Jump to content

Загуба на мощност


Badev_

Recommended Posts

Здравейте,колеги!!!

Колата е 4.2 335 к.с със газ

както си карам изведнъж колата заглъхва и губи мощност.Прави го само на газ.След като е в такова положение като я вкарам в обороти изпушва за 1 секунда много гъст пушек.Когато е студена на газ при подаване на газ ми присветва чека и започва да тресе цялата кола.Сменил съм филтрите на газ,бобини,свещи и няма оправия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присветването на чека, означава missfire. Неможе да няма грешки. Когато караш по баир надолу изклячваш ли от скорост понякога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, тези са само автомат. Но има хора се искушават на някой баир на магистралата да бутнат на N.

Каква ти е газовата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро правих а8 със същият проблем,оказа се,че в Испания са му сложили грешни свещи

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А8 мотора няма нищо общо.

Възможно е да са ти объркали монтажа на газовото. На ВАТ мотора не трябва да се свързва вакуума на изпарителя. Трябва първо да видиш диагностиката какви грешки ще покаже. 

Трябва да има мисфаъри и да покаже бедна ли идва или богата сместа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви грешки не ми излиза на диагностика.Свещите ги смених иридиеви на Бош.Колата я купих май месец и нямах проблеми с нея.Проблемите започнаха октомври

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти каза Евгени, виж какви грешки ти набива, за бедна или богата смес. Покарай няколко дена на бензин и виж дали ще се получава същото, дс знаеш дали газовата е виновна.

Защо си с иридиеви свещи, оригинално дават да е с медни? От свещите също може да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава, трябва да закачиш диагностиката,  говоря за vcds, влизаш в engine, messure block, да пуснеш 2, 32 и 33 и канал и правиш клипче на показанията докато караш и докато направи това забиване. После качваш клипчето в ютуб и продължаваме с лакърдиите тук. Няма друг начин с който да ти помогнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли от газовите филтри или от каатализаторите да ми прави тези въртели.Все едно иолата нещо я запушва и изведнуж от нищото се оправя,затова се насочих към катализаторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако  бяха запушени газовите филтри като дадеш газ пада налягането и превключва на бензин. От катализаторите щеше да имаш драми/грешки и на бензин.

С две думи не.
Отиди където е слагана газовата да направят диагностика, закачат вагкома и техния софт и  гледат в движение какво се случва. Тука и с боб няма да го разгадаем.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата има ли ОБД? Ако е свързано, пробвай да прекъснеш жичката за Обд. На по-стар модел и с друга газова имах подобно увисваме.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,колеги!

Проблема ми се оказа във ВАНУСА,който е горе на вала.

Пиша за да помогна на друх колега ако има същия проблем като мен и не знае къде да търси проблема !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемай за заяждане, но смениха ли ги? Събраха ли двигателя и да го пробват за да си толкова сигурен, че е от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...