Jump to content

Тропане във волана.


Ahileus

Recommended Posts

Привет!

 

От скоро имам 8L 1997 1.6 101 кс. и към момнета още не съм му научил всички детски болежки.

Откакто го имам има едно тропане, което се усеща във волана. В последно време се засили, като трябва една идея повече усилието за въртене на волана и се чува препукване понякога при завиване на място.

Единственото, което съм сменил са тампоните на макферсона.

Днес я качихме на подемник и всичко по окачвнаето е абсолютно здраво. Чак не можах да повярвам. Нямам никакви луфтове при завиване и не ми тегли на някоя страна като я карам, също така няма и вибрации от гуми или дискове.

Остава тропането да е някъде по кормилния прът или вътре в рейката.

 

Някой с идея какво да проверим, щото свалянето на рейката едва ли ще е много приятно :).

Има ли например карета, който се разбиват и т.н.

 

Благодаря предварително!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката е колега. Аз съм в същата ситуация. Само, че моята сутринта протече, а преди това имаше същите симптоми като твоята, но всички казваха карай щом не тече.

Редактирано от Rumen Gergushki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И моята кола има лек мн дразнещ шум. Оказва се, че след 99-а променят зъбите на керето на пръта на волана. Има в "Етка" скоба, която са продавали преди, вече не е налична.Дефект си е ..... Пробвал съм със натягане на венеца на рейката, без ефект!! Ако на някой само заради това му се сменя целия кормилен прът, то нека моля постне снимки :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...