Jump to content

Audi A4 1.9 ИЛИ 2.0


Recommended Posts

Здравейте отдавна мисля да си купя Ауди! Много съм се интересувал (Чел, разпитвал, чувал) и знам, че 1.9 са най здрави двигатели, но съм си харесъл един модел, който ми харесва много 

Audi A4 Avant 2.0 TDI

и по принцип доста други модели с 2.0 двигателя. Ще съжалявам ако се закупи с такъв двигател ?

Редактирано от Stoyanov95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е под 300 000 км няма да съжаляваш.

Аз съм карал и 1.9 и 2.0 и винаги бих избрал 2.0. Върви повече, работи малко по-приятно(като за дизел), разхода е същия.

1.9 си е гаден ретро тракалник, много груб мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че по двигателя е имало код ! A-B-C И че C-то са най-добри, но са били рядкост ! Има ли такова нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея с код Ц са най-добри, те са комън рейл и са след 2008 година.

А4 б7 няма да намериш с такъв мотор, само б8 и други по-нови модели на ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата визира А/В/С като кодове на главите на двигателя, а не като определение дали е PD или CR. Та по неговия въпрос - С са въпросните глави, които не дават дефект (уж). Аз бих избягвал PD (помпа-дюза) двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някой 1.9ТДИ може и да са тракалници,но и доста мотори са перфектни,но пък колко хора с 2.0ТДИ си потрошиха колите заради износване на шибания шестостен за 8лв .Така че всяка кола си има плюсове и минуси.Зависи какво търси човека,може да попадне на кола и на кола.В единия случай кара и пее,в другия псува и плаща.По принцип аудито си е  кола за хора които им остава пара в джоба.Винаги може да те върне в първи клас,така че внимателно избирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам може и 2.0 да си купя може и 1.9 но искам да е по ново след 2006-2007 примерно а от тях повечето са 2.0 купе КОМБИ и 100% ръчна, автоматика не ме кефи, не можеш да усетиш автомобила - двигателя !

 

 

 

Just now, silkosam said:

Да някой 1.9ТДИ може и да са тракалници,но и доста мотори са перфектни,но пък колко хора с 2.0ТДИ си потрошиха колите заради износване на шибания шестостен за 8лв .Така че всяка кола си има плюсове и минуси.Зависи какво търси човека,може да попадне на кола и на кола.В единия случай кара и пее,в другия псува и плаща.По принцип аудито си е  кола за хора които им остава пара в джоба.Винаги може да те върне в първи клас,така че внимателно избирай.

 

Е да прав си колата си е кола, машина не можеш да се качиш и да караш 5-6 години без да бутнеш нищо, то човека се разболява та и машината е така иска си подръжката, ем аз не мисля да купувам от БГ мисля от Германия там са по запазени 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 има колега  А4B7 116 к.с от 2005 до 2008г,аз имах такава продадох я преди 2месеца и взех 131к.с A4B6.Но ти си решаваш какво ще вземеш,всеки го сърби накъде,докато си начеша крастата.Въпрос на личен избор,всеки дава мнения пък изборът си е твой,ти ще я караш,ти щи я правиш.Иначе правилно си се орентирал към закупуване на кола от чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега - не може да съдиш човека, че предпочита ръчка. И аз бях кат' него - съдейки по ника и аватара, момчето просто иска да си ръчка по светофарите. Аз вече се оглеждам за автоматик - не ща да млатя и да ръгам там постоянно, искам с едната ръка да си ям баничката, а левия ми крак да си почива на степенката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след време едната ръка ще ти е в джобчето да търси парички, щотото тия автомати в европа се водят необслужваеми и никой никога не му е сипал и капка ново масло. 4 автомата съм имал на ауди „най -здравите” типтроник ,повече не щем да чуя за ауди автомат, последното устиска най- много 1г и нещо, рециклаж или по наше му ремонт с 6 мес. гаранция след година и два месеца пак тръгна да се троши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...