Jump to content

Различни въпроси за моята Ауди 100 С4


Shnureaga

Recommended Posts

От къде и колко амперчаса ще препоръчате за акумулатор в настоящия момент? За зимата ще трябва нов. Гледам 60 или 70 амперчаса. Препоръчаха ми марка Fairline от МЕТРО, други мнения и препоръки за магазини с отстъпки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен акумулатор само от специализиран магазин, там имат каталог и ще ти кажат какъв точно е за твоя автомобил. Марката вече ще си я избереш според бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И внимавай с височината на акумулатора защото е монтиран под задната седалка и ако е по-висок може да опре и да даде "на късо"! Акумулатор само по каталог както пише колегата по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
On 9/8/2023 at 11:09 AM, Shnureaga said:

От къде и колко амперчаса ще препоръчате за акумулатор в настоящия момент? За зимата ще трябва нов. Гледам 60 или 70 амперчаса. Препоръчаха ми марка Fairline от МЕТРО, други мнения и препоръки за магазини с отстъпки?

 

Не купувай от Метро, Кауфланд и пр. магазини. Там акумулаторите са най-малкото застояли. От Метро съм купувал и определено фалшив Бош. Едвам изкара 2 г. 

Има си специализирани магазини, в т.ч. онлайн, аз така купих 1-2 акумулатора с безплатна доставка до вкъщи. От един такъв, беше някъде около пирогов, в гаранционната карта не се изискваше да се направи т. нар. заверка - проверка на зареждащото напрежение. Става дума за Ексайд. 

За Ади 100 акумулаторите са 65-70 амперчаса, ной-читавия, който съм купувал досега е Ac-Delco от магазина им на цар Симеон. Изкара 5 години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Привет, за 3 път ми дава един и същи проблем, гори бобина на запалването, има ли възможно най оригинално решение на проблема, защото всяка година си вадя по 100 кинта за смяна с НОВА, не са колосална дума, проблема е ако ме остави някъде на дълъг път! Колата спира в движение и не може да запали изобщо, има си акумулатор, бензин, върти и не пали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не презарежда алтернатора и от това да гори бобината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Майстора ме посъветва да потърся втора употреба оригинална, че към момента такива били частите... Ако някой има да свирка. Уточнение, не си правя колата сам... В момента е на майстор и няма много мегдан да се чака... Ще я поглеждал утре или фругиден

Редактирано от Shnureaga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...