Jump to content

Спират чистачките на средата на стъклото при бавен ход.


filchev

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам Ауди А4 б6 и от 1 седмица, чистачките ми спират от време на време само при бавен ход. Тръгват и спират почти на средата на прозореца и на следващия ход продължават пак от там. Винаги спират на едно и също място. На двете бързите степени всичко е наред. Моля за помощ, много е дразнещо това и спират видимоста и не чистят стъклото :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се смаже без да се сваля. Нямам идея как се сваля

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане без сваляне.Рамената се демонтират от колата,разглобяват се,почистват,смазват,сглобяват,центроват се и се монтират обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се пооправи малко времето ще се захвана. Благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Няма да стане без сваляне.Рамената се демонтират от колата,разглобяват се,почистват,смазват,сглобяват,центроват се и се монтират обратно.

Смазах механизма и пак спират от време на време. Прави ми впечатление че като дам еднократно задействане никога не спират. След това писнали бавните степени и веднага засичат. Данеби да е от управлението. Някое реле.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Публикувано (Редактирано)

Един вид имам износени посредата ли. Това става единствено при бавните степени и спира на едно и също място на стъклото. При следващият ход се оправя. Ужасно дразнещо е. Ще ги сваля и ще ги поставя пак.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми мирише на проблем с моторчето, ама огледай шлиците щом колегата казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре огледай връзките на рамената. Те са най-слабата част. Клеясва и оказва голямо съпротивление на мотора и продължителното използване по този начин изгаря мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция Ви давам,че е шлицът в средата.Моето превъртя преди 2 дни от тежкия сняг.Свалих и разглобих моторчето но то си беше здраво.Поздрави.

Да спират само на бавната скорост по средата.На другите не спираше.

Ако искаш звънни ми да ти обясня как става ,че е малко сложна процедурата/0878754114

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е най-големия проблем с форумите. Впускат се да пишат хора които разпознават симптом, който са имали и автоматично проблема е същия като при тях. Слава богу че в тази тема поне се говори за евтини интервенции, че ако беше мотор можеше както обикновено да се препоръчват валове, сегменти и прочие.  @GEORGISTOO изказа си мнението по-рано, автора каза че ще провери, аз му казах да ги види, както си го посъветвал и му дадох някои други насоки, защо виждаш нужда да настояваш? Ще се провери и твоята теория и ако е от нея, съм сигурен че ще получиш медал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря Ви за съветите. Ще се наложи да разглобя всичко явно и ще се концентрирам там където ме съветвате. После ще пиша какво е станало.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

17d888a22083da32d81bbe7439b2d424.jpg

С голямо закъснение свалих механизма смазах го хубаво и го върнах пак, но пак същата работа. Спират на едно и също място. Струва ми се че не е от механичната част. Може ли да е от реле или управлението?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спират всеки път на едно и също място, както са спрели разхлабваш гайката на моторчето за чистачките, която върти механизма и на ръка връщаш чистачките надолу. След това стягаш гайката на моторчето на чистачките и ще почнат да спират където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точно те засичат от време на време на едно и също място. На следващия цикъл се връщат където трябва. Прави го когато си поиска.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от време на време, не знам, може би проблема е в самото моторче или ако затягат щангите на рамената на чистачките :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизма го почистих и смазах изцяло. Мотора не съм поглеждал, защото ми се стори капсулиран и не разбирам чак толкова.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...