Jump to content

А4 б5 АДР прегрява след простия


Loveaudi

Recommended Posts

Здравейте колеги онзи ден напънах повече аудито(става въпрос за 300метра) и тя взе че прегря беше 110гр. Веднага я загасих и оставих до сутринта. На сутринта тръгнах и след 5км. Колата вече беше на 120гр.

Радиатора беше студен, това ме наведе на мисълта за термостат.

На пътя свалих термостата налях стария антифриз и заспа. Нямаше парно, но това е ясно. Днес взех термостат и двата сложих в тенджера - отвориха еднакво...

Сложих новия, но положението се подобри с 5-10гр.,радиатора пак е студен. И парно пак няма. Върти само маллия кръг и загреява от 0 до 90-100 за няма 3мин..

Може би да се обезвъздуши трябва?

Дайте опит и идеи, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряй и сменяй водната помпа. Тоя път вземи някое HEPU  с метален импелер.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпата не върти, тоест мотора загрява водата само в и около главата, а това става буквално за минута, като градусите могат да стигнат и до 150. По-добре не я пали тая кола, или поне не я дръж повече от три-четири минути запалена/на ход, това в случай, че се налага да се предвижи до сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ей така от повече газ и на мен ми се разлетя турбината на водната помпа. Сменяй , че да не стане на път както при мен. И да палиш и караш по 2км. през 5 минути. :hilezh:  NIKO е прав. Колегата съм забелязал че ги чува работите . Оттървах се само с водна помпа. Незнам каква са сложили , защото беше в сервиз до работата ми - на 40 км. от нас  и бях на зор да става колата. Иначе сам щях да я сменя. И термостат и маркуча над помпата.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колегата казва че без термостат колата е ОК. Щом без термостат не загрява, едва ли проблема е в помпата?

Тествай водната помпа така: Махни термостата, запали колата дай газ и я дръж 10-20сек. Ако от малкото маркуче, което влиза в горната част на разширителния съд върви плътна струя вода, значи помпата работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...