, която ще дам за кола. Бях сложил едно инфинити за експеримент. Струваше 50к лв и сметката излезе над 73к за петте години. Това са парите с които джоба ти е олекнал от преди да купиш колата до след като я продадеш след 5 години. Почти двойно на това да си купя кола за 20к лв въпреки, че е в гаранция. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междy другото CarFax-a не струва. Виж само какъв роман написа този безплатен сайт за WAUSF78K69N033829: цък!

 

Най-важното:

 

Junk / Salvage / Insurance Record

Source : NMVTIS

Date Reporting Entity Details
07-10-2014 Copart, Inc.
Fairfield,CA
Phone No : 7076395294
Damage Type : Junk And Salvage
Disposition : TO BE DETERMINED
Intended For Export : No
07-10-2014 Copart, Inc.
Fairfield,CA
Phone No : 7076395294
Damage Type : Junk And Salvage
Disposition : SOLD
Intended For Export : No
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT точно щях и аз това да направя и ме изпревари. 

 

Първото се вижда, че е salvaged. Казаха, че е била в градушка. Това възможно ли е да е причината за salvaged? има ли как да се разбере какво е реално било? Също така 2014 е била на 104,000км а сега е на 109,000км. за три години никой не я е карал? (айде от една година стои на продажба в аутоплаза).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, град е било. Линка от търга още стои: http://selenaauto.com/index.php?pid=203&carId=168215&vin=WAUSF78K69N033829
 

 

Иначе е карана в Бългрия от 2015 г. Справката от тук: цък!

 

error.gif Към дата 26/02/2017 МПС с номер на рама WAUSF78K69N033829 няма активна застраховка "Гражданска отговорност"
  Моля, проверете въведените от Вас данни!

 

Застраховател ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
ЗАД Армеец АД CB4372AH 17/02/2015 15:08 18/02/2015 00:00 17/02/2016 23:59 04/12/2015 00:00 11115000584238
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT в този линк пише HAIL=градушка. А в този сайт пише, че градушката е един от начините да се опише колата като бракувана. 

 

CVT, а тази информация за Гражданска отговорност откъде я взимаш? Нещо публично ли е, или си имаш специален достъп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих линка по-горе: http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=1,3&l=bg

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoplaza.bg/?go=offers&p=detail&carId=1977

A за тази инфо има ли някой? Дали е правено нещо по проблема с маслото?
Понеже пак е в Ауто Плаза, затова питам, някой случайно да не е залитнал по нея :)

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без ВИН няма да стане. Проблема на сайта на Гаранционния Фонд който позволяваше да се извлече ВИНа от регистрационния номер е отстранен. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МГ, сметката е грешна за това че колата струва 20к за 5г чрез р-ди и амортизация, особено при новите.

20к можеш да загубиш при новите стойност само за 1г чрез амортизация.

Най-точната сметка е:

-Колко можеш да дадеш първоначално като вноска (1) + колко месечно като разход (2).  А накрая като я продадеш ще видиш колко реално ти е струвала.

 

За мен ключовия въпрос е колко месечно могат да се отделят за кола. Тогава може да се сметне най-точно колко пари човек да даде за кола.

Болшинството хора разсъждават така: "- Аз имам налични 10к значи търся кола до 10к! А месечно ще давам по 300лв и ще си заделя 2к за ремонт"

Много грешно разсъждение.

Вярното е: "-Аз имам налични 10к и мога да дам още 20к по колата за 5г "

 

Идеята ми е че ти ще дадеш не-малко пари за кола и си готов да даваш още месечно. Т.е не си някой който да си дава последните пари за кола и дотам.

 Недей се фърля на кола над 4г, не е оправдано. По-добре по-скъпа но с по-малко разходи после. Като сума пари на тотала пак е същото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тео Тео важното освен парите за покупак е и да се прецени много точно какъв клас автомобил купуваш, защото за 20 к. има коли в гаранция (тойота, ситроен, шкода), има и с-класи, А8-ци, 7-ци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гледах днес и тази:

Audi A4 4х4 TFSI, Скрийншот

 

На една мацка е. Отворих двигатела- не разбирам много, но целия беше в масло. Около него също. Миришеше на изгоряло, а ние ходихме в нейния квартал. Лампата за маслото светна докато я карах, а тя каза, че скоро е доляла литър. Тоест гори си масло. Амортиьорите скърцаха така, че имах чувството, че ще се разпадне колата. 

 

а VIN-a какво показва...

Screen Shot 2017-02-26 at 7.28.15 PM.png

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, CVT said:

Без ВИН няма да стане. Проблема на сайта на Гаранционния Фонд който позволяваше да се извлече ВИНа от регистрационния номер е отстранен. :(

 

Към дата 26/02/2017 МПС с ДКН CA9698PT и номер на рама WAUZZZ8K3BA103527 няма активна застраховка "Гражданска отговорност"

Аз още го виждам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата в Аутоплаза наистина е изписана като градушкова, затова е със salvage title. Направена е кадърно, затова не сметнах да го споменавам. Откъде знам - човека който я е вкарал в България е член на форума - @galeksiev. Вече не е негова и не я продава той.

 

Защо не я взех аз - трябваше ми спешно кола и не можех да си позволя 3 седмици downtime и 5,000 лв ремонт на двигателя да не гори масло, и според мен му трака малко и веригата. В тези 5к вкарвам вериги+обтегачи към основния ремонт. Иначе може да сте сигурни на 1000% че това са и километрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, mgpepe said:

Аз пък гледах днес и тази:

Audi A4 4х4 TFSI, Скрийншот

 

На една мацка е. Отворих двигатела- не разбирам много, но целия беше в масло. Около него също....

но има камера за задно виждане:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Norton said:

Колата в Аутоплаза наистина е изписана като градушкова, затова е със salvage title. Направена е кадърно, затова не сметнах да го споменавам. Откъде знам - човека който я е вкарал в България е член на форума - @galeksiev. Вече не е негова и не я продава той.

 

Защо не я взех аз - трябваше ми спешно кола и не можех да си позволя 3 седмици downtime и 5,000 лв ремонт на двигателя да не гори масло, и според мен му трака малко и веригата. В тези 5к вкарвам вериги+обтегачи към основния ремонт. Иначе може да сте сигурни на 1000% че това са и километрите.

 

И този колега ти каза че колата гори масло, така ли? За това ли я е карал само 1 година?

 

2 hours ago, petrishki said:

Към дата 26/02/2017 МПС с ДКН CA9698PT и номер на рама WAUZZZ8K3BA103527 няма активна застраховка "Гражданска отговорност"

Аз още го виждам :)

 

Да бе, работи си все още! Аз нещо се бях объркал и съм сложил регистрационния номер в грешното поле! :stupid:

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах преди време колата в Аутоплаза - казаха, че колата е била на 26 или 28к лева.

 

"Проблемът" са маслото може да е оправен, само ако го има :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...