Jump to content

Въпрос за километраж: от ДИЗЕЛ на БЕНЗИН


Recommended Posts

Става въпрос за километражи за Vw Passat (B5) / 2000 година / по КАН с еднакви серийни номера.

Понеже е много трудно и почти неоткриваемо табло за такъв бензинов Пасат и то ц ЦЯЛ не с ХАЛ ФИС,за дизел се намират лесно.

Освен кодировка,нагласяне на километрите,обучаване на ключовете за иммо-то и смяна на циферблата какво друго ще е нужно?
Промяна на клъстери може би през ВагТахо/Командер?
 

Някой ако е запознат при ВАГ групата какво и що,моля нека даде информация и дали въобще е възможно и дали ще работи коректно.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията от транспондера на ключовете, заради имобилайзера има предвид, за да може да прекодираш новото табло да разпознава ключа. С ваг -ком мисля ставаше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ПИН кода и обучаването към имобилайзера е ясно,още в първия пост го споменах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преправянето на софта (дъмп файла) от бензин на дизел е лесно. Правил съм го тук за доста колеги. Нямаш драма. Купувай дизеловото и ще ти преработя дъмпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах да се включиш колега.

Точно това с дъмпа,най-много ме терзаеше,за да може да отчита максимално вярно на бензиновите плаки.

Другите процедури и сам ги владея,така да се каже.

 

Още едно питане,там къде при бензина е Check Engine,при дизела е картинката за подгрева на свещи,други разлики по циферблата мисля,че няма,това проблем ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем. И двете отиват до един и същи пин на синята букса. Тоест, компа на двигателя, казва кога тази лампа да светне. Дизелов двигател, ще управлява лампата като дизелово табло и обратното, бензиновия комп, ще третира лампата, като на бензиново табло.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колега купих си табло 3B1 919 890 което за бензин с фул фис моето с борд в часовника но колата е дизел ще взема от моето плаката за оборотомера имам си и кода на имобилайзера ще може ли да се прекодира за дизел

Редактирано от tomas9010
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега купих си табло 3B1 919 890 което за бензин с фул фис моето с борд в часовника но колата е дизел ще взема от моето плаката за оборотомера имам си и кога на имобилайзера ще може ли да се прекодира за дизел някой от тия става ли

3B1 919 890 B5-KOMBIINSTR VDO V01 IMMO-IDENTNR VWZ7Z0W1098508 .bin 3B1 919 890 A B5-KOMBIINSTR VDO V01 IMMO-IDENTNR VWZ7Z0W0773898 .bin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вероятно ще стане, сейфай си предварително твоя файл после мажи колкото искаш. Може да пробваш например с 890А. Нали знаеш че този код който имаш вече няма да е валиден при качване на файл от друго табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, tomas9010 написа:

Колега а кода ще свърши ли работа да си обуча моите ключове

Да.

 

...според google 890A е дизел, лесно можеш да провериш по коя скала движи на output test-овете / analog indicators.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километража стана файла който пасна е 3B1 919 890 километрите ги показва вярно всичко изглежда супер , единствено като че ли горивото ми показва че е по-малко но е минимална разликата ,първо пробрах файла 890А обаче не отчиташе вярно и на output test оборотомера спираше на 4к обороти и 120км/ч а с другия (890) си бяха 3к обороти и 100км/ч както мисля че трябва да е за дизел 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При малка разлика в показанието на горивото може да се калибрира през VAG-COM. Като влезеш в модула на таблото, избираш Адаптация и след това "Fuel gauge adaption".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...