Jump to content

LED крушки за мигачите,стоповете и т.н.


ianiovski

Recommended Posts

Здравейте колеги може ли да ми кажете какви са крушките на предните и задните мигачи , крушките на стоповете ,крушките при натискане на спирачки и крушките при  връщане назад ? Мисля да ги сменям всичките с LED . Колата е Audi A3 8L 1997 година .Преди 5-6 години съм ги сменял отзад всичките ,но не ми се разглобява пак за да видя какъв модел са . Мисля ,че отзад всичките бяха еднакви .  

За крушките на стоповете как ще бъде ефекта по-голям с бели диодни или червени диодни крушки при положение ,че стъклото  на стопа си е червен ? 

 

П.С. До колкото разбрах от чичо гуугле за предните мигачи са  PY21W . Дали ще има пробле с влизането на тази крушка ,че вече имах проблеми с едни крушки H1 LED и се наложи малко да поразгкривя ламаринката ,която държи самата крушка . 

 

bwy1572446805t.JPG

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб преди време го мислех това но се отказах защото има няколко пречки за да си струва подмяната с LED

1. Релето на мигачите ще се побърка, товарни съпротивления не ми се слагат. Има вариант за преправяне на релето но пак е съмнителна работа. Иначе определено отсечения мигащ ефект на ледовете е много як.

2. Не можах да намеря лед крушки които си струват защото почти всички които гледах светят по слабо от обикновенните крушки. Определено светлината за заден ход ми е важна и предпочитам безопасността пред гъзарията.

Крушките не са един тип както си мислиш. Давам ти пример с фейслифтовия стоп, но съм почти сигурен че и на преди фейса са такива.

Светлина за мъгла - BA15S

Мигач - BAU15S (същата е и отпред) в калниците са T10 без цокълни.

Светлина за заден ход - BA15S

Габарит и стоп - BAY15D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен това  за мигачите ми мина през главата ,но тези в специфийкаците пише ,че са си 21W колко стандартните .  

 

https://www.aliexpress.com/item/32958990196.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.487e54dd0ncE1U&algo_pvid=5967764c-07cd-4b34-888e-6b1c0b14b05a&algo_expid=5967764c-07cd-4b34-888e-6b1c0b14b05a-0&btsid=b0fc395d-5972-40db-8bb7-273a6c9f2ab7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_52

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах за всеки случай китаеца да видим какво ще отговори . А тезй крушки за задните свелини ,които ги изброи дали са същите като преди фейса ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са същите. В описанието си пише No Flash, като чета отзивите хората са доволни така че най вероятно товарното съпротивление е добавено в самата крушка. Ако поръчаш сподели отзив после. като сила на светене и дали загрява прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще пиша ,но най-вероятно ще е след 1 месец,че  до като дойдат .Първоначално ще поръчам само за мигачите и ако съм доволен ще поръчвам и за стоповете . 

 

Това са снимки от коментарите ,някой дори са от БГ 

 

UTB8y45KtJnJXKJkSaiyq6AhwXXaJ.jpg

 

 

UTB8TbNePFfFXKJk43Otq6xIPFXae.jpg

 

 

Uf8a7cdcd678946cba4575b818bc6b8d1k.jpg

 

 

На последната снимка може да се види и разликата . 

 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз гледам че вече ги има и в olx
https://www.olx.bg/ad/led-krushki-za-migachi-zadna-svetlina-stop-i-drl-3000-lum-CID360-ID7XKEO.html#11c1d1bc62

Мисля да взема от там че не ми се чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги забравих да пиша моят опит с крушките . Първо ми пристигнаха тези за мигачите ,които @evg_eni ги е дал в линка . Отначалото имах проблем с едната  крушка като я сложа на предния ляв мигач и не влизаше плътно и на моменти не светеше . Сложих такива и на предните и на задните мигачи , светлината е доста силна сравнение с обикновените крушки ,но след продължително пускане на мигача релето и светлините започват да забързват премигването и  ги свалих . Не исках да рискувам нещо да прецакам по ел. системата . Пристигнаха ми и другите за стоповете , при слагането в цокъла (те нали са с две пъпки) изобщо не даваха контакт и не работеха при мен . Пробвах ги на токоизправител и ппц крушките си работеха . В момента съм само на дългите свелини и мога да кажа ,че са само за гъзария не светят изобщо хубаво и разпръскват светлината . Моят съвет е да не слагате LED крушки освен по плафоните . 

В момента ги продавам ,ако някой има интерес  може да ми пише на ЛС ще му ги дам за 15 лв и двете крушки  . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз подмени всичките светлини с изключение на къси, дълги светлини и мигачите. Нямам такъв проблем купих си на Оsran по скъпи са но си паснаха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и друг въпрос още от когато взех колата плафона в жабката свети на моменти ,сменявах с друга крушка и пак така ставаше . Премерих с уреда и както е на 12V напрежението спада на 8V и крушката не иска да запали . Пробвах го да меря директно на кабелите на + и - и е същата работа . От какво може да е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 2.02.2020 г. at 21:11, ianiovski написа:

Здравейте колеги забравих да пиша моят опит с крушките . Първо ми пристигнаха тези за мигачите ,които @evg_eni ги е дал в линка . Отначалото имах проблем с едната  крушка като я сложа на предния ляв мигач и не влизаше плътно и на моменти не светеше . Сложих такива и на предните и на задните мигачи , светлината е доста силна сравнение с обикновените крушки ,но след продължително пускане на мигача релето и светлините започват да забързват премигването и  ги свалих . Не исках да рискувам нещо да прецакам по ел. системата . Пристигнаха ми и другите за стоповете , при слагането в цокъла (те нали са с две пъпки) изобщо не даваха контакт и не работеха при мен . Пробвах ги на токоизправител и ппц крушките си работеха . В момента съм само на дългите свелини и мога да кажа ,че са само за гъзария не светят изобщо хубаво и разпръскват светлината . Моят съвет е да не слагате LED крушки освен по плафоните . 

В момента ги продавам ,ако някой има интерес  може да ми пише на ЛС ще му ги дам за 15 лв и двете крушки  . 

 

Колега попаднал си на евтино Китайско ментак. Късите Н7 ги смених в края на 2016 г. , дългите 2-3 месеца след това. Преди това бях със ксенон, след смяната и досега никой не ми е примигвал нощно време извън града, което говори че не разсейват светлината. Осветеност на пътя - по добра от ксенона. По дълъг живот, само ако лятото махате капаците на фара, това го разбрах след изгарянето на едната LED. Давам и линк на китайския производител. Преди седмица поръчах нови на 4300 Келвина заради новите простотии на КАТ. https://oslamp.aliexpress.com/store/401231?spm=2114.12010615.pcShopHead_6088345.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой знае ли дали + и - съвпадат с тези на сокета на колата и тези на  диодните крушки ,защото корпуса е - а пъпките + . Като ги сложа и изобщо не работят ,че не ми се разглобява пак стопа за да премеря ? 

 

cqs1587795793w.jpg

 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте ,обмислям монтирането на LED лента - Червена в третия стоп ,някой пробвал ли е тази "гъзария" и какъв е ефекта ,ако може снимки . Мисля да изкарам цялата карантия от третия стоп и сложа една LED лента , За сега съм се спрял на тази : https://www.aliexpress.com/item/4000849789447.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f132560qip5Ju&algo_pvid=8f6fdd3a-85be-4d42-a6b7-cf33f28f9251&algo_expid=8f6fdd3a-85be-4d42-a6b7-cf33f28f9251-0&btsid=0bb0623916079569069097260e6dd8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Какво мислите дали ще стане номера ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето го и резултата , това което се вижда при вече закачен  стопа на колата в дясно има като сянка, това е от болта, който минава през стопа за да се закачи към багажника . При положение ,че стъклата са ми затъмнени и пак си свети ярко . Доволен съм от резултата . 

 

rgh1612111284d.jpg

 

bfi1612111298g.jpg

 

arx1612111311j.jpg

 

jdv1612111324v.jpg

 

bwy1612111343k.jpg

 

jdv1612111359p.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си си поиграл. А каква е крайната цел? От снимките не ми се струва да изглежда много по-различно от оригиналното, а се съмнявам и да е по-силна светлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се чудих и аз. Каква е целта на тая безкрайна заигравка, като оригиналните лампички се сменят лесно и сравнително бързо?

Все пак не вярвам целта да е по-силна светлина, защото на подобна идея повечето хора с извадени очи от LED светлините (по светофарите) отговарят с дълги.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се бързо ,но и бързо се разместват при вибрации .  С обикновените крушки няма проблеми с разместването ,но горят бързо и светлината не е плътно червена, а бие към оранжево ,иначе купувах и диодни крушки (светещи в червено) за стопа е няма такава простотия , разместваха се на всяко изкарване на колата . Играл съм си 5-6 пъти да свалям стопа и да намествам крушките , до следващия път когато пак изгаснат 2-3 броя . Накрая се ядосах и направих това нещо като сложих червена LED лента , ефекта е много по-хубав от оригиналният трети стоп , червеният цвят е по-плътен и наситен . Иначе задното ми стъкло е затъмнено и пак се вижда ярко през него . 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...