Jump to content

Въпрос за подсветката на огледалата


betaserk

Recommended Posts

Здавейте, наскоро купих колата/ Audi A6 C6 e 2006 г/ и гледам има диоди отдолу на огледалата, но не светят. Къде се намира предпазителя за тях и ако се активират през ММI къде там? Извинявам се ако има вече такава тема, но не я открих.

Редактирано от betaserk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм погледнал дали имам под лайстните, от ММi оставих активирана само leaving home, другото го изключих да не ми харчи акумулатора, че беше слаб, предполагам е седяла някъде без да е палена, сега е ок вече. Да не би да трябва да са пуснати фаровете или нещо. Кодировката как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах, светят тези под лайстните, то било много светло за да ги видя, в тъмното в гаража се видяха, че светят. Само на дясната предна врата не свети, трябва да си го направя, с обикновенна крушка ли е или с диод? Друго забелязах в тъмното, тези диоди под огледалата светят, но много много слабо, ще отворя огледалата тези дни да видя какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светят само когато coming (leaving) home, са пуснати, и светят много слабо когато са изключени и гаснат когато и копчето на аварийните изгасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен диодите под огледалата светят доста слабичко, ледовете отслабват доста с годините...

А вътре под лайсните на вратите е един диод, свали пурите и ще го видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам това какъв пакет е, отдолу на огледалата има диод, който свети отвън в краката на шофьора и пасажера при затворени врати. Светят слабо, сигурно трябва да ги подменя.

тази снимка открих сега:

9584ECE3-7B52-4489-A8D6-4D2D0774CB2A.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И под вратите имам, и в краката, и амбиентно на плафона, и на вратите + панела с бутоните на шофьорската врата, ама на огледалата нямам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май след 2006та почват. Някой правил ли е ретрофит на това. Ако директно в сток модула се свързва изглежда доста лесно. Ако имате диоди по лайсните, червени плафони на вратите и амбиентно би трябвало и това да го имате.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2005, имам амбиентно и тези диодчета в огледалата - мисля са 3 малки, светват при всяко отключване/заключване.

мисля, че @Manniakk е борил нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, zafirovp said:

Май след 2006та почват. Някой правил ли е ретрофит на това. Ако директно в сток модула се свързва изглежда доста лесно. Ако имате диоди по лайсните, червени плафони на вратите и амбиентно би трябвало и това да го имате.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Моята е Олроуд, 09.2006, огледалата са различни и може ми затова го няма ...

А може и да не е поръчано ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, OvivO написа:

Имаш ли бели лампи под вратите? Или вътре амбиентно, в един от двата пакета са тези диоди

Имам само под предните , и  червени на четерите ама  май са само отразители защото не светят , вътре на краката имам  ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диодите в огледалата са към външния светлинен пакет. За монтирането им трябва да се пусне нов кабел в самото огледало до модула, сменя се долната капачка на огледалото и се кодира в модула... или си купувате огледала направо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачките без диодите са евтини, но нови диоди според мен ще стъпят колкото едни огледала втора ръка. А имаш ли представа червените плафони дали се свързват към модула или последвателно след белите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zafirovp Би трябвало да са на отделна жица понеже, ако не се лъжа, светят при активна функция coming/leaving home.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54 minutes ago, Manniakk said:

диодите в огледалата са към външния светлинен пакет. За монтирането им трябва да се пусне нов кабел в самото огледало до модула, сменя се долната капачка на огледалото и се кодира в модула... или си купувате огледала направо :)

Знаеш ли какво още включва външният светлинен пакет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

червените са вързане към белите. диодите за огледалата бяхя неприлични. аз за мен имах 1 огледало за части и от колега взех другия от огледало за части. външният пакет не знам дали има друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, тези дни пак ще разглобявам корите на вратите и ще ги свържа. Трябва и за диода на вътрешната дръжка нещо да измисля понеже почти не светят и 4те. За първи път виждам "изтощени" диоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диодите стареят . и особено по това време не е била достатъчно развита технологията за производство на бели  светодиоди ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам в тази тема да не отватям друга. Става въпрос за диодите в корите на вратите и в краката. Светят само когато отворя врата, а на ММИ имам опция за промяна на силата, но винаги ми стои на минимално. Някъде бях чел че трябва още нещо да кодирам но немога да намеря къде го бях видял. И изобщо могат ли да светят диодите във вратите по време на шофиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...