Jump to content

бензин вместо дизел


antonatanasov

Recommended Posts

Здравейте,

четох много по въпроса и тъкмо да се успокоя намирам нова информация, която отново ме плаши...

На почти празен резервоар (около 3-4л. дизел беше останал) сипах почти 4л. бензин, но БЕЗ да паля двигателя. Понеже колата е автоматик обаче ми се наложи да врътна ключа на контакт, за да я вкарам на свободна и да я избутам от колонката. Повечето коли започват да въртят горивото из системата още със включването на контакт и се притеснявам да не се е случило това и с мен. Как мислите - дали ще се наложи нещо повече от източване на резервоара и пълнене до горе с дизел?
Колата е А4 2.0тди 140к.с. (помпа дюза)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, antonatanasov написа:

източване на резервоара

Това няма да ти се наложи. На (предполагам) 70 литра дизел 4 литра бензин са нищо. Пълни до горе с дизел и карай спокойно. Нищо стряскащо не се е случило. Нали ти е известно, че някои хора зимата нарочно си сипват бензин в дизела за да пали по лесно. Единственото което може да откриеш като разлика (но се съмнявам с такова минимално количество да се усети реално) е повече вървеж на колата малко по-твърда работа и по-малко пушилки от ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се шашкай.....както ти е писал katsi86 бухаш до горе и си ти.Аз редовно като тръгвам на дълъг път или зимата слагам на 20l. нафта 1l. бенц(е не го разбирай на всяко зареждане ) проблеми никакви.....карам я пета година,на предната B5 и на нея слагах никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата не тръгва на контакт.

Ако напълниш догоре с нафта без да си палил няма никакъв проблем.

 

Скоро приятел без да иска сипа 5-6л бензин в словения, добре че се усети навреме. Никакъв проблем.. Даже май падна разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, миналата година на моята Б7-ца в Гърция ми сипаха 25 литра бензин.. Напълних с нафта догоре и газ.. Даже по-хубаво върви :D

Проблем има с паленето - малко по-трудно е, но при такива количества, мисля че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сипи нафта догоре и за всеки случай добавка за повишаване на цетановото число. На Diesel Power съм мяркал в повечето бензиностанции. Дори няма да разбереш за бензина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...