Jump to content

Мек спирачен педал


audi zone

Recommended Posts

Здравейте колеги,  имам проблем със спирачния педал от 2-3 дена стана доста мек и потъва  почти до долу когато го напомпа става идеален.Колата си спира няма никакъв проблем,огледах от долу всяко маркуче дали има някакъв теч няма ,казанчето не губи течност и от там няма теч.Забелязах обаче като натисна педала и запаля колата става мек и като изгася самия педал ми бута крака така ли трябва да е и къде да търся проблема ? Благодаря предварително.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ти предстои смяна на сервоусилвател и сп. помпа. Махни капачката и виж на цедката има ли черни отлагания, мн финни. Ако да то гумичките на помпата са се износили, не сменяването на сп течност е причината. Твърдия  педал е от повредено клапанче на вакуум маркуча или изспускаща мембрана в основата или периферията. С 2 думи ,леко неприятно. Бих огледал и сп маркучи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна ревезия на спирачките,за не се пребиеш някъди.Серво,помпи,маркучи.Недей я карай така ,да не стане беля.Късали са ми се маркучи в движение и само оня горе ме спаси,до не ме печатат.С това шега не бива.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, уикенда се захващам да оправя тези проблем.

А някой запознат да сподели малко ако има нещо специфично от към демонтиране на сервоусилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато го натискаш бавно и пропада педала.... Натискаш рязко и не пропадне е спирачна помпа.Износват се гумичките, появяват се язвички или други ...в спирачният цилиндър тоест помпата. Опасно е защото не знаеш кога ще те подведат временно работещите спирачки.

Редактирано от prodan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...