Jump to content

Неприятен шум при 1.6 102 к.с.


kup0nq

Recommended Posts

20171222_085624.mp4

 

Колеги, неприятното похлопване/потропване, което се получаваше при неравности по пътя, което първоначално си мислех, че идва откъм гърнето в момента се чува почти постоянно. От време на време затихва за малко (явно се намества нещо) , но след като преместя колата, отново се връща... Струва ми се, че идва някъде от задната част под колата.... Имате ли идеи на какво може да се дължи това :)

 

Много благодаря предварително! :)

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това румолене може да идва и от изпускателната система.Трябва да се огледа отдолу на канал,подемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е маховик 100% + че колата е автомат и няма никакво тресене или вибриране дори и сега с този шум

 

след празниците ще се вдига в сервиза и ще видим какво се е случило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се кахъри за лагер-главини си. Качвате я на подемник и ако има отзяване/луфт на гумите...знаеш. Слжи си Fag или SKF.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирах без да прегладам клипчето,че нещо не ми го отваря телефона. Ако се чува без да има движение е ясно че не е главина.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В сервиза ми казаха, че катализаторът е заминал и вътре някакви плочки в него тракали.

 

Освен неприятния шум (който ту затихва, ту се появява), какви може да са последиците, ако се кара така ? :) Няма ли тези "плочки" да се доразпаднат/доиздухат/застопорят?

 

Ако е наложителна смяната, къде могат да ми подменят катализатора в София? Намирам на първо гледане по 412 лв. нови - https://kanex.bg/shop/findkx?kxpartno=KXN4153379

 

Някой продавал ли си е стария катализатор и за колко лева? :)

 

Мерси много предварително!

 

ПС - знам, че в интернет има доста подобни теми, но не открих за нашия модел. Както и кой си е сложил някъде нов катализатор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам това са керамичните пити - строшили са се. Смятай на колко километра е колицата за да духне катализатора. Би трябвало и разлика във вървежа да има с този проблем и грешка от втората ламбда да дава.  Иначе пробвай с тези:

https://www.olx.bg/ad/vazstanovyavane-na-iztarbusheni-ili-zapusheni-katalizatori-i-dpf-dpf-ID6H5MN.html#5cf023ac94;promoted

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уж на под 160000 :) в други теми четох, че има заминали и на под тея километри, че и доказано реални, тай че - късмет :) до Варна за съжаление няма как да я закараме колата, ще търся варианти за София, мерси все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти телефона на мой човек, сервиз за изпускателни системи. Казва се ЕМ Комплект АУТО. Само да подчертая, че това не е ЕМ Комплект или ЕМ Комплект 33. В съседство е с ЕМ Комплект 33, но е отделно от него и хората там са професионалисти, който си вършат работата на 100%. 

0887705000 - Стефан. Той е главният приемчик. Като му звъннеш или отидеш там, кажи му, че те праща Любо с ладата и аудито от Боми Ауто. 

Той ще ти даде цена за различни марки катализатори, аз предпочитам BOSAL. Ще ти направи и отстъпка от монтажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На мен (на друго място) ми обявиха цена между 60 и 200 лв. в зависимост от модела на катализатора и състоянието вътре. Дори на първо гледане в интернет за подобни на моя двигатели ми излезе за 1.6 от Голф 3, който 100% е с по-нисък от ЕВРО 4 стандарт, излиза, че хората са си продавали старите катализатори за 80-100 лв. и това преди години. Може би ще си го взема и ще търся от различни места най-висока оферта. 

 

Между другото - още веднъж благодаря за насоката за сервиза - поръчали сме катализатор и ще го сменим тази седмица надявам се.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да приключа темата - смениха ни катализатора за 2-3 часа и металното тракане безследно изчезна :) 

 

Като поспре дъждът, ще закача на кабела да видя дали ще са се набили някакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...