Jump to content

Раздвижване на блокирали сегменти с газ за горене


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Тъй като от известно време се боря с много висок разход на масло - около 1л на 1000-1500км, който според няколко от майстори(вкл. и форумни) е от запекли или износени маслени сегменти, си мисля преди да се хвърлям на ремонт на главата и т.н. да пробвам нещо, което бях чел в няколко английски и американски форума - газ за горене или керосин за раздвижване на сегментите.

Идеята е, че се махат свещите и се сипва газ за горене в отворите, след което се оставя колата едно денонощие. Пали се завърта ключа, за да изхвърли газта и гадориите, след което се сглобява и се сменя маслото.

 

Тук или във VW форума, четох за подобно предложение в една от темите, но проблема е че не видях някой, който да го е проблем на дизелов двигател, а само на бензинови. Въпреки, че някой спомена за третиране на камиони по този начин, така че сигурно и на дизел става.

 

Ясно ми е, че ако сегментите са износени това няма да помогне, но ако са запекли има някакъв шанс да помогне.

 

Двигателят ми е 1.9 TDI BKE 116 кобили на А4. Гледаха за течове - няма; турбото според 3-ма различни човека е като ново. Само от гумички нямало как да имам толкова голяма разход, а той е около 1л на 1000-1500км. PCV/CCV клапанa, както на почти всички PD двигатели е част от капака, който смених преди време с нов, но уви и това не помогна...

Разбира се, пробвал съм да сменям различни марки масла, като всички покриват 505.01 и ги купувам от сигурен доставчик.

 

Записани грешки няма, ЕГР-а и ЕГР кулера са в кофата - сложен е Delete kit, но и преди тази интервенция положението беше същото.

 

BTW Всъщност вместо газ за горене съм си взел MMO(Marvel Mystery Oil), както беше показано в един от чуждестранните форуми.

 

Просто преди да се хвърлям в ремонти искам да пробвам този метод и бих искал да чуя вашето мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах в youtube нещо подобно. Има различни варианти, различни гадости се наливат в цилиндъра. Мотора го въртяха на ръка с подходящ ключ. След това се сменя маслото.

 

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

 Отваряй. Приятел го игра това с една Мазда, нищо не се получи. Смени си сегментите, ревизира главата и заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз оправих една CASA с газ за осветление. Гореше 1 литър на 1000км, после свали на 200гр на 1000км. Колата беше стояла година на плац без да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...