Jump to content

Повдигане/задигане на колата


ex_pupi

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Карам А4 B6 avant , но колата е многоооо ниска и много често ми задира на различни места , на един бордюр от няколко сантиметра не мога да я кача нормално. Върти ми се в главата да я повдигна малко, какво бихте ме посъветвали. Доколкото знам , мога да сменя пружините и ще си осигуря още едни 3-4 сантиметра, които мисля ще са ми достатъчни. Давайте съвети, идеи и насоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1: Слагаш по-високи гуми (примерно 225/55/17) в следствие на което колата се повдига значително.

Вариант 2: Бартеросваш си ниското окачване за нормално такова и си ти.

Моята кола е със фабрично спортно окачване което май е с 10мм по-високо от Sline окачването.Зимата карам с горепосочения размер и нямам проблеми.Колата е а4 б6 авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е avf 1.9 131 коня. Гумите като вариант отпадат, не бих желал да минавам на 17 ки, а и току що купих нови гуми 16ки. Един познат ми каза, че мога да сменя само пружините и нищо друго (амортесьорите си имали ход) , но чета по други форуми пример(vw-примерно и за ауди а4 б5) , че окачването сравало много трошливо , когато колата се задигне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия мотор и вдигнах мойта с 5см.Окачването си ми е здраво,засега.Пружините от 2,5 мотор,ти вдигат колата с 2,5 см.,но само отпред.Ако искаш още нагоре,добавяш и подложки отпред и отзад,като отзад са задължителни дори да сложиш отпред само пружини от 2.5 Подложка 4 см.отзад,вдига колата с 5 см.,та предполагам Подложка 2 см ти е достатъчна,ако сложиш само пружини от 2.5 отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно онзи ден загледах един аvant 2.5 и ми се стори доста по-висока от моята и ми хареса. Тоест мога да взема предни и задни пружини от 2,5 и да ги сложа на моята, като по този начин ще задигна с 2.5 см, а вече ако сложа подложки , ще стигне до 5 см , правило ли съм разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните пружини,според мен няма да я вдигнат,пак ще ти трябват подложки,но не съм сигурен.Аз съм сменил само предни,а отзад подложки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах пружини на monroe за 2,5 са по около 140лв бройката, което реално са около 600лв само за пружини(някак си не ми се иска да купувам втора употреба), а отделно и  работата за която нямам и представа ,колко ще струва. Ще трябва да отида явно при майстора ми да го разпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги, ако е възможно кажете по-конкретно какви точно части сте вграждали най вече ме интересуват подложките но и някакво по точно инфо за пружините от 2.5тди мотора биха ми били от полза. 5см плюс за мен би било идеално. Мерси.

 

Audi b6 8e 1.9 tdi 2002 131кс авант quattro s-line окачване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://lh3.googleusercontent.com/RU8FGJ8t9MUo79veMRkuJWKpftmcMUqLZ1l7XpKn8I9MKEyNp5dSOHKPXuKHkyeaPrV3P7ebuk85yZOsAK3lpVLcELy4aZFnfqgEpeEVokh9ektL8iIk5LUI-Qo1FicLuzlw1NKEHmOKevjTr4EbpwNYL2BGwuHAgLCuXfDrIxLeV60lepA87Q2A6yKt2iW6eXQ_r6SxxGN_mksmA3yJnjP68-nz93RGBwFNJCALARepber9NsA4Mw69hJMcPZfytS9NYYR6_Q_-pzqZ5JP7nCdY__c2JkhIddLUAHE8IWPdZJpMbe76D-t31OPTqaXMgdNEsbewVfYU6K5NYuG5D5oW8gjgWgw3XelpyiIVeoLyWkB1NWoTE5HTEEolxR1HB2Y9u2uK3q0_aM590E67WDsFYvsjF4yh1A6KhbGLU1ngyVYL2JmIMOpN-eJ2CHpTgy-1mM4ZSNlfwrHtjzOZeov8o2vu5VgX4ExoZDOQR3QvnaCQaRgcrAbOZyAtEEZncWGpIo0DI1F-rJebwXzbUc-jH5yukpdP_0c6F1kp7ba3u62f2wGCT9Uz7XVAFBWCaNmpZ3yI8N5K2Kxxv36RZJm4_q6sZ-SHmZ6-_gw=w576-h767-no

 

Това е пружина от 2,5,със сложена подложка.Така монтирана на колата, ти я вдига с 5см.

Отзад се слагат подложки 40мм,които също вдигат колата с 5см.Подложките са от алуминий,ето ти чертеж на мойте,намери кой да ти ги направи и си готов.Размерите са в милиметри.

Снимка0091.jpg

Редактирано от герги
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали виждаш снимката,не знам защо не можах да я кача директно.Ако има проблем мога да ти я пратя на вайбър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и на мен ми е ниска се поинтересувах.. Аз ако правя нещо ще сменя цялото окачване. Това само с пружини за мен не е вариант. Аз съм с 1БЕ окачване и за да мина към нормалното 1БА цените с отстъпки са около 650-700лв за пружини и амортисьори Sachs. Само не знам дали няма да е необходимо още нещо освен амовете и пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за двата варианта не се вижда скицата за съжаление, ако @герги ми я прати ще се опитам да я кача наново... за следващите, които търсят такова решение

Gesendet von iPad mit Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги  аудито е 2.5 тди гасне по време на движение сменил съм датчик колянов вал и пак гасне моля за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да се повдигне задницатана аванта с 3 см. Колко високи трябва да се направят тези втулки

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Към Герги. 

 

Колега , а ако направя въпросните подложки . Може ли да използвам текущите ми пружини или трябва да сменя и тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай същите,но от пред ще се вдигне малко.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...