Jump to content

Къде в София правят Вебасто печки?


involar

Recommended Posts

Колеги,

 

Някой знае ли в София къде се занимават с печки?

Мойта на температура под 0 гасне и най-вероятно никога не е сервизирана (чистена).

Мен този ремонт ще ми отнеме към 3 дни с ваденето на печката (а тя е на много гадно място) и слагането обратно и се чудих дали някой не е правил някъде вече защото нямам това свободно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е нещо конкретно. 01406 (No flame) и 01407(Flame termination).

Печката със сигурност си работи защото на плюсови температури съм я въртял по 30-40 мин без проблем.

На студено обаче на първата фаза (палене) не звучи добре и след 1-2 мин угасва с много пушек (заради обдухването на камерата).

Според мен горелката не достига нужната температура нужна за потдържането на пламъка и съответно гасне.

Чел съм че тези печки се задръстват с времето и е добре да се прави почистване веднъж годишно.

Редактирано от involar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen 73 Аха, точно в Рея МП много ще му се зарадват с тая оригиналната. Из офф-роуд форума имаше тема за тия отоплители и май там единия от собствениците на фирмата беше писал, че не се занимават с такива ремонти.

Друго си е да вземат 3500 за нова тяхна + монтаж ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми сервизирали вебастото в Рея, останах много доволен. Оказа се изгоряла помпичката за гориво. Естествено след обаждане и учтиво питане - може ли и кога да дойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен са отказвали дс ремонтират оригинална печка там, а също отказват да монтират печка на Ауди и бмв, препращат в официалният сервиз. Разбира се може и да е на който попаднеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускате оутпут тест,ако всичко е изправно нагар е запушил дупките за въздуха в камерата,не се ли чува цъкането на помпата ,то тя е блокирала,ако е изгоряла няма да има верига. При тази грешка няма много възможности. Ако е свещ или който и да е компонент ще я засече софта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, plamen 73 said:

 

Проблема е че трябва да сваля печката за да му дам на този.

Пред блока тази операция е изключително проблематична тъй като печката е на доста "задно" място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...