Jump to content

Aftermarket Android за Concert на Q5


Fone

Recommended Posts

Здравейте,

Някой да е слагал или някой да препоръча добра Android Head Unit система за Concert Q5 2009?

Моята е non-MMI, и вместо да търся отделни модули за Bluetooth, carplay, и навигация, мисля да сменя цялата система.

Така ще мога да използвам Waze, Spotify и др.

 

Виждам че има опции в Алиекспрес обаче с малко RAM. 

 

Благодаря 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва повече RAM. Аз имам подобна Андроидна мултимедия, само че за А4 Б7. И тя е с 1 GB RAM и никога не е изпитвала недостиг. Постоянно въртя YouTube и музикални клипчета с Waze в бекграунда.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв модел е твоята? Добре ли се интегрира със съществуващата система, бутоните на волана работят ли?

Също, екрана добре ли се вижда през деня понеже виждам че имат доста огледален ефект.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е за А4. Интеграцията е пълна - мултиволан, камера за задна и т.н. Тези за Q5 и те се напълно интегрирани. Не знам дали екрана им е матов.

 

На моята екрана не е матов и има отражение понякога, но може да му се сложи матов протектор. Аз лично предпочитам по-чиста картина с отражение пред матов екран.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя с интерес, защото скоро на Q5-та и аз ще сложа навигация от тези всичко в едно. А инсталирането тегаво ли е, предполагам, че има упътвания, но така грубо какво представлява свързването, дърпат ли се някакви кабели някъде, или е плъг-енд-плей (как би ми се искало :)). Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новите Q5-ци е така. По важното е че това е по-голям екран, по-мощен като параметри и по-нова операционна система. 

Опасявам се ако взема Андорид 4 или 5 че няма да работят Spotify и Waze. И след това да се занимавам да го флашвам и ъпгрейдвам, а с 1GB RAM незнам дали въобще ще може да работи на Android 8 или 9

Image result for audi q5 interior

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята мултимедия е Андроид 4.4 с 1 GB RAM (това бяха най-мощните когато го купих преди повече от 3 години), но си върти Waze без никакви проблеми. Вярно е че след още 3-4 години може да стане несъвместима с по-новите приложения.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Пичове, хайде някой да сподели какво е сложил, и доволен ли е, плюсове, минуси. Аз съм се спрял на някой от следните модели:

 

https://rsnav.com/products/android-navigation-unit-for-audi-a4-s4-b8-b8-5-8k-concert-symphony-radio?variant=41928427408

 

http://www.carnaviplayer.com/audi-q5-2008-2017-aftermarket-gps-navigation-with-7-touchscreen-p-848

 

https://4x4shop.ca/product/2010-2017-audi-q5-oem-fit-replacement-8-8″-screen-android-gps-wifi-bt-a2dp-usb-multimedia/

 

Гледах на една Ку5, сложен някакъв подобен, но нито му знам модела, нито нищо, скоро ще ги разбера, работи само ако се е вързал телефона към него, дисконектнеш ли телефона и изключва, осветеността на дисплея не се контролира от колата, както е на оригиналния дисплей, винаги по дефолт като запалиш колата стартира в неговия си интерфейс, а не на каквото си го оставил, когато е в неговия си интерфейс и смениш примерно каналите на радиото, или климатика, не ти ги показва, не може да видиш перката на коя степен, и т.н., за да го видиш трябва да превключиш ръчно на ОЕМ интерфейса. Не че тези неща ще ме спрат, важно е да има карта и блутуут стрийм на музика, но би било добре ако хора които са си слагали подобни джаджи да споделят кое как е, та следващите да се ориентират малко по-добре. Работи ли тъча добре, на светло на тъмно дисплея как е, и тем подобни. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

То при китайците каквото и да ти споделят за определен модел, въобще не е ясно дали произведеният следващия месец ще бъде същият...😁

Та ако можеш да си позволиш качество (перфектна интеграция физически и електронно, впечатляващ звук, връзка със смартфон и т.н.), погледни специалния модел за Q5 на Alpine:

 

http://caraudio.bg/product/996/alpine-x702d-q5.html

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 3 хил. лева, за затворена система, която даже и не ти позволява да си инсталираш каквито приложения си искаш от Плей стора, като например Waze или HereWeGo??? И отгоре на това можеш да си ъпдейтваш картите на избраната от тях навигация само 3 години и след това трябва да им плащаш и за тях??? 😆😆😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали Ауди (и останалите реномирани производители) не използват само "затворени" системи като тази,

3 hours ago, CVT said:

която даже и не ти позволява да си инсталираш каквито приложения си искаш от Плей стора, като например Waze или HereWeGo??? И отгоре на това можеш да си ъпдейтваш картите на избраната от тях навигация само 3 години и след това трябва да им плащаш и за тях??? 😆😆😆

 

Очевидно не са достигнали още до превъзходните евтини китайски Андроид системи, така популярни у нас. Явно приоритетите им са различни.

Но за всеки влак си има пътници - някои предпочитат Ауди, други карат китайски коли...

 

Колкото до ползването на Waze и други приложения - да си чувал за Android Auto и Apple CarPlay?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, audio_mania_max написа:

А дали Ауди (и останалите реномирани производители) не използват само "затворени" системи като тази,

 

Използват, затова хората ретрофитват с Андроид, а не друга пак затворена система.

 

Преди 4 часа, audio_mania_max написа:

Колкото до ползването на Waze и други приложения - да си чувал за Android Auto и Apple CarPlay?

 

А ти да си чувал че при АндроидАуто и CarPlay приложенията се въртят на самия ти смартфон? Ако ще се използва телефона за навигация и ще му изтощава батерията за час при дълго пътуване, защо изобщо ти трябва да ъпгрейтваш?

 

Пътници за този влак няма, защото със самолета е в пъти по-добре.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, CVT said:

Използват, затова хората ретрофитват с Андроид, а не друга пак затворена система.

 

С други думи "хората" разбират повече от инженерите на Ауди, Мерцедес, БМВ и всички останали марки? Защо няма поне един производител на автомобили, достигнал до гениалното прозрение на "хората" и започнал да предлага фабрично Android система? А и тъпаците от Google взели, че създали Android Auto, вместо като "хората" да ползват Android...

 

21 hours ago, CVT said:

А ти да си чувал че при АндроидАуто и CarPlay приложенията се въртят на самия ти смартфон? Ако ще се използва телефона за навигация и ще му изтощава батерията за час при дълго пътуване, защо изобщо ти трябва да ъпгрейтваш?

 

Явно трябва да се връщам в 1 клас и да обяснявам, че батерията на телефона всъщност се ЗАРЕЖДА от мултимедията на автомобила.

 

21 hours ago, CVT said:

Пътници за този влак няма, защото със самолета е в пъти по-добре.

 

Няма лошо, всеки има право да кара китайската си каруца и да мисли, че е в самолет.😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те поправя, че може за сега да няма, но много скоро ще има андроид фабрично в колите. Вече има концерни сключили договор с Гугъл и ще започнат да предлагат системите си с андроид.

Иначе по отношение на китайските мултимедии - като всяко едно нещо не трябва да се генерализира - не всичко е толкова зле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, audio_mania_max написа:

Явно трябва да се връщам в 1 клас и да обяснявам, че батерията на телефона всъщност се ЗАРЕЖДА от мултимедията на автомобила.

 

Само когато е вързан с кабел. Ама да дадеш над 3000 лв. и да трябва да си включваш смартфона в колата с кабелче все едно че си с някакъв адаптер от Продавалник от 50 лева! 😆 

 

Даже и решението с Apple TV предложено от колегата @OvivO е в пъти по-добро и по-евтино от тази мултимедия:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сложих такава: https://www.aliexpress.com/item/32880635506.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.310842fcuci67V&algo_pvid=d603f7be-ea10-4be0-9994-1e06e371b177&algo_expid=d603f7be-ea10-4be0-9994-1e06e371b177-3&btsid=c721d3d7-66d2-48f7-b4fe-d389848a5307&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53

 

от друг доставчик обаче със същите характеристики, PX6 процесор, 4GB RAM, Android 9.0

Като цяло добре работи но още се мъча с някои неща като static noise и да това че не разпознава USB 4G модуле след sleep и трябва да правя unplug на USB за да проработи от ново. 

Иначе е с добра резолюция, Waze Работи добре както и Spotify. Това са и единствените неща които ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е този 4G модул? Направо подавай Интернет от телефона през Wi-Fi. Също не може ли да се настрои изобщо да не се успива?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблеми с Wifi модула, на телефона показва че е свързан но на Мултимедията показва че не е свързан към Wifi. От време на време се връзва, но не мога да намеря причината. Другото е и че ползвам iPhone, и при него всеки път трябва ръчно да пускам hotspot тъй като не се включва сам. 

Относно USB търся сега опции как да не отива в standby или поне да рестартира този модул всеки пък когато мултимедията се събуди от standby. Тествам с Tasker но тъпото е че самия Андроид на мултимедията е доста орязан и съм ограничен в действията.

Можеби е и от самия 4G модул (Huawei) така че можеби ще тествам и с друг, евентуално да елеминирам power issue.

 

Редактирано от Fone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 1/16/2020 at 12:37 PM, Fone said:

 

Колега, ти имаше ли AUX? Аз нямам, имам обаче AMI, и не мога да разбера с някакъв кабел допълнително ще стане ли, и въобще какви са вариантите за без AUX? Също да препоръчаш някой за монтаж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Да споделя какво монтирах на моето кю.

Нямам MMI, с concert съм, имам оригинално аукс кабел в подлакътника.

Закупих си тази медия, която е LOW 8-64GB RAM, камера за задно виждане на дръжката за отваряне на 5-тата врата и кабел за airbag-а.

Всичко от този продавач:

https://www.aliexpress.com/item/1005005879931573.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.15.1f2b18028NcTqr

Нещата дойдоха за няколко дни, докараха ми ги със спиди до вкъщи.

Всичко беше много добре опаковано.

Монтирах медията и все още я проучвам.

Камерата за задно виждане ще монтирам в последствие.

Имат и кодове за отстъпка за над определени суми.

На мен всичко ми стъпа малко над 700лв с доставката.

Ако имате въпроси съм на разположение.

InCollage_20230929_074702020.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...