Jump to content

Осветлетление в жабката..


fbika75

Recommended Posts

Здравейте колеги..Преди няколко дни купих много изгодно едно S Line 2007 със мотор 1.6 ако има някакво значение...Това от снимката...

Искам да попитам на какъв принцип работи осветлението в жабката,защото при мен нещо не иска...Смених крушката,замерих буксата със пуснати светлини,на контакт също,отварях,затварях но тая гадна крушка не мога да я подкарам да светне и това е... на буксата не отива ток,погледнах и бушоните отстрани на таблото и всичко изглежда наред...Ще съм благодарен на всякаква помощ...

5094386D-C030-4E15-8044-8536C7A81739.jpeg

Редактирано от fbika75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да свалиш жабката - не е трудно, мисля че 5 винтчета я държат (може да бъркам бройката), но лесно се сваля. Тогава ще видиш ключето, което включва осветлението - най-вероятно там е счупено или извадена буксата му или нещо подобно. Осветлението иначе работи при всяко отваряне на жабката  - демек без контакт и без габарити. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря ти много колега..Някъде може ли да се намери снимков материал или видео,за цялата процедура по сваляне на жабката ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих въпросният прекъсвач благодаря на всички...На него липсва нещо което явно е счупено,вижда се че е имало някаква джаджа която е контактувала към двете пластинки при отваряне на жабката,при мен тя липсва...Добрях ги ръчно с отверка и лампичката си светна...Ще търся такава втора употреба от някоя морга или Ebay...Благодаря ви колеги още веднъж,и темата може да се изтрие от модератора ако сметне за добре ....🙏

40430801-644A-482B-9EAE-7E03B6505F5F.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много ви благодаря за помощта,оказа се,че на самата жабка това което хваща лостчето на прекъсвача е счупено както се вижда от снимката..Намерих счупеното парче и го залепих с епоксидна смола,да видим дали ще успее като изсъхне да издърпва лостчето на самият прекъсвач или ще се счупи там където го залепих...Ако не,ще търся алтернативен начин,или жабка втора ръка,или с друг прекъсвач...

6E7CB4D1-B2CA-4551-B8C8-FDBCB045522D.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...