Jump to content

Не мога да обезвъздуша охладителната система


momo89

Recommended Posts

Здравейте колеги, както се подразбира от заглавието имам огромен проблем. Става въпрос за а6 ц4 2.6 quattro. Не мога да обезвъздуша системата и изхвърля водата, парното духа ту топло, ту студено. Аз го обезвъздушавам чрез пропката на маркуча на парното, но не се получава като покарам известно време пак изхвърля антифриза. Моля помагайте всеки съвет е изключитено ценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад на двигателя между главите има черна тръба. От шофьорската страна (пред сервото) има една пробка, развива се с шестограм 5(близо е до температурния датчик за ECU).  Развий я(не я махай, само 2-3 оборота)  и наливай антифриз докато протече от нея. След това отвий и пробката при радиаторчето на парното и обезвъздуши и там. Би трябвало да се получи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо дали термостата отваря. Ако отваря, работата отива към издухана гарнитура на главата.

 

Обезвъздушаването го правя по следния начин: Отварям пробката на парното и надувам с уста през разширителния съд, докато спре да цвърчи(да излиза въздух), завивам пробката и тогава спирам да надувам. След около 30-40 км пробег (разбирай да отвори добре термостата и да превърти хубаво цялата система) доливам около 200-300 мл. антифриз.

 

След като казваш, че парното ту идва, ту се губи, най-вероятно проблема не е обезвъздушаването, а ти надува (вкарва изгорели газове в) охладителната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Забелязвам че не е съвсем наред всичко. Маркучите ми се струват твърдички имам си парно от какво може да е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За налягането в системата отговаря капачката на разширителния съд. Разправят, че на тези от 6 лв. не може да се разчита. Ако може някъде да ти я надуят твоята за проверка. Мисля, че на 1,2 бара трябва да отвори.

В момента губи ли ти се антифриза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...