Jump to content

Ъпгрейд / Retrofit: Audi Navigation BNS 5.0 към Audi Navigation Plus RNS-E (Mark I) към Audi Navigation Plus RNS-E (MEDIA) (Mark II)


Recommended Posts

преди 21 минути, Moonland написа:

Така дори да "отключиш" SDS на RNS-E, каката няма да те чува.

Прави се допълнително свързване на микрофона.

 

А това как да го разбера дали е правилно свързан и дали трябва да премествам още пинове и ако преместя дали няма да се омаже положението после с безжичния модул и отделно с телефона?

 

Май няма да стане,тъй като на моята букса нямам по дадената схема Mic+ и Mic- подобни пинове.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма как да е правилно свързан - ако колата ти не е излязла със RNS-Е и SDS от завода, микрофонът въобще не стига до нави-то.

Ето какво и как трябва да се направи:

Нищо не се омазва ;) Микрофонът се връзва към двете. За телефона не се променя абсолютно нищо. Просто SDS-а тръгва (стига да го има софтуерно). И някои гласови команди леко се променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за темата но,няма се занимавам.

Писна ми с тия пинове и кабели и преправяния само,ще мина и без SDS дето се казва.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам.

Чичо Ханс е пестил,пестил,струвал за някакви си два кабела ... пък нареди всички кабели по буксите пък потребителя да решава дали щедобава мултимедия компоненти или не,ква е тая работа значи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и на Ivo_Dinkov :bia: за бързата реакция и подарената букса.

Оказа се по-лесно отколкото си мислех за 5 минути извадих и преместих Пин 7 от Конектор C на Пин 5 на Конектор В и всичко заспа за момента,както е описано и в темата на руснака. 

 

Някой да даде работещ линк към 

Audi RNS-E Firmware 660

 

И да каже методиката на записване на самия ъпдейт .... Мерси предварително.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ;) Видя ли, лесно като шах ;)

За записването е писано много - трябва специална (конкретни модели) записквачка, не става с всяка.

Бих те посъветвал просто да си купиш работещ диск от някой колега или интернет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно да,тъкмо това четях из форумите,че и за картите и само за ъпдейта си трябвало специална записвачка и ниска скорост на запис.

Писах на колегата DStefanov да видим дали има все още наличен с този хак и тази версия.

Иначе от руския тракер свалих самия ъпдейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия тествах BNS-а и си се локализира,говори и навигира само на ФИС дисплея естественно.

 

Но поради факта,че RNS-E си е истинската навигация и най-добре ми се връзва с таблото,отделно от това си има карти за музика и не на последно място карти за България,избрах да заменя червената такава.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека си е ъпдейтната / хакната на 0660 пък не се знае кога,какво ще ми хрумне :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес при рутинна диагностика забелязах следната грешща във:

Adress 16: Steering wheel

01304 - Radio 49-10 - No Communications - Intermittent

 

Други кабели не съм пипал.

Мулти-волана си работи коректно,освен да е останала записана когато съм откачал и закачал/разменял навигациите.

Прегледах и кодировките - всичко е така както трябва ... само на едно място за войс нещо си смених от RNS Basic LHD на RNS-E High / US LHD и това е ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата DStefanov ъпдейтнах/хакнах софтуера на версия 0660

За всички,които се интересуват ще споделя как става.

 

1.Най-обикновен диск (Аз използвах презаписваем CD-RW)

2.Файловете т.е ISO-то (SDS-HACK) отворено чрез Nero Burning Rom

3.Запис на възможно най-ниска скорост (при мен беше х10-та) и отметка преди запис за финализиране на диска.

4.След успештия запис,поставяне в RNS-E,натискане на NAV и изчакване да започне актуализацията. (2 минути при мен)

5.След успешната актуализация,навито се рестартира и ви казва,че трябва си настроите/изберете езика на гласовите функции т.е

SDS (Speech Dialouge System)

 

Това е!

 

Сега идва момента да се позанимавам някога да накарам микрофона на Bluetooth модула,да се върже към навито за да може да ме чува като му говора и съответно да изпълнява командите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и  в нета намерих PDF с подробно описание но:

Чудех се дали не е възможно да сложа втори микрофон вързан към пиновете и буксата на RNS-E независим от този в плафона за Bluetooth модула?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш..... Но не виждам с какво това е по-лесно (отново имаш окабеляване, трябва ти съответния микрофон, а на всичкото отгоре и да му търсиш място, което вероятно няма да е оптимално)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си прав.

Но не съм привърженик на рязането на кабели и т.н

Отново колегата Даниел ми е дал линк за това нещо от типа болт-он https://www.ebay.de/itm/20e1-Bluetooth-RNS-E-Kabelsatz-Plug-Play-fuer-Audi-A3-A4-A6-Handyvorbereitung-SDS-/301657735275

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е комплект за свързване на Bluetooth модул (FSE). Не съм сигурен с какво би могъл да ти е полезен освен да си отрежеш от него нужните ти кабели и пинове :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,сега уточнихме с колегата,че той няма телефонен модул,а само блутуут такъв.

Вероятно изводите на моя микрофон в плафона отиват директно в блутуут модула и за да стане,трябва да резна кабелите и да пусна два пина към зелената букса на Quadlock-a дето влиза в RNS-E

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах ти го отдавна :):arrow:

 

На 27/11/2017 at 10:00, Moonland написа:

Имаш всичко... но почти ;)

SDS изисква връзка на микрофона директно към него, а не към Bluetooth модула ти, както предполагам е в момента (така е заводско на A3 8P).

Така дори да "отключиш" SDS на RNS-E, каката няма да те чува.

Прави се допълнително свързване на микрофона - още един повод да упражниш махането на пинове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох го това.

Изваждането на пинове ще се справя,но кои пинове и от къде нали това питам ... ако имаш схема да я приложиш.

До колкото четох са два пина единия със зелен кабел,а другия сив,това били изводите на микрофона от плафона,така ли е всъщност?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И към схема ти дадох линк още тогава :) Отбелязал съм абсолютно всичко необходимо на нея, вкл. цветовете на кабелите така както са в A3 8P поне. Опростил съм я максимално и съдържа изцяло и единствено нужната информация.

 

На 27/11/2017 at 11:59, Moonland написа:

Няма как да е правилно свързан - ако колата ти не е излязла със RNS-Е и SDS от завода, микрофонът въобще не стига до нави-то.

Ето какво и как трябва да се направи:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,дано да са същите.

И последно като гледам Конектор C: на него също има изводи но при RNS-E на които пише MIC In+,MIC In-,MIC Out+,MIC Out- те не са ли реално за свързване на микрофон.

Като гледам ти си извел/вързал микрофона от третата букса за AUX и така.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...