Jump to content

Проблем с кутия ?


petarlazarov

Recommended Posts

Здравейте ! Закупих кола от Порше  на 100 000 км. Колата е 2012. Няколко дена след като я купих ми направи впечатление,че когато колата е на D ili R и държа спирачката има вибрация.Понякога я няма , но в повечето случаи я има и ме дразни много. Смених тампоните на двигателя, нищо не се подобри. Порше и направиха адаптация и всичко се оправи , но за 2 дни. Вече всичко е като преди. Някой знае ли какво е това. 

От Порше ми обясняват,че това е адаптивна кутия и щяла да се адаптира към карането ми. За смяна на скорости ОК, но за вибрация, когато съм по светофари едва ли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип подобна вибрация е от съединителите. Също така те самите подлежат на адаптация, което потвърждава, че вибрацията е от тях.

Наблюдавай моментният разход когато я има вибрацията и когато я няма. Когато я има трябва да е по-висок.

Ако е така отиваш в Порше и предявяваш претенция.Щом те са ти я продали имаш 6м. гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Смени маслото ATF и адаптирай кутията пак. Виж дали има стружки маслото като го точите. От стружките се прецакват клапаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Варна мо смениха маслото и съединителите по гаранция, но все още остава ефна тънка вибрация, когато колата е на директна. Някой казват, че е нормална, други казват, че нищо не се усеща. Най-лошото е, че майстори за тези коли почти няма , а в Порше не са наясно с всичко. Нека, който има такава кутия да сподели, усеща ли вибрация , когато колата е на D ili R.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...