Jump to content

Провиснала тапицерия на вратите на Ауди А3 8L


emo_841

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

20200602_180404.thumb.jpg.67474f7d513aee40c14955d24d35cead.jpgЕто две снимки! 

20200602_172034.jpg

Искам да кажа че още не е залепена но ще стане добре ! Само че още трябва да се изчисти от старото лепило да стане гладко.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен повторното лепене на оригиналната тапицерия на вратите нямаше дълготраен ефект. Последва смяна в домашни условия и това е крайният резултат.

rsz_1rsz_20200314_163743.thumb.jpg.fede6ef5510e853f178d54d6aaf79bff.jpg

rsz_20200314_163801.thumb.jpg.be8b209a9dc07a88a2acdd6c9086a264.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, GTX3071R написа:

При мен повторното лепене на оригиналната тапицерия на вратите нямаше дълготраен ефект. Последва смяна в домашни условия и това е крайният резултат.

rsz_1rsz_20200314_163743.thumb.jpg.fede6ef5510e853f178d54d6aaf79bff.jpg

rsz_20200314_163801.thumb.jpg.be8b209a9dc07a88a2acdd6c9086a264.jpg

Платът който си избрал е нещо като велур и като прекараш пръсти през него оставя отпечатъци,което доста е дразнещо!но иначе се е получило гладко и равномерно залепяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като приключа със тапицерията, ще се заема със обезшумяването по колата т.е по вратите! Четох в една тема, че има доста добри отзиви.Забелязах колко много се чува без кората на вратата шумът от вън .Има поставена само една лента шумоизолация а може да се постави доста повече и мисля че ще има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има специален плат за това а и голям избор от кожи с дунапрен отзад.Тука е най-евтино http://www.tapicer.bg 

Също така и лепилото е по специално DENLAKS. Там го продават също. За съжаление и аз го разбрах по късно след като си оаках тавана и провисна след седмица отново.

А разглобяването на кората с плата е голям филм, след това лепих и пластмасите, защото е неразглобяемо и ги цепих. Направил съм само едната с черна кожа, стана перфектно, но като зная какво е втората си е още със стария плат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето как стана при мен без разглобяване на корите, само с подпъхване с пластмасова шпакла. Платът е с дунапрен. Аз лично не виждам никакъв вариант да се ползва оригиналния плат, остатъците от стария дунапрен нямат махане.

20180901_131507.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ето и при мен положението, така и така имам сега зимата свободно време. И аз като колегата искам да си запазя оригиналния плат, цаката е да се изчегърта всичко много добре както от кората така и от плата за да седи право, голяма гадост е и трябва да си миете ръцете често да не си замърсите плата. И не е вярно че дунапрена не може да се чисти от плата. Горе долу  на мен ми отмена ден за кора. Дори и така като наложа плата без да е залепен се вижда че се получава доста прилично, чакам само лепилото да дойде (Denlaks т-5446) и да се надявам че ще държи здраво и без дунапрен.

DSC01723.jpg

DSC017265.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера най накрая приключих и с последната. Резултата е много добър. Така че ако някой чете темата след време или реши да го прави:

Плата се лепи успешно и без дунапрен с това лепило което съм споменал (направих пробно лепене с друго парче плат за кората, беше хванал здраво)

За четирите врати реаллно не ви е нужно повече от 500гр лепило, аз не знаех колко ще ми трябва и взех 3.5кг от което ми остана много.

Лепилото го нанасях с най обикновена бояджииска четка. Относно пробиването му през плата, за да се случи трябва да нанесете наистина дебел слой лепило, при мен се стана само на една кора в един малък кръг по моя вина, но след 2 дни си изсъхна напълно и не личи изобщо къде е било. Тънък слой и нямате проблеми. За помощни средства ползвах стара невалидна банкова карта и една малка топка от дунапрен. Единствените недостатъци: отваря се една идея по голяма фуга между плата и кората и при почукване по плата си кънти на твърдо, за мен е приемливо, важното е че всичко е гладко и изпънато. Това е от мен.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...