Jump to content

Странен проблем с придърпване


predator_v_bg

Recommended Posts

Здравейте! Имам много странен проблем с придърпване(тресене) . При натиснат педала на газта, отпускам и пак натискам, получава се едно много кофти придърпване! Има го също, когато от по - голяма предавка, преминавам на по - малка.

Всички тампони са здрави! Сменил съм единия от шофьорската стана тампон на двигателя и тампона на скоростите, проблема си остана!?

Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 18.09.2017 г. at 14:02, predator_v_bg написа:

 Колега , и аз го имам този проблем от доста време . Смених всички тампони - и по двигателя и на скоростите  , но проблема си остана . Имам чувството , че е от скоростите нещо . Може би луфтове или не знам вече какво .  Дори се мести и скоростният лост . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е от тампон. Може да е от съединител. Зависи какво точно е придърпването. Ако се мести лоста на скоростите е възможно да има някаква хлабина в тампоните или просто някой тампон да е по-мек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се получи и от вътрешно каре,провери първо дясното, изпича му се греста от катализатора и дава подобни симптоми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

За много години колеги!

Смених и другия тампон на скоростите (от пасажерската страна) , притрисането продължава. Съединителя също е сменен.

Възможно ли е проблема да е от вътрешно каре? Ако да, как да ги проверя?

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започне да тресе спри и карай 50-100 метра на заден и след това , ако е спряло временно ,  най вероятно е каре. Изпробвано от Чирпан до София,  на 40-50 км  в аварийната лента на зад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема е, че ако си махна плавно крака от педала за газта няма никакво притрисане?

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, predator_v_bg написа:

То проблема е, че ако си махна плавно крака от педала за газта няма никакво притрисане?

 

Защото съчмите влизат в леглата които са си направили,като подадеш газ напъват излизат и  започва да тресе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...