Jump to content

Смяна на спирачна течност по стария конвенционален начин


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте,

 

На места пише, че спирачната течност трябва да се сменя на машина или с "brake bleeder" на 2 бара, за да може да се отворят клапите при ABS-a и течността в него също да се подмени с нова. Но от много хора знам, че казанчетата на нашите дръгели на по 500k км се пукат от старост при такова налягане.

 

В Ross-Tech пък има guide за обезвъздушаване на ABS-a с VCDS, който обаче не знам дали може да се ползва за подмяна на течността там? Въобще толкова ли е важно да се смени течността в ABS-a? Kазват, че тъй като спирачната течност е хигроскопична, е хубаво да се смени в цялата система на 2 години.

 

Въпросът ми е, дали мога да си купя 2 литра ATE SL6 DOT 4, която дават за коли с ESP и ABS и да си я сменя по стария конвенционален начин? А именно:

- единият помпа спирачката, след което задържа за момент, а другия отвива пробката на спирачния апарат и пак затяга. Като на пробката се закача маркуч, който от другата страна е в шише с течност, за да не влиза въздух в системата. И така докато се стигне до най-близкия до казанчето апарат?

 

Колата е B7 Avant 1.9 TDI ръчка.

 

Поздрави!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, не съм бил единственият луд, дето си сменя спирачната течност ;)
Моята я смениха по конвенционалния начин. Всичко беше точно, отнема 20 минути, заедно с лафчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


И аз [emoji4]255b9abadd4144b9e8479d7ea0487ecf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата история - поръчах си от Райно, а сега и антифриза смених пак от него. Мърка като 15 годишно котенце на смъртен одър кошникът му с кошник ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се прави ;) може да ми е стара колата, но масло от Кауфланд няма да й слагам. Райно и Порше. Докато мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз й слагам Amsoil 5w40 Full SAPS и го поръчвам от Германия :D

 

@Stanley Абе ти за 20 ми как я смени тази течност, на подемник или не си свалял гумите? Или приказката е такава, защото е относително бърза процедура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте само вие лудите спокойно ... И аз всяка седмица нещо си ровичкам в колата и само хубави консумативи. Иначе смятям че стария метод е най добре за смяна на течността на спирачките.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, де.. аз само пусках тъпите лафчета и пречех. Монтьорът я смени. Сложихме я на подемника, колелата долу, аз помпам на спирачката в колата. Може да не беше за 20 минути, но много бързо стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцъ.. аз съм на принципа на простите германци, че за всичко си има специалист. Пък аз имам портфейл. Съответно се дразня, когато неспециалисти се занимават с моята работа.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...