Jump to content

Почистване на турбина на място - някой правил ли е?


ombri

Recommended Posts

Освен да изчистиш мотора с някоя детонация не виждам какво друго ще постигнеш с тоя спрей впръскан в студената част на турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:  май не сте виждали разглобена турбина... Студената част може да е"сълза" топлата да е запекла страшно..тоя нагар там не пада току така нито директно може да стигне въпросното дездорантче :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от студената част, през интеркулера "химията" влиза в цилиндрите и от там отива в топлата част на турбото, като по пътя си изчиства всичките въглеродни (carbon) отлагания. Това е идеята на спрея, а не да чисти студената част. И въроса е дали наистина има ефект (ако някой го е ползвал)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А със сегментите, цилиндъра и маслото кво става? 

Да не мериш после компресита през пробката на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Нали точна за това питам дали някой е ползвал? Така наречения "Карбон клининг" е същата операция с друга химия.

Редактирано от ombri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не си струва възможните главоболия само за да си спестиш 50лв или там колкото ще ти вземат да ти го свалят и да го изчистят.

На мен ми се върти следния въпрос обаче.

На колко км е редно да се чисти или да се прави профилактика на турбото при бензин и при дизел? Не говотя за маслени магистрали и друга периферия, а за самото турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свалям ли турбо бих си сменил и магистралатата винаги или поне бих погледнал в какво състояние е. А за такова нещо като профилактика на турбото не съм чувал и не смятам, ще е редно да се сваля за профилактично чистене с риск да се изпокъсат болтове към колектори и генерации. По-скоро бих си наливал хубави масла, които да сменям редовно, като съм пържил колата да работи на място 2-3 минути преди да изгася, ей такива неща.. това е истинската профилактика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...