Jump to content

Дебитомер стойности ?


Смърфа

Recommended Posts

Здравейте, днеска случайно забелязах че стойностите на дебитомера ми са от 1,41 до 2,81 гр/сек на празен ход !!!

По показател трябва да са 1,8 до 4,0 гр/с. , но като я подкарам на втора до прекъсвач отчита 122гр/с до 125гр/с!!!

Колата е а6 1.8т куатро АЕБ 1998г , номера на моя дебитомер е 0 280 217 112 и номера на ауди 058 133 417А Бош.

Дали ми е заминал деботомера и с какъв мога да го заменя ?

Колата няма чип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се оплача от моя дебитомер...
2.8 30в 193кс На 6к оборота на 3та отчита около 120 130 г/с. Не трябва ли да е поне 150 г/с. Чистих го с специален спрей и на ПХ от около 5 г/с падна ма 3.8, обаче на пълно натоварване е същото.

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, vladi написа:

Проблем ли имаш с колата, или просто искаш да смениш дебитомера? 

Ами според стойностите май ми умира дебитомера!

Ама дали е за смяна или е нормално да са такива стойностите.

Преди 18 часа, s0ndata написа:

Искам да се оплача от моя дебитомер...
2.8 30в 193кс На 6к оборота на 3та отчита около 120 130 г/с. Не трябва ли да е поне 150 г/с. Чистих го с специален спрей и на ПХ от около 5 г/с падна ма 3.8, обаче на пълно натоварване е същото.

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk
 

Стойностите трябва да са ти 154г/с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Иван Йорданов написа:

Стойностите на 1,8т АЕБ на втора на прекъсвач трябва да 120гр/с.

0,8х150кс. = 120гр/с

 

Точно толкова трябва да показва ако не е чипвана. Иначе може да ти смуче въздух покрай гофрирания маркуч и затова дебитомера да отчита по-малко на празен ход. Може да свалиш дебитомера и до го почистиш с MAF спрей за почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/3/2019 at 9:50 PM, s0ndata said:

Искам да се оплача от моя дебитомер...
2.8 30в 193кс На 6к оборота на 3та отчита около 120 130 г/с. Не трябва ли да е поне 150 г/с. Чистих го с специален спрей и на ПХ от около 5 г/с падна ма 3.8, обаче на пълно натоварване е същото.

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk
 

На друго 2,8 със същия проблем след смяна на дебитомер никаква разлика в показанията. Проблема обаче е че на повечето и реалния вървеж отговаря на стойностите на дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи конструктивен проблем на двигателя ли е това... Не може да засмуче колкото въздух му трябва. А какво са му го сложили тези 3 смукателни клапана като ще върви като 140-50кс кола. Усеща се че не върви колкото трябва.. Вярно автомат, куатро, газ ама и на бенз е същата :D

Не съм пробвал да сложа друг дебитомер за теста ама викаш че и нов да сменя пак същото...

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм и нормални показания, но какво умира просто не знам. В повечето случаи явно не е дебитомера. Много 4,2ки също показват -80-100коня по дебитомер...и също вървят като за 250коня преко сили. Тъй че не знам изобщо какво може или трябва да се направи. Друг дебитомер за проба евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...