Jump to content

Audi a4 или а3


Recommended Posts

Здравейте колеги. Предстои ми закупуване на първа кола и съм се спрял на тези 2 модела: Audi a4 (2003) 1.9 tdi 130 коня 6 ск. и Audi a3 (2002) 1.9 tdi 130 коня 6ск.  Ще я ползвам предимно градско и от време на време къмпинг.  Имам няколко въпроса относно двата модела, за да мога по-лесно да реша към кой модел да се спра.

 

1. Имах възможмостта да карам а4-та и разхода на таблото градско ми пишеше 5.7/6 на 100л. Мога ли да имам доверие на това защото я карах за 1 ден.(колата беше на 260хил. ако има значение това)

2. Разгледах много теми,но не можах да намеря точен отговор - а3-та повече ли харчи от а4-ката градско?

3. Като цяло какво ви е мнението за а3 и а4 с тези мотори. Създават ли проблеми и скъпи ли са за обслужване за един студент :)

 

Това са ми питанията и се надявам скоро да намеря отговор и да мога да се похваля във форума :hilezh:. Повече клоня към а4 заради разхода, а и съм чувал повече положителни неща за нея, но ако и при а3 нещата са добре и не храче повече мисля, че везните ще наклонят към нея.

Редактирано от Alex99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да ми се отговори конкретно и ясно, а не от сорта "за тия пари Е60" или тем подобни коментари. Мислех че с питане и получаване на различни мнения човек може да научи нещо, но това което разбрах е за съжаление да не се занимаваш с други... За човек който навлиза в по динамичен живот не знам ти какво очакваш

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател на A3, макари pre face-ово, аз бих избрал A4ката. Разлика в разхода единствено би дошла от това, че A4то е малко по-тежко. В крайна сметка важно е да намериш читав екземпляр, без селски интервенции. Оглеждаи се и за двете пък каквото дойде добро го взимаи. И още един съвет - ако е A3 не си я взимаи двуврата. Успех в търсенето! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря, това и мисля да направя. Като цяло, май нямат големи разлики и всички ще е до късмен и много търсене. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4-ката е една идея по-комфортна. Отделно щом ще има къмпинги ще ти трябва по-голям багажник, което автоматично дава път на А4. И в крайна сметка най-важното е състоянието на екземплярите, които гледаш, защото повечето са милионници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да прави сте, особенно а4 гледам, че се товарят доста и малко ме притеснява задницата им. Ще трябва да се гледа от човек който разбира. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 19/06/2019 at 4:49 PM, Alex99 said:

Да прави сте, особенно а4 гледам, че се товарят доста и малко ме притеснява задницата им. Ще трябва да се гледа от човек който разбира. 


Това наистина е последното нещо, което да гледаш. Гледай основно мотора, защото тези коли са карани адски много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, DJANO написа:


Това наистина е последното нещо, което да гледаш. Гледай основно мотора, защото тези коли са карани адски много.

Преди 1 час, DJANO написа:

ова наистина е последното нещо, което да гледаш. Гледай основно мотора, защото тези коли са карани адски много.

На 19/06/2019 at 16:43, DJANO написа:

 Ясно

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що така сега, ако рАжда... ще има малки А4-ки да си гледа 🤦‍♂️

 

По темата - предвид по-голямите габарити/тегло А4-ката би трябвало да е с една идея по-висок разход на гориво. Разходите за обслужване/поддръжка също ще са една идея нагоре спрямо А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/18/2019 at 9:52 PM, Alex99 said:

 1. Имах възможмостта да карам а4-та и разхода на таблото градско ми пишеше 5.7/6 на 100л. Мога ли да имам доверие на това защото я карах за 1 ден.

Виж каталожния разход, добави литър на извънградксия и два литра на градския и ще получиш един много близък до реалния среден разход.

Разходът пада при махнат катализатор и се вдига при запушен. А4 е с по-скъпа поддръжка, А3 е с окачване от Голф 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Имам а3 2000г 1.9 тди 110коня. Супер доволен съм.харчи около 4.5 извън града. Имаше малко кахъри с рейка и турбо,но сега са ок. Със стоманени носачи е, за разлика от а4, за там съм чувал че тия носачи са цифра. Може би 75% от частите са като на голф4, а такива дал Господ. В крайна сметка какво и да решиш изчети темите във форума за избор на стара кола-има много верни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска A3 8L facelift или A4 B6, а при тези модели 110 коня няма - не го връщаите с 2-3 години назад. Да, окачването на B6 е по-скъпо, но за тази цена получаваш и комфорт. Пак казвам, ако е A3 гледай да не е двуврата - един ден може да съжаляваш за това :)  

Редактирано от Yavch0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...