Jump to content

Загуба на Антифриз


nikola_slavov

Recommended Posts

Да. Най-малко при TFSI двигателите е точно така. Охлажда се водно и това е наистина голям плюс, но естествено също може да е причина за загуби.

При 2.0 TDI не знам, може би от Фейслифта, т.е. CR двигателите...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата да не се е посцепила? Тази загуба на вода трябва да е очевадна, за опитен майстор, още повече и двигателя е отварян вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако е спукана главата и компресията ще бяга. Няма само антифриза да е проблемът тогава. Да не говорим колко бял пушек ще излиза отзаде , ще е като плътна мъгла. Не знам дали ако има теч в радиаторчето в купето-връзките може да има такива загуби, но тогава теча щеше да е очеваден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да недоумявам защо е нужно чудене и пипане на сляпо, когато най-първото нещо, коете всеки един оторизиран и вещ сервиз би направил още не е правено. Ако отидеш в оторизирания сервиз на марката, още щом издумаш загуба на антифриз ще ти кажат - влизай да направим тест на системата под налягане.

 

При твоя огромен харч не би трябвало да отнеме дълго докато се разбере къде е проблема. Ако загубата е минимална (примерно доливаш няколко стотин мл. на 5-10 хиляди км, тогава трудно се хваща ако има нещо, защото става дума за сълзене (ако въобще). Но при теб нещата би трябвало да са съвсем лесни.

 

Тестът съм го правил и аз, изисква единствено съответния уред (помпа с манометър и приставки).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери радиатора за парното за всеки случай, при мен има много странен случай с харч на антифриз, като започна захлаждането не ползвах нито парно нито климатик, и изхарчи антифриза за 3000 км, сега като застудя е постоянно пуснато парното и на 600-800 км светва. Идната седмица ще свалям таблото за проверка на радиатора и ремонт на ел. печката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за това споменах в по-горният си пост.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...