Jump to content

Мултифункционален волан и автопилот Audi A4 B7


RumenMR

Recommended Posts

Здравейте, 

 

наскоро се сдобих с Audi A4 B7 Avant, но при купуването ме налъгаха та сега имам няколко въпроса. 

При купуването ми казаха че трябва да се пали с изключен автопилот и той бил активен след 100 км/ч и при активен автопилот работел и мултифункционалния вола... уви нито от двете под никаква позиция не работят. Когато пусна осветлението дори бутоните по мулти волана не светят. Някой може ли да мидаде идея да тествам нещо (защото някой ме беше съветвал да видя "кодовете", но нямам идея за какво става дума) или да ми препоръча някъде в София да отида погледнат.

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Човек с Ваг Ком,тест на модула на волана.

2.Дай повече инфо за колата,модификацията,по-възможност и снимки на волан,на лост на всичко.

3.След всичко направено по т.1 и т.2 можеж да потърсиш за съдействие колегите bsdinkov или Toshkov81

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета, отиди им кажи на ония джамбази да се гръмнат, пилота от 25-30 км/ч почва да работи ако го активираш, и няма такава глупост като да палиш на изключен пилот. Всеки път щом угасиш колата той се нулира, и трябва на ново да му зададеш желаната от теб скорост. За осветлението не мога да помогна. Нека някой колега който е с този модел да каже, аз съм с В6. За колегата Toshkov81 - Жорката само хубаво мога да ти говоря, намира се в Пазарджик, а за другия човек нямам допир до него, НО щом колегата го споменава, значи е сигурен и точен.

Успех...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е сложен мултиволан с копчета и до там. За да работи автопилота и копчетата на волана трябва още няколко неща да са набавени - Steering Wheel модул поддържащ функциите, лентов кабел, букса за новия волан и еърбега. Ако колата е нямала мултифункционален волан от завода само волана струва 1/3 от парите, които трябва да се дадат. Така че, най-вероятно само волана е сложен.

Ако имаш ваг-ком може лесно да се види дали  Steering Wheel модула изобщо поддържа мулти волан и темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е вярно това за волана, защото си е удобство и този яко ме е пре... А да попитам с elm327 ще стане ли да ги чекна тези неща?

Изпратено от моят C6603 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак подсещам,за да си сигурен във модула на волана т.е Steering Wheel,че подържа темпомат и мултиволан го закачи с Ваг Ком,напиши тук ОЕМ номера или потърси в нета,по спомен от една тема с модули и подръжка,колкото в по-висока крайната буква на модула,толкова повече функции подържа,ако е А,В,С от първите,то толкова по "скопен" от към функционалност е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модул, завършващ на буква F или S не поддържа темпомат или мулти волан. В момента си набавям части точно за тези екстри.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е някой да даде линк към темата с модулите,номерата им и съответно кой какво подържаше като функционалност,щото немога да я намеря нещо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Как мога да разбера дали лентовия кабел поддържа мулти волан ...модула на волана е сменян от мен когато слагах темпомат...дали със слагането на мулти волан ще работят копчетата? Колата е ауди а4 Б6 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/16/2017 at 12:20, Стилян написа:

Как мога да разбера дали лентовия кабел поддържа мулти волан ...модула на волана е сменян от мен когато слагах темпомат...дали със слагането на мулти волан ще работят копчетата? Колата е ауди а4 Б6 

Демонтираш лентовия кабел, обръщаш го обратно с буксите към теб и гледаш дали във всички отвори има пинове. В този който не поддържа мултиволан, в г образната букса няма пинове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен всичко друго, за да работи мулти-волана на В7 трябва модула да е с букви накрая P, Q или R. Модулите от В6 стигат само за темпомат, но не и за мулти-волан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е с буква N няма ли да го поддържа?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и поддръжката на steering wheel модулите според вида им:

Lowline Волани: Стандартен волан (4 спици) Функции: Бордови компютър OEM номер: 8E0 953 549 F, 8E0 953 549 S

Midline Волани: Стандартен волан (4 спици), Спортен волан (3 спици), Мултифункционален волан Функции: Бордови компютър, Темпомат, Мултифункции OEM номер: 8E0 953 549 L, 8E0 953 549 N

Highline Волани: Стандартен волан (4 спици), Спортен волан (3 спици), Мултифункционален волан Функции: Бордови компютър, Темпомат, Мултифункции, Отопление на волана OEM номер: 8E0 953 549 M, 8E0 953 549 P, 8E0 953 549 Q, 8E0 953 549 R

Модули подходящи за Бордови компютър 8E0 953 549 F, S, L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Темпомат или Мултифункция 8E0 953 549 L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Отопление на волана 8E0 953 549 M, P, Q и R

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 7/28/2017 at 16:04, Pav3l написа:

Освен всичко друго, за да работи мулти-волана на В7 трябва модула да е с букви накрая P, Q или R. Модулите от В6 стигат само за темпомат, но не и за мулти-волан!

Колега монтирах мулти волан и темпомат на audi a4 b7 с модул завършващ на L от b6 но темпомата ми тръгна , а мулти волана не. Та въпроса ми е защото модула е от  B6 не ми тръгна мулти волана само светнаха копчета и трябва ли да сменям модула с завършващ на Q 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само модули с "L, N, M, P, Q и R" накрая поддържат мултиволан. " M, P, Q и R" и подгрев на волана.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Cruise_Control_Retrofitting_(8E)

Лентовия кабел "4Е0953541" без буква накрая няма мулти функция!

Освен модула за ъгъла на волана, трябва да се прекодира и радиото.

Редактирано от Patrokal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...