Jump to content

Подмяна на пръскачките за предно стъкло с 3ни


AnT0

Recommended Posts

Здравейте,

 

Прочетох поста на колегата за подмяна на оригиналните двойни пръскачки с тройни такива (https://a6retrofit.com/blog/2014/03/20/audi-a6-4f-heated-washer-jets-with-3-beams-retrofit/?lang=BG) и понеже моите пръскачки са силно запушени, реших да си ги взема. Платих 42 евро за оригиналните 3ни пръскачки и всичко пристигна както е на снимките на колегата ... със същите номера и т.н. Решавам да ги сменям обаче ... проблем ... не мога да свържа едновременно маркуча за водата и буксата за тока, защото буксата за тока е от другата страна (Вижте снимките).

Въпроса ми е: Защо се получи така?! Нали уж тези пръскалки са за моята кола? Как така колегата успя да сложи същите пръскалки със същите номера на неговата кола, чиито стари пръскалки са същите като моите, а при мен не пасват?

 

Благодаря предварително.

20171017_085311464_iOS.jpg

20171017_084625955_iOS.jpg

20171017_084634265_iOS.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Къс е кабела ли? Тъпо предположение и малко вероятно: да не са за кола с десен волан? Макар че едва ли са ги направили различни...Като гледам са за А4 с този номер, но може да отговарят и на 4F номерът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да колега, къс идва кабела ... помислих си го и аз това за кола с десен волан ... обаче ... след като частта е различна, не би ли следвало и номера да е друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2007ма капака е друг. налага се да освободиш кабела, той е вързан за маркуча и става. И при мен беше така. 2008ма идва фабрично с тройни пръскалки и е отпуснат кабела достатъчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак да се чуди човек защо толкова време не правят пръскалки с ветрило. Преди 10 години и повече имах едно Пежо 206цц произведено 2003 и си правеха ветрило...

 

Двойни, тройни - все не пръскат като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм с двойни и пръскат като едно Рено 21 от 86г., това ми беше първото впечатление. При пежо например: натискаш кратко, даваш сигнал и то си се грижи: пръсне на ветрило и след малко тръгват чистачките. Не, че хваля Пежо, в никакъв случай, но имат по-яко управление точно тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е интересна информация. Честно казано не бих сменил само заради една пръскалка повече, но за различен тип пръскане - определено да!

Остава да проверим дали е същата буксата и дали пасват plug-n-play

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се монтират без преработка, си е оферта -- 11 паунда парчето:

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A6-Left-Heated-Front-Washer-Jet-4G0955987A-/181865803293

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ако го знаех по-рано ... щеше да е много по-яко, но вече успях да сложа 3ните пръскалки, за което съм ви благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те в официалния са май към 35лв.plug in play е работата.Пускъм линк ако не му е тук мястотото модераторите да трият

https://www.drive2.ru/l/7118263/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го предполагам тей като в Аутокели е такава цената но немогат да доставят.Пък квото съм сравнявал на оригинални части ценити са близки.Иначе тея дни ще мина да провера.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си свирнах един комплект, да видим :) Това с пръскалките ме дразни от началото, че не е ветрило...

На някои клипчета, които изгледах сега, улива по предния капак, което ще е гадно, но ще проверим след монтажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, OvivO said:

И аз си свирнах един комплект, да видим :) Това с пръскалките ме дразни от началото, че не е ветрило...

На някои клипчета, които изгледах сега, улива по предния капак, което ще е гадно, но ще проверим след монтажа :)

 

Дай клипчето. Не че не ги платих де, ама ми е и странно как ще пръсне по предния капак, като са под него. 

 

Иначе гледах клипче на А5 сложени от 4G и си бачка съвсем нормално.

 

За мен квото ще да прави, ще съм в пъти по-доволен от тия две безумия в момента.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз също, въпреки клипчето, ги поръчах.

Това е клипът, май е Q5 Ili Q3, На 0:12 се вижда и на 2:05

 

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. 


Аз по принцип лятно време пръскалки не ползвам. Ползвам ги главно зимата като цялата кола е гняс. Но до колкото знам дори и тези, които правят ветрило могат да се регулират. Ако не, в предната им част ще се сложи нещо, което да ги избута една идея надолу, за да не отива струята в капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те на клипа са вдигнати прекалено на горе и закачат ръба на капака затова улива.Имат си за регулиране по вертикала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...