Jump to content

Wi Fi за настолен компютър


Recommended Posts

Имам намерение да си спра интернета от Мтел за настояния ми компютър, тъй като почти не го позлвам и при нужда от интернет да си пускам такъв от телефона към компютъра (имам 15 гб на месец). Препоръчайте ми USB антена , с която да хващам сигнала от мобилния ми телефон?

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.05.2017 г. at 13:39, okops написа:

Имам намерение да си спра интернета от Мтел за настояния ми компютър, тъй като почти не го позлвам и при нужда от интернет да си пускам такъв от телефона към компютъра (имам 15 гб на месец). Препоръчайте ми USB антена , с която да хващам сигнала от мобилния ми телефон?

 

Aнтените сте ги изяснили вече.

Аз мога само да добавя, че можеш да си пускаш интернет от телефона към компютъра просто с един обикновен УСБ кабел.

Даже така хем ще ти се зарежда телефона хем ще имаш интернет :D

 

Ако ползваш ви-фи тетъринг бързо ще ти пада батерията и пак ще трябва да го зареждаш... така че според мен е по-добре с кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществува разбира се... лошото е че батерията на телефона ще се скапе много бързо от непрекъснатия заряд/разряд. Защо не помолиш някой съсед да ти каже паролата за мрежата си инда му даваш някой лев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, TiL написа:

 лошото е че батерията на телефона ще се скапе много бързо от непрекъснатия заряд/разряд.

 

Няма такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от УСБ порта.

Ако е "слаб" ще го има това "клатене" за което говориш на зареждане и разреждане...

Ако дава поне 1 ампер и телефона е с изключен дисплей - няма грижи - ще стои на 100% и няма да ползва батерията, а ще се захранва само от усб-то.

 

Почти всички модерни лаптопи от 2012 насам имат един силен charging порт и няколко нормални. (без маковете де, те нямат нищо...)

 

Някои настолни компове също имат такава опция, По принцип USB-тата директно излизащи от дъното са "силни" . , а тези изведени отпред по кутията например са слаби.

 

 

А дори и да не ти стига тока през едно УСБ винаги можеш да си вземеш кабел с два "мъжки" края, какъвто се използва за външни хардове например.

 

USB2HAUBYX.main.jpg

High-Quality-39cm-Double-font-b-Dual-b-f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Audi_FeN_1 написа:

Зависи от УСБ порта.

Ако е "слаб" ще го има това "клатене" за което говориш на зареждане и разреждане...

Не си прав.

За батерията е вредно да се допълва и стои постоянно на 100%, без пълен цикъл на разряд, а за това няма значение какъв ти е заряда.

 

Преди 5 часа, Audi_FeN_1 написа:

Почти всички модерни лаптопи от 2012 насам...

 ...имат опцията да държат батерията в стационарен режим на 60-70%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ogip написа:

Не си прав.

 

Може и да не съм.

Аз следвам логиката, че зарядните за телефон в колата(навигация) са над 2 ампера.

За да може хем да ти работи гугъл мапса, хем телефона ти да се зарежда или да стои на 100%.

 

Затова смятам, че ако се използва телефона за тетъринг също трябва добро захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...