Jump to content

Няколко питания от нов собственик на Ауди А4/Б6


dragotrd

Recommended Posts

Масово са по 120лв модулите за USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И моята беше с един Бекер, като я купих, но е без заводски събуфер. Ако са ти сложили хубав преходник за Бекера (пластмасата около него) не виждам никакъв проблем да сложеиш един хубав Pioneer или някакъ друг плейър. Аз сложих Pioneer, който е с хиляди цветове, настоих го да е точно като таблото и километражите (сиво и червено), и изглежда все едно е заводско там, а звука е кристален. Незнам дали с Фабричния вади такъв хубав звук, но малко се съмнявам, защото съм чувал в Б7 фабричния и моя звучи доста по-чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги...нещо не ми се получават нещата с радиото. Въпреки новия усилвател който намерих, задните колони и суббуфера не тръгват. Това с радиото BECKER. Но слагах имам и едно блаупункт, което със сд...и пак същата работа.

WAG-COM-a казва грешка 01304-Radio 49-00 No Communication

След изчистване, пак се получава.

Някакви идеи какво къде да погледна?

И друго....как мога да проверя какво е било оригиналното радио на тази кола за да търся точно такова.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си с оригиналното радио затова не може да се свърже вагком.........като взимаш оригинално гледай да е с кода иначе няма да тръгне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да търся само оригинално радио. А за какво по специално трябва да внимавам при търсенето освен да има код. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,ако искаш да се свързва с вагком,освен кода друго не се сещам,аз съм с concert 2,chorus 2 e с касета,симфони-то е вече  е с голямата рамка(2 дин)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вагкома ще тръгне...а колоните и буфера дали ще тръгнат. За съжаление нямам от къде да взема такова за проба и ще трябва да рискувам

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма някоя прекъсната връзка по кабелите според мен ще тръгнат,може да се договориш с купувача да го тестваш преди да го вземеш,всичко си е оригнинално ,само вкл буксите,и кода евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да ....всичко е наред. Там си е като фабрично ново. Но ще ги меря с мултицета утре пак. Съмнявам се от този Бекер дали излиза някакъв сигнал за усилватела отзад

А защо на усилватела там имам постоянно 12 v. Дори и при включено и при изключено захранване на радиото. Така ли трябва да бъде?

Какъв е пътя на кабелите от радиото до усилвателите. От коя страна минават?

 

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имаше теми като е с фабричен буфер и афтърмаркет радио какво се слага, за да тръгнат. Мисля, че някакъв модул. Отиди в Авител и ще ти кажат със сигурност. Брат ми на А6 имаше такъв проблем и му вързаха всичко и си бачкаше Sony плейър без проблем. Какъв е смисъла да даваш пари за оригинално, което е с касетка или само CD?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dragotrd написа:

Да ....всичко е наред. Там си е като фабрично ново. Но ще ги меря с мултицета утре пак. Съмнявам се от този Бекер дали излиза някакъв сигнал за усилватела отзад

А защо на усилватела там имам постоянно 12 v. Дори и при включено и при изключено захранване на радиото. Така ли трябва да бъде?

Какъв е пътя на кабелите от радиото до усилвателите. От коя страна минават?

 

оригиналното се управлява по кан шината,твоето е вързано директно,пробвай дали има 12в като извадиш ключа от контакта,при мен като извадя ключа  се изкл и радиото,иначе колегата ти е казал как е най-бързо и безболезнено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Като извадя ключа радиото гасне.

Ако отрежа кабелаите  K-BUS на черната букса на радиото  и на другата черна букса CAN-L и CAN-H дали ще тръгне пущината? Тогава си остава едно голо радио с едни голи колони.

Какво точно управляват CAN-L и CAN-H на усилватела

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радиото се управлява по кан,а усилвателя се управлява от радиото,твоето като няма кан сигнал как да работи усилвателя,затова се слага доп модул,при теб на фиса изписвали ти на коя станция си и колко мгхц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като махнах оригиналното спря да ми изписва на фисс песнитенили радиата, но засвири доста по-добре и не е слагано нищо допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с Бекера изписваше на дисплея и радиото, и траковете. Дори беше нагласено като даваш газ да се усилва повече. Беше много дразнещо :D После като сложих Pioneer-a спря да показва на дисплея, но наистина звука е топ. Много са качествени колоните в Аудито просто. Аз имам и субуфер Pioneer и колонките съм ги отрязял на 120 Hz High pass, при което вадят съвсем малко бас и могат да се усилват бая без да кривят. Доколкото съм чел при коли, които нямат фабричен усилвател и субуфер, няма проблем директно да се сложи афтермаркет плейър, и всички колонки си свирят. При тези, които са със фабричен обаче, го има тоя проблем и се слага нещо допълнително, за да работи както трябва. Нищо не пречи колегата да звънне в Авител (давам тях за пример, защото на брат ми там му свършиха тая работа) или пък друга фирма за кар аудио и да ти обяснят кое, как и колко. Давам гаранция, че всеки качествен афтермаркет плейър свири доста по-добре от заводския ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с оригинален буфер в багажника и до колкото знам нищо не беше правено, или поне не ми е казал и взел пари майстора [emoji3]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен човека, който го прави мисля, че свързва кабелите задни с субуфер или нещо такова беше(не си спомням беше преди 2 години) .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги....успех! Успях да подкарам усилвателя и всичко тръгна. Причината беше лека моя грешка в свързването и както изгорелия усилвател заменен с нов. Но вагкома продължава да ми изписва същата грешката. Нещо не искат да си говорят радиото с колата.

Да ви кажа честно.....съм направо разочарован от това което чух......очаквах повече. В пасата съм със пайнер и оригиналните колоните по вратите и да ви кажа свири доста по добре от това което е тук в аудито. Там няма усилватели...туби и други боклуци. Директно от радиото в колоните. Както и да е ...решението от тук нататък какво да правя си е мое. Все пак ще звънна авител за консултация. 

Kosio85, какво точно ти е било радиото Becker и на каква кола. Може ли да се нещо настрои радиото да се показва и на моя фис. Моето е Becker traffic pro със CD. Идеята ми е че го имам вече този Бекер, което никак даже не е по лошо от концерта, даже е със GPS който никога няма да ползвам със сигутност и ако може да се приспособи ще съм с едни 100 пари напред. 

    И имам още един въпрос....от къде може да се намерят само декоративните решетки за тонколоните по вратите че моите от четири....три са счупени.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези решетки май вървят с корите и са слабо място, аз търсих преди 2-3 месеца за моята че едната беше спукана леко и ме дразнеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Някой не се ли е опитал да ги побългари. Ако някой вземе да ги прави тия джаджи ще остане под пари, защото като гледам всяка 2-ра каляска е с такива издънени капаци

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, dragotrd said:

Колеги....успех! Успях да подкарам усилвателя и всичко тръгна. Причината беше лека моя грешка в свързването и както изгорелия усилвател заменен с нов. Но вагкома продължава да ми изписва същата грешката. Нещо не искат да си говорят радиото с колата.

Да ви кажа честно.....съм направо разочарован от това което чух......очаквах повече. В пасата съм със пайнер и оригиналните колоните по вратите и да ви кажа свири доста по добре от това което е тук в аудито. Там няма усилватели...туби и други боклуци. Директно от радиото в колоните. Както и да е ...решението от тук нататък какво да правя си е мое. Все пак ще звънна авител за консултация. 

Kosio85, какво точно ти е било радиото Becker и на каква кола. Може ли да се нещо настрои радиото да се показва и на моя фис. Моето е Becker traffic pro със CD. Идеята ми е че го имам вече този Бекер, което никак даже не е по лошо от концерта, даже е със GPS който никога няма да ползвам със сигутност и ако може да се приспособи ще съм с едни 100 пари напред. 

    И имам още един въпрос....от къде може да се намерят само декоративните решетки за тонколоните по вратите че моите от четири....три са счупени.

Абсолютно същото Бекер трафик про с GPS и чейнджър в багажника. Това на него не е CD, а е за диска с навигацията. Ако нямаш чейнджър, значи имаш само едно радио с GPS. Колата ми е Б6-ца. Незнам как го изписваше на таблото. Така си дойде от Швейцария, но аз го махнах на втория ден. Аз ти казах, че звука не е нищо особено с него, както и с фабричното. Сложи си някакъв хубав плейър, който задължително има филтри (high pass, low pass) да видиш как ще свирне това Ауди ;) Декоративните решетки се сменят само те. Има клипчета в You tube, но пак се свалят корите. Въпросът е обаче, че едва ли някой моргаджия, ще ги отдели от корите, за да продаде само тях :).

Ако сте мераклий да сваляте корите:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xa4+b6+speaker+grills.TRS0&_nkw=a4+b6+speaker+grills&_sacat=0

Линка не работи и нещо не ми дава да си едит-на поста. Напишете в Ebay в търсачката: A4 B6 speaker grills и ще ви излезнат доста. Предни, задни, всякакви, но цените са от 25$ нагоре

Ето клипчета как се сменят:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

9062306Y.jpgТова за корите ми е ясна работата не  не разглобявам за първи път. В момента ме интересува на това радио бекер къде да му го вържа жицата за кан шината защото и в  книжка нищо не пише. Тоест може би пише но аз не мога да го разбера и затова качих една снимка да ми подскажете. И напротив, сидито си свири  идеално аудио дискове не е само за gps

 

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може ли да ми кажеш как е било вързано отзад това радио като гледаш схемата която съм сложил по-горе

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...