Jump to content

Проблем с утечка на Ауди на а6 4ф


Dynkata

Recommended Posts

Здравейте,имам доста сериозен проблем с автомобила(Ауди а6 4ф).Появи се утечка в размер на 0.47-0.67А.След вадене на бушоните един по един,установих че след като извадя зеленият бушон,който се намира отзад в багажника в дясно,в кафявата бушониера,утечката изчезва(когато изкарам бушона мми спира да работи) ако някой има някаква идея за поправката да споделя.Прилагам снимки.Някой знае ли за какво е този бушон и как да оправя проблема?Благодаря на отзовалите се.

Capture+_2018-06-30-16-57-14.png

Capture+_2018-06-30-16-57-54.png

Редактирано от Dynkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не колата, не е с Босе и не е комби. Само, че сега като се замисля още като я купувах (преди години) ми даваше някаква грешка в антената, която си ми я дава и до ден днешен, но пък проблема с утечката се проявява чак сега?...ще видя каква е грешката и ще я постна. 

По отношение на усилвателя, сух е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки усилвател може да създаде проблеми с времето, включително този на телевизията или на DAB-а. Все пак е на 12 години кола. Усилвателите са ти в колоните на задното стъкло, а самата антена са ти реотаните. Може да свалиш корите и да замериш със сигурност кой е, защото май са два. Има ги по ибей за 40-50 лева поръчай един нов и сменяй или ако си напред с нещата или познаваш някой отворен на аудио видео техника да ти го погледна за студени спойки, заминали елементи вътре и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах, и по същия начин от този бушон изчезваше консумацията. След много мъка по сервизи започнах да си отварям модулите един по един, да презапоявам букси... Накрая се оказа проблема в радио модула под усилвателя. Вътре беше много мръсно и някакви окиси се бяха появили. Музиката докато работи забива ли ти? Моята забиваше постоянно и бях установил че на магистралата само когато мина през неравност има проблем, предполагам че съм имал студена спойка. Насочи се първо към радио модула и усилвателя. Радиото няма CP и ако има от кой да вземеш модула за проба дали е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре, благодаря. Още сега ще погледна. Мерси.

Ще пиша за проблема като го установя. Сигурен съм, че ще е полезно за много хора тук.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, току що открих проблема...усилвателя. Сега въпроса е да открия точно какво му има. Ако някой има някакви идеи как да го оправя да споделя. Всичко би ми било от помощ. Или пък ако знаете човек, който ги оправя също.

Редактирано от Dynkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има евтини в ибей, но миже пак да са като твоя си. Най-добре да го занесеш на някой, който се занимава с аудио техника и разбира. Я някое кондензаторче, я студена спокйка някъде, я попрекъснат кабел, нещо такова ще да е, не пречинда го отвориш и да го разгледаш визуално как е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако усилвателя иначе си работи добре и единствения проблем е само утечката, а не намираш кой да го ремонтира, може да се сложи реле на захранването му да се пуска само при запалване на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста драстично. Сега като се замисля, този усилвател би следвало след като мине таймера на гаснене на ММИ-а изобщо да няма ток до него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, N1995 написа:

Това е доста драстично. Сега като се замисля, този усилвател би следвало след като мине таймера на гаснене на ММИ-а изобщо да няма ток до него...

Да би следвало да е така, по пътя на логиката...

Преди 2 часа, VBI написа:

Ако усилвателя иначе си работи добре и единствения проблем е само утечката, а не намираш кой да го ремонтира, може да се сложи реле на захранването му да се пуска само при запалване на двигателя.

Мислех го този вариант и наистина ако неможе да се отремонтира, може да прибегна до него. Дадоха ми координатите на един човек от Варна, който бил много добър по тези неща и като му го занеса след ден два ще пиша какво му е мнението.

Иначе да, усилвателя си работи без грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, отворих го, погледнах но кофти връзки не видях. Някой ако знае как бих могъл да замеря отделните компоненти да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам усилвател ако не успееш да оправиш твоя, даже е от малките 2007-2008ма година. Иначе усилвателя е постоянно захранен, гаси го софтуеъра, ако там има проблем... за тестване на отделни компоненти го носи в сервиз за аудио/видео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 13 часа, Manniakk написа:

Цитиране на предходно мнение!

Добре благодаря, ако ми потрябва ще ти пиша на лично. А относно софтуера, знаеш ли точно къде е да погледна да бе се е разбазикало. Мисля, че би трябвало да е някъде в зеленото меню но къде точно? Или поне как е като наименование да го потърся и на каква стойност трябва да е фабрично за да знам на какво да го върна ако е от там?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има кодинг след колко време да изключва MMI-a Control Head, 6 канал - виж да не е някво голямо число, трябва да спира всичко 1-2 минути след като загасиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, открихме проблема. Ето това електромагнитно реле работи...ама с почукване и когато си иска ??. Сега обаче проблема е че обърнах цяла Варна и немога да намеря такова, няма го никъде. 6v na 20a на контактите, с един превключвател. В Гугъла има само китайчетаи се чакат по месец. Ако някой знае къде има...ще черпя много..

IMG-62f29ebea9323f6df87e42b384231906-V.jpg

IMG-630efaaef74e8db70c2a06b5dd65db6d-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...