Jump to content

Проблеми с четене на дискове от DVD навигацията


desislav donev

Recommended Posts

@zafirovp Искам да купя оптиката от тук, от къде да я взема? Ако си я сменял сам как се сваля DVD-то?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

DVD-то го свалих с много зор заради куплунзите отзад (много са къси кабелите), почистих оптиката със спирт, но не беше мръсна според мен.

Сега като е свалено DVD-то ще е отворен оптичния кръг и вероятно другите неща няма да работят, въпроса е откъде мога да купя или взема назаем оптична тапа за да не монтирам DVD-то докато не му сменя оптиката? Има ли колега в София, който може да услужи с оптична тапа или да каже откъде да купя?

@congo, @bsdnikolov можете ли да ми услужите с оптична тапа или ако имате необходимата оптика да я купя от вас или да  дам DVD-то да я смените ако така предпочитате? 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.От известно време колата стана мудна в ниските обороти при пълна гас чак след 2600 оборота получаеам тласък .Махнат е дпф спрян е егр и вихровите.Възможно ли е да е запушен катализатор и ако е тръдно ли е махането.Благодаря предварително.

Редактирано от georgigty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега монтирах обратно DVD-то за да работят останалите неща по оптичния кръг, когато намеря оптика пак ще го сваля за да я сменя. Явно няма друг начин. След празниците ще отида до Порше да купя оптична тапа. Нещо номер знае ли някой или е достатъчно да кажа, че ми трябва оптична тапа? Колко струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което намерих. Сигурно има и по други сайтове

 

https://www.eldibg.com/most-fiber/Оптичен-кабел-с-букса-Тапа-за-оптика-fiber-optic-bridge-female-optical-loop-mos-bridge-f2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ОЛХ съм гледал оптика. Провери дали ти трябва с прав или крив кабел. Аз взех грешния тип и трябваше преправяне. Снимай като разглобяваш, не е сложно но може да се объркаш.

МНОГО ВАЖНО: Понякога има спойка на кабела за да се предпази от статично електричество. Трябва да се разпои иначе не работи оптиката.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преместих мненията от общата тема с въпросите тук, за да съберем всички проблеми и възможни решения за справяне с проблема с четене на дискове от навигацията.

 

Това е самата навигация:

Navi_1.jpg

 

Navi_2.jpg

 

Това е оптиката и номера на самия кабел:

Navi_optica_1.jpg

Navi_optica_2.jpg

Navi_optica_3.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сниман целия процес като се прибера ще кача. Вземи от китай оптика много по-евтино е, а не ти в тупнало утре да го правиш.

 

Лещата е пластмасова и с времето от лазера помътнява защото инсе променя структурата, не е ит прах, бърсане и тн. Освен това и дисковете записани в домашни у-я са леш тотален - нищо общо с процеса на писане на оригиналните. Та аз смених оптиката и всяка година нов диск, горе долу като почне да показва, че няма диск се сещах да пусна новите карти :)

 

Тъй-като спрях сайта, излизат първо обикновено в gpsunderground :) може да ги сваляте от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/5/2018 at 23:42, kainy написа:

Първото, което намерих. Сигурно има и по други сайтове

 

https://www.eldibg.com/most-fiber/Оптичен-кабел-с-букса-Тапа-за-оптика-fiber-optic-bridge-female-optical-loop-mos-bridge-f2

Купих тапа от този магазин и я сложих, мерси за линка. Махнах DVD-то на навигацията докато реша какво да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо нова оптика и 1-2 часа отделено време (или сервиз) и си имаш нова навигация. Ти щом веднъж си чистил оптиката значи почти си разглобил всичко. Като знам колко хора дават грешни пари за ДВД от морга при условие че проблема се знае, а решението е почти без пари, яд ме хваща.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката се сваля сравнително лесно - снимките по-горе са от моето DVD, отне ми 15 минути да я сваля. Въпроса е, че има доста спорни мнения относно дълговечността на въпросната афтермаркет оптика, четох че изкарва 2-3 година понякога и пак се скапва. Засега оптиката я намирам за около 100лв от БГ или от сайт. Затова в момента се чудя дали да я правя или да разчитам на навигацията на телефона, където и картите са много по-пълни и се актуализират по-често. Хубавото на оригиналната навигация е пълната интеграция с MMI и че показва и на таблото, лошото е че се актуализира един път годишно и в предвид възрастта на колите не се знае докога ще се пуска ъпдейт от Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз страдам от същия проблем, още опитвам различни дискове и записвачка но нищо не става, оригиналният си го чете разбира се...

Честно казано от практична гледна точка, навигацията от телефон/таблет върши доста по добра работа, картите са много подробни и има всичко, real time информация за трафика - това доста ми помага да избегна задръствания причинени от катастрофи (доста често се случва в Прага) и т.н. та от гледна точка на функции естествено навигацията от 2005та няма база за сравнение. 

 

От друга страна е доста по "фенси" да си използваш навигацията в колата, не слагаш допълнителни стойки за телефона, кабели за зарядно и можеш да си използваш телефона като телефон ако трябва :) А и самият факт, че нещо го имаш а не работи е малко дразнещ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилната оптика: https://ru.aliexpress.com/item/SANYO-SF-HD4-SFHD4-HD4-Black-Cover-2trimmer-DVD-Optical-Pickup-Laser-Lens-Laser/32255924084.html

 

Снимки по смяната. Трябва да се работи внимателно, да се почисти всичкия прах така и така се отваря и да се внимава с лентовия кабел. Внимавайте да не разглобите механиката по вадене на диска, че тегаво се сглобява, а няма нужда.

 

Ако не можете, познавам човек, който срещу 50лв ги прави, след като му донесете двд-то и новата оптика разбира се.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото Ицо, намерих оптика (с правия кабел е малко по-надолу) и в OLX

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До средата на 2006г. знам,че са с единия модел,а след това с другия,но не помня първите с правия кабел ли бяха и после с кривия..?Твоята коя година е VBI (с черния климатроник ли си)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2005г., климатроника е с цвета на таблото (тъмно сив). Моята оптика е с прав кабел - снимките в началото са от моята навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, след много тестове, ми прочете hp +r. Тествах преди това вербатим +р, сони -р и hp -р също и различни записвачки.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След още малко и това ще спре да чете. Диска след 2-3 месеца като се доизпече ще даде грешка. От опит говоря за събаление. Както казах генералното решение е под 10 лева и 1 месец чакане.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Алиекспрес пишеш модела на оптиката и ти излизат резултати от 7 до 100 лв. Аз на шега сложих такава от 7 и то с грешния кабел даже и пак работи. Бих ти дал линк но забравих модела на платката.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...