Jump to content

Audi B8 нямам слот за карта и не ми свързва телефона


yochcov

Recommended Posts

Здравейте,

като горд собственик от няколко дни на ауди Б8, имам леко притеснение относно това че колата е с чейнджър на таблото и съответно няма слот за мемори карта. Няма да споменавам, че дисковете отдавна са отживелица и искам по някакъв начин да свържа или телефона си, или още по-добре би било да мога да си пъхна карта някъде с музика и хем да си я сменям от време навреме (удобно и лесно без дискове)...Та вариантите които са ми известни до момента:

- бях чел някъхде, че отзад в багажника, където е устройството със сд-то на навигацията имало место за мемори и можело да се качва и музика - търсих по него, отвсякъде го гледах и няма дупка за мемори;

- имам до скоростния лост копче "TEL" съответно да се върже телефона, четах как става, че като запаля колата трябва да го търся с блутут, доста пъти опитвах не ми излиза колата като устройство, съответно немога да се свържа и ми дава че тел-а не е кънекнат (аз съм със самсунг ес7 и четах че може да има несъвместимост с блутутите, защото съответно на колата е доста по-стар от на телефона);

- има и още едно копче медия което нз как действа, но нещо ме наведжа в мисълта, че в жабката под дясната ми тъка, има дупка за 3,5 инчов жак и ако там могат да се случат нещата, бих бил безкрайно благодарен ако някой ме насочи как да се действа (пробвах с 3,5 инчов жак да включа там и в другия край извод за зарядно, съответно като бъкна в телефона нищо не стана...Остава да търся кабел който и от двете страни има 3,5 инчов жак и едното в жабката другото в телефона, но съществува ли такъв кабел и би ли станало нещо въобще идея си нямам)...

Редактирано от yochcov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи снимки на жабката отвътре,на централната конзола и на менюто какво се вижда като натиснеш медия.

Блутута на колата включен ли е от ММИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 2018-6-27 at 11:02, Ц Е Ц О написа:

Цитиране на предходно мнение!

Колега сподели само какво значи " Блутута на колата включен ли е от ММИ " за да съм сигурен че съм пробвал всичко преди да ви занимавам още...В някакво меню ли е, гледах на доста места из нета за MMI, но нито го намирам в тел-а нито в колата...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш инсталиран телефон.

Ще трябва да се активира.

В голямата жабка какво има?

Дай снимка на ММИ като натиснеш медия какво излиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 2018-6-27 at 13:10, Ц Е Ц О написа:

Цитиране на предходно мнение!

Голямата жабка какво ще рече, тази пред пасажера ли, ако да там няма нищо само место и дупки, а като натисна медия си тръгва чейнджъра и съответно на който диск съм направо си почва да свири, до където е била песента като съм го спрял...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето медия си е за медията, която ти е инсталирана. В случая имаш само 6-те диска. Аз съм със същата система. Най-евтиното решение, ако не държиш на оригинален Audi Music interface е това, което мисля, че е ОК, но аз още не съм се надъхал да дам пари баш за това, та си пиша дискове :D Ето го тоя китаец неземен: https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-A2DP-USB-adapter-Audi-A5-A6-4F-2005-2009-MMI-2G-Freisprecheinrichtung/253155315795?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

@Ц Е Ц О Това на клипа дали важи за RNS E, че един приятел взе Б7 и излиза същото - telephone not installed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, kosio85 написа:

... Това на клипа дали важи за RNS E, че един приятел взе Б7 и излиза същото - telephone not installed.

 

Въпросната В7-ца има ли адаптер за телефон на средната конзола или в подлакътника?
При проверка с VCDS показвал и модул за блутуут въобще?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, с VCDS не сме гледали. Демек изобщо да не се надява сигурно :D 

3 minutes ago, congo said:

Това е MMI2G
При тази система телефона е под седалката на пасажера. Или го има или не.

Ако го има или работи или е пил вода.

На колегата на една снимка се вижда, че има слот за телефон в подлакътника. И аз имам такава там. Как така е под седалката или се има в предвид някакъв модул?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам слот за телефон в подлакътника, но това са онези стари голеви телефони, такова нещо не ми тряа...Под седалките и двете гледах няма нищо...Това което колегата kosio85 е показал е блутут, като аз бих бил ок и само със слот за карта да си качвам музика (ако очевидно става ясно че няма на колата, ще търся нещо в тази посока)...Блутута за момента го гледах като единствено нещо да си свържа тел-а за музика а не да говоря през колата с тел-а. Ако някой може да сподери най-евтиния начин да се сдобия със слот за карта и да слушам музика оттам би било чудесно, поздрави и благодаря за мненията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледаш. Това, което съм ти постнал има bluetooth streaming (стриймва всичко през тела, включително звук от видео от youtube, soundcloud, spotify и т.н.)+слот за карта+слот за флашка+bluetooth за разговори ;) 

 

 

ПО-евтни вариант от линка, който ти дадох няма да намериш. Тука ги прелагат за 420 лв в bgcaraudio. Другото е vns media, dension и т.н. Те са по-скъпи :) 

В момента не може да си го купиш от тоя линк, тъй като продавача и магазина му са във ваканция. Аз гледам, че остават само 3 бройки и може и да се метна, като отвори отново. За монтаж в София, говорих с Авал - 30 до 50лв ми обявиха. За други градове не мога да кажа.

P.S. Няма по-удобно нещо от блутуута за разговори от колата ;) Забравяш за 20лв на куките за телефон :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега, благодаря. Мен лично малко ме притеснява покупка на такова скъпо нещо по ибей, като обърнеш внимание на това че и гаранция няма как да ползваш след това...Ще гледам ако намеря само за карта нещо на по-сносна цена ако не няма избор това ще е...А ти 100% ли сиг че нямаме блутут за активиране през ваг ком? И наясно ли си този чейнджър поне мп3 чете ли или само нормални песни, че ако е само нормални е буквално за украса и сякаш по-добре да се гледа за конзолата със 2-те слотчета...И отзад където е устройството на навигацията обърнал ли си внимание че има место да се слагат още неща, но какви точно незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз блутуут за разговори през колата си имам и си ми работи. Ти незнам какъв блутуут търсиш да активираш. За стриймване на музика няма никакъв вариант да се активира, каквото и да било. Чейнджъра чете мп3 и аудио дискове. Няма какво да намериш под 400 лв, връзвам бас. Търсил съм и просто няма. Скъпи са, защото връзката е по оптика (most) и това е положението. Слотчето с двете карти, ако имаш в предвид Audi music interface, който замества чейнджъра, мисля, че е за MMI 3G, незнам дали работи на нашите и дали можеш да махнеш чейнджъра, и просто да го смениш. По-скоро не може, но някой по запознат да каже. За Audi music interface, който е допълнение към чейнджъра и се монтира в жабката, трябва да търсиш да е MOST интерфейса. Повечето в ибей са по CAN. Такъв не ти върши работа, иначе има по 80-90 паунда, но ако не догледаш на снимките и вземеш CAN, се нашиваш с едни 200 лв с доставката, най-страшно :D Това китайче, дето съм ти пуснал тука го предлагат bgcaraudio на 420 лв с 2 години гаранция, имат и VNS media пак на тия пари с две години гаранция. Ако това те устройва скачай, ама аз не бих дал близо 200 лв отгоре, заради някава гаранция, дето като ги знам наще играчи в БГ, я важи, я не.

Освен това, не стига, че товарат с цифра, ами и монтажа отделно се заплащал. Няма такива наглеци просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей! към жака дето го имаш в подлакатника може забодеш един блутут които ще се свързва с тел. и радиото струва малко пращам ти  линк да го видиш!https://www.ebay.it/itm/RICEVITORE-ADATTATORE-JACK-3-5MM-VIVAVOCE-BLUETOOTH-V3-0-AUTO-AUX-STEREO-AUDIO/253564956300?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

так ще можещ да слушаш музика от тел. а също так де се обаждаш свободни ръце:sleeping:

Редактирано от tzeno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това нито ще си вижда траковете на дисплея, нито нищо. То е същото като да бодне телефона в жака с кабел, само дето кабела няма да го има :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/28/2018 at 11:36 AM, tzeno said:

здравей! към жака дето го имаш в подлакатника може забодеш един блутут които ще се свързва с тел. и радиото струва малко пращам ти  линк да го видиш!https://www.ebay.it/itm/RICEVITORE-ADATTATORE-JACK-3-5MM-VIVAVOCE-BLUETOOTH-V3-0-AUTO-AUX-STEREO-AUDIO/253564956300?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

так ще можещ да слушаш музика от тел. а също так де се обаждаш свободни ръце:sleeping:

Колега сигурен ли си, че това би работило?

Аз като цяло пробвах да пъхна 3,5мм жак под подлакътника и от др страна в тел-а но с извод за зарядното и нищо не стана...Сега остава да пробвам 3,5мм с 3,5мм, към тел-а да видя ще се получи ли нещо...Иначе kosio85 мен ме устройва само да свири пък дали ще ги гледам на устройството или не, все ми е тая...За 450 лв. си прав да, не бих им ги дал, ама и да рискувам 300 без гаранция пак ми е мъгла...Неможе да няма вариант нещо да стане поне в жак-а (гледах че им включвай айпод, дали би станало и с друг мп3 плеър, ако на него си виждам песните пак се преживява...). И тез аудита чак сега виждам освен, че гледах 100 работи като го избирах, сега разбирам и колко още е имало за гледане и откъм мултимедията...

   Ако някой може да потвърди (изпробвано), да е боднал нещо в жак-а и да свири нека сподели, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, най-после намерих кабел от двете страни с 3.5мм жак и си свири идеално от телефона, което мен идеално ме устройва...И колега и нашите мми са 3g (предполагам най-ниската версия защото са 3 вида 3г ниска средна май и висока), 2g са онези с дислея дето е само черно бяло (черно - червено) и съответно имаме влутут за говорене по тел аз остана само да го активирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
2G High са така е.

Преди 2008.06 са 2G High след 2008.06 са 3G Basic или High когато има нави.

След 01.2012 са 3G Basic или 3G plus

Здравей Ники,има ли възможен вариант за подмяна на ММИ 3Gbasic към 3G High?

Изпратено от моят E5603 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ще използвам тази тема, за да не отварям нова, а и питането ми е свързано. Проблемът ми е следния - когато свържа телефона с хендсфрито на Audi MMI 2402, при входящи повиквания не чувам отсрещната страна и съответно мен не ме чуват, а разговорът се отчита като провеждащ се. Когато аз набирам телефонен номер няма никакви драми и разговорите се осъществяват нормално с идеален звук и за двете страни. Мисля, че версията е Audi MMI 3G Basic с навигация. Автомобилът е B8 1.8T Quattro 2010. Телефонът е някаква най-елементарна Нокия. В настройките ли трябва да се направи нещо или проблемът е хардуерен?

Редактирано от Denton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Има ли вариант след като съм свързал телефона в блутут в колата и си провеждам разговори нормално през нея, да се направи така, че да може да се използва и за музика ?

Или е направено само за разговори. Не знам точно коя версия ми е ММI, но имам навигация, която си работи .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...