Jump to content

Раздатъчна кутия на А6 2.8 Q


Fiti-paldi

Recommended Posts

Здравейте , имам проблем за който се надявам да намеря помощ от някой по-разбиращ.

Колата е А6 Ц5 -98г. 2.8 Q автомат  седан . При потегляне от място с навит волан няма значение в коя посока има някаква вибрация която спира след изправяне,  изчезва.

След доста четене разбрах че това нещо идвало от раздатъчната  кутия . Лошото е че не знам къде се намира и дали се сипва от прословутото скъпо масло . Също така при каране с независимо каква скорост при полегат ляв или десен завой има силни вибрации  и някакво виене, а на право почва да се усеща към 90-100км.

Пробвах с други джанти и гуми от колега със същата кола и положението е същото.

Молбата ми е ако може да ми кажете дали всички тия вибрации  и виене може да са от раздатката където и да се намира тя.:wall:

И последна молба ,  моля ви ако имате снимка на тази раздатка дайте да я видя да не се излагам повече.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - една тема е достатъчна, не е необходимо да пускаш 3 с един и същи въпрос. Мисля че трябва да помолиш модератор да изтрие другите 2 за да се води дискусията само в една тема. Второ  - така наречената ти раздатъчна кутия не е отделен възел а е обединена със скоростната ти кутия (тук знаещите може да ме поправят ако не при всички А6 е така). Не зная какво и къде си чел, но мисля че те е объркало повече от колкото ти е помогнало. И трето - проверени ли са вътрешните и външните карета? Не зная точно от какво естество е вибрацията в автомобила ти, но аз лично бих започнал от там, след което бих се уверил, че съединителя е наред. За напред бих ти дал съвет (не че си длъжен да ме послушаш) да започваш да проверяваш неизправностите по колата от възможно най-простите към по-сложни възможни причини. Не се хвърляй в дълбокото с раздатъчни и скоростни кутии. Скъпо и неоправдано е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да се извиня и да помоля модераторите да коригират грешката с пуснатите три теми.

Да попитам само като са обединени  тези два възела дали се смазват с едно масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са с едно масло раздатката и скоростите. Само предния диференцял и скоростите са с едно и сащо масло раздатката е с 75в90 пълна синтетика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20,сега видях че имам теч на масло точно където почва кардана.Дали е възможно да съм останал без масло в торсена ако там е той,и заради това да има леко виене и вибрации с 60-70км. при полегати завои независимо в коя посока са?

Благодаря на всички отзова ли се.

Приемам критики и съвети,просто искам колата да е ок. защото возя децата и не мога да правя компромиси.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да възможно е.. твърде възможно..

Аз имах такива проблеми с вибрации но бяха само с много ниска скорост почти на място при пълен ляв и десен. Оказа се че съм карал без масло в торсена доста време. Сипахме масло но вибрациите си останаха същите(така и не разбрах дали от там идваше проблема).

 

П.п. ако наливате масло правете го бавно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/1/2018 at 21:07, katsi86 написа:

Да !

Маслото на предния диференциал и на торсена нямат нищо общо с маслото на кутията. Колегата най-вероятно има теч от семерината на раздатката. Ново масло в раздатката, семерина и си готов, лошото е, че се сваля кардана.

Редактирано от MrLover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес взех за задния диф масло 80w90gl-5.

До края на седмицата ще ми донесат 75w90gl-5+ за преден диф и торсена, поне така го дават по аутодата.

Като сменя семеринга и сменя маслата ,ще пиша дали са се оправили нещата.

Ако някой има компетентно мнение по въпроса ще се радвам да сподели.

Благодаря на всички отзовали се.

Успех:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 10 months later...

Момчета това не е УАЗка и няма раздатка.  Това на което викате раздатка е среден или междуосев ТОРСЕН  ДИФЕРЕНЦИАЛ. За него си има специално масло, скъпо и незаменимо. За да не ревете после! 

Редактирано от mariovial
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте  а на ръчната скоростна кутия  от каде се смазва торсена понеже тълсихме със маистора пропка за маслото но нея намерихме и ми каза че торсена и скоростите са на едно масло 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...