Jump to content

климатроник C4


lucky7o

Recommended Posts

Здравейте,

 

От както съм взел колата климатриника не работи.

 

Днес закарах да я правят. Когато натисна "звездичката" само премигва и угасва.

 

Взехме нов радиатор, тъй като стария ми казаха, че е за смяна със сигурност.

 

Въпроса ми е какъв е реда, за да открием проблема?

 

Как се тества компресора дали работи? Трбва ли задължително да е пълен радиатора с фреон при теста? Даваме на късо директно на буксата, кояято е на него, при махнат радиатор, но не работи... 

Еднакви ли са компреосрите при дизелов и бензинов двигател?

 

Моля за съвети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се диагностика с VAG COM и ще каже какъв му е проблема. При мен беше датчик за налягане на фреон, при теб може и да е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Човека, който го прави ми каза, че не работи компреосора.. Въпроса е как се тества той? Ние датчика сме го откачили, на негово място дава на късо... В смисъл в момента няма и радиатор закачен, та не знам дали може да се пробва така, или не.

 

 

 

 

Редактирано от lucky7o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подаваш директен плюс на клемата на компресора и или работи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не работеше, сменихме компресора с друг втора употреба, нов радиатор, пълнене и пътувах до морето супер :)

 

Сега имам друг въпрос, не тръгва компресора когато се натисне "звездичката". Пускам го с допълнително монтирано копче. Въпроса е какво трябва да се подмени, че да тръгне както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така правеше и моя, смениха датчика заниското налягане, беше изгорял и даваше стойност, която кара компа да си мисли, че няма фреон. Това дето са ти го направили с отделното копче е бЕсна хамалщина, ако изтече фреона ще пуснеш компресора на сухо и ще му видиш сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверим какво показва като грешки, както и ще видим дали могат да се изтрият. Понеже показва много грешки, които са от доста време... Ако успеем да нулираме, за да видим вече какво показва в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...